Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

izydar

Rekomendowane odpowiedzi

W związku ze stanem wyjątkowym w Czechach interesuje mnie jakie są zasady wyjazdu na narty do Czech:

-1 dniowe wypady (ew. nocleg po polskiej stronie)

-wypady z noclegami

Dla niezaszczepionych sytuacja jest na dzisiaj jasna - osoby bez certyfikatu Covid - test PCR + kwarantanna. Ew. zwolnienie z kwarantanny po min 5 dniach.

Dla zaszczepionych lub ozdrowieńców posiadających certyfikat - o ile dobrze to rozumiem -  przy wjeździe należy wypełnić formularz wjazdowy. Również w hotelach, restauracjach oraz zakup skipasu wymaga certyifkatu.

Jak to wygląda w przypadku wyjazdów 1-dniowych? Certyfikat mam natomiast nie wiem czy muszę wypełniać formularz.

Ktoś był w Czechach na nartach i wie z autopsji jak to wygląda? Zakup skipasu online - w jaki sposób weryfikują certyfikaty?

Planuję na początek 1-dniowy wypad do Jańskich w następny weekend, ale nie mogę znaleźć jasnych informacji o obowiązujących zasadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, izydar napisał:

W związku ze stanem wyjątkowym w Czechach interesuje mnie jakie są zasady wyjazdu na narty do Czech:

-1 dniowe wypady (ew. nocleg po polskiej stronie)

-wypady z noclegami

Dla niezaszczepionych sytuacja jest na dzisiaj jasna - osoby bez certyfikatu Covid - test PCR + kwarantanna. Ew. zwolnienie z kwarantanny po min 5 dniach.

Dla zaszczepionych lub ozdrowieńców posiadających certyfikat - o ile dobrze to rozumiem -  przy wjeździe należy wypełnić formularz wjazdowy. Również w hotelach, restauracjach oraz zakup skipasu wymaga certyifkatu.

Jak to wygląda w przypadku wyjazdów 1-dniowych? Certyfikat mam natomiast nie wiem czy muszę wypełniać formularz.

Ktoś był w Czechach na nartach i wie z autopsji jak to wygląda? Zakup skipasu online - w jaki sposób weryfikują certyfikaty?

Planuję na początek 1-dniowy wypad do Jańskich w następny weekend, ale nie mogę znaleźć jasnych informacji o obowiązujących zasadach.

Wyjazdy do 24 godzin są zwolnione z tych formalności i wymogów - pod warunkiem, że własnym autem.

Jeśli chodzi o same narty: tu już koledzy napisali:

"Nur für Inhaber des Zertifikats"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za udział w dyskusji.

Przepisy są zawiłe i niejednoznaczne - przeczytałem prawie cały dokument po angielsku i nie ma tam nic na temat zasad wjazdu na 1 dzień. Stąd było pytanie.

Zasady są od przestrzegania. Czasami je delikatnie naginam świadomie jak znam konsekwencje i jestem w stanie zaakceptować ryzyko ew. kary.

Nie znając pełni zasad mogę narazić się za brak czegoś na karę finansową lub inne przykre dla mnie konsekwencje, dlatego grzecznie pytam.

10 godzin temu, Michas222k napisał:

Jak wygląda zakup karnetu przez internet napisałem w innym wątku. Trzeba dodać plik z certyfikatem do swojego konta w sklepie internetowym.

Dzięki. Konto mam, jakoś tej informacji nie doczytałem na stronie Spindla, ale fakt nie logowałem się, żeby kupić karnet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tanova napisał:

Czy ktoś ma może info, kiedy ruszy Harrachov?

Aktualna informacja ze strony - "naśnieżamy trasę czerwoną w centrum"

I faktycznie na kamerce widać, że armat nastawiali sporo.

obraz.png.fb6b0ec871783200ff096c5d1570850d.png

Czy to wystarczy na ten piątek? Pogoda jest z nimi - solidny minus przez całą dobę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, ski89 napisał:

Sam jadę do Szpindla w piątek. Nie przejmuje się nad wyraz zasadami.

Masz jakieś info które trasy będą otwarte na początek?

3 lata temu tuż przed świętami byłem na weekend w Spindlu i na trasie nr 3 śniegu były spore hałdy, ale otwarli tylko niebieską 2-kę i 1a- dojazd do Hromowki. Wyglądało to jak trzymanie śniegu na święta - czyli narciarskie żniwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, izydar napisał:

Masz jakieś info które trasy będą otwarte na początek?

3 lata temu tuż przed świętami byłem na weekend w Spindlu i na trasie nr 3 śniegu były spore hałdy, ale otwarli tylko niebieską 2-kę i 1a- dojazd do Hromowki. Wyglądało to jak trzymanie śniegu na święta - czyli narciarskie żniwa.

Jutro/pojutrze ma być oficjalne info. Na ten moment z moich informacji wynika, że otworzą 1a, 2 oraz 3, jeśli chodzi o rejon Svaty Petr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ski89 napisał:

Jutro/pojutrze ma być oficjalne info. Na ten moment z moich informacji wynika, że otworzą 1a, 2 oraz 3, jeśli chodzi o rejon Svaty Petr.

No to już byłby zestaw godny. Dzięki za info. Będę śledził na stronce.

Jak Janskie dorzucą coś na weekend to będzie dylemat gdzie pojechać -aktualnie zaczęli dośnieżać Protez. Do Jańskich trochę bliżej mam -3h jazdy. Spindl tylko z noclegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, izydar napisał:

...Dobra opcja na początek sezonu.

 

Niestety dobra opcja to się skończyła gdy ośrodek przejął tmr. Wcześniej były karnety - do polednie, od polednie, 2, 3, 4, 5 godzinne, od 10, od 11, od 12 itd. Obiad z napojem (piwo czy kofola) za 100 koron. teraz to chyba piwo tyle kosztuje. Obecnie to ośrodek dla tych co mają karnet całoroczny, jakiś tam pass. Dla mnie karnet sezonowy to ma sens w ośrodkach alpejskich tylko. Na szczęście można pojeździć w Czechach w wielu innych środkach za znacznie mniejsze pieniądze...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest względne. Biorąc pod uwagę czas dojazdu to jedna z lepszych opcji. Natomiast fakt - tanio nie jest zarówno karnety jak i noclegi.

Niemniej moim zdaniem to obok Jańskich Łaźni najlepszy ośrodek w Sudetach biorąc pod uwagę zarówno Polską jak i Czeską stronę, długość i urozmaicenie tras, jakość przygotowania tras, wyciągi oraz ilość ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marionen

Zainspirowałeś mnie i sprawdziłem ceny w głównym sezonie 1-dniowy skipass:

Jańskie Łaźnie 1190CZK, online od870CZK

Dolni Morawa 890CZK

Spindlerowy Młyn 1190CZK , online od 880CZK

Harrachov 930CZK (dziwna konstrukcja 5h wciągu dnia)

Mniejszych ośrodków nie szukałem - raczej porównuję podobnej wielkości/jakości ośrodki. Zapewne można znaleźć taniej i wyraźnie Spindl jest droższy jeśli założyć kupno karnetu w kasie w dniu szusowania. Zakup z pewnym wyprzedzeniem się opłaca jak widać powyżej ale ryzyko pogody/warunków wysokie.

Cóż, tanio nie jest, ale w promieniu 250km od domu nic lepszego nie znajdę (poza Szklarską jak spadnie duużo śniegu)

3 godziny temu, marionen napisał:

 Na szczęście można pojeździć w Czechach w wielu innych środkach za znacznie mniejsze pieniądze...

Możesz coś polecić w Karkonoszach? Chętnie coś sensownego zwiedzę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, izydar napisał:

Możesz coś polecić w Karkonoszach? Chętnie coś sensownego zwiedzę.

Mój ulubiony ośrodek czeski to Rokytnice nad Jizerou. Jego wadą podobnie jak w Pecu są niewielkie parkingi i trzeba być wcześnie. Lubię Harrachov i tam też jeżdżę. Jak jest tłok w Janskich i Pecu to odwiedzam Cerny Dul, tam prawie nigdy nie ma tłoku. W masywie Śnieżnika oczywiście Dolni Morava, w Górach Orlickich małe ale fajne Destne i Ricky. Często bywam też w Jesonikach. Tam spory wybór ośrodków, Ramzova, Kouty, Cervenohorske sedlo. W Górach Izerskich Tanvaldsky Spicak i Bedrichov. Zalecam unikać ferii niderlandzkich. Wtedy wszystkie miejscówki i ośrodki oblegane są przez hordy z Niderlandów. Generalnie dla mnie najważniejsza jest mała ilość narciarzy na stokach. To co jest dobre dla mnie nie musi Tobie pasować, z uwagi na tłok na trasach zjazdowych często w szczycie sezonu wybieram te najmniejsze stacje o których nie piszę  bo wydaje mi się, że interesują Ciebie te z większą ilością tras...

  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tanova napisał:

@izydar a w Rokytnicach nad Jizerou byłeś?

Genialnie by było jakby ktoś zaprezentował jakieś podsumowanie oferty. Kilka stacji skupionych na jednym skipassie? Które wyglądają najkorzystniej? Na Nartach widzę z osobna, jak skomunikowanie? (odległości, transport masowy).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marionen napisał:

Mój ulubiony ośrodek czeski to Rokytnice nad Jizerou. Jego wadą podobnie jak w Pecu są niewielkie parkingi i trzeba być wcześnie. Lubię Harrachov i tam też jeżdżę. Jak jest tłok w Janskich i Pecu to odwiedzam Cerny Dul, tam prawie nigdy nie ma tłoku. W masywie Śnieżnika oczywiście Dolni Morava, w Górach Orlickich małe ale fajne Destne i Ricky. Często bywam też w Jesonikach. Tam spory wybór ośrodków, Ramzova, Kouty, Cervenohorske sedlo. W Górach Izerskich Tanvaldsky Spicak i Bedrichov. Zalecam unikać ferii niderlandzkich. Wtedy wszystkie miejscówki i ośrodki oblegane są przez hordy z Niderlandów. Generalnie dla mnie najważniejsza jest mała ilość narciarzy na stokach. To co jest dobre dla mnie nie musi Tobie pasować, z uwagi na tłok na trasach zjazdowych często w szczycie sezonu wybieram te najmniejsze stacje o których nie piszę  bo wydaje mi się, że interesują Ciebie te z większą ilością tras...

Niemal w 100% się zgadzam.

Rokytnice - dwie bardzo długie trasy, z kilkoma wariantami - to też mój ulubiony ośrodek w Karkonoszach. I fajny, stromy "kocioł" w dolnej części, gdzie z różnych stron zbiegają się wszystkie zjazdy (tam, gdzie zaczynają się talerzyki). Do tego słońce (południowe stoki) i czasami na czerwonej trasie przy nadtopionym śniegu trzeba się odpychać, bo jest długi, płaski odcinek - ale i tak trasa świetna.

Dolni Morava - urozmaicone trasy, sporo atrakcji poza-narciarskich (Sky Walk, Alpine Coaster, w planie podobno budowa najdłuższego wiszącego mostu na świecie) i ładne widoki

Ramzova - trasy długie, ale wbrew oznaczeniom czerwono-czarnym, wszystkie raczej łatwe. Choć przyjemne.

W Rickach i Cervenohorskim Sedlu - nowe, wyprzęgane kanapy, co warto odnotować.

No i oczywiście Spindlerowy Młyn (TMR), czyli taki "czeski szczyrk" - też sporo urozmaiconych zjazdów. Północne stoki do końca marca w cieniu (zalesione i dość strome, co nie każdemu musi pasować). Dobra komunikacja bezpłatnymi skibusami między dwoma częściami ośrodka.

Odrobinę mniej podobało mi się w Janskich Łaźniach - Cerna Hora (połowa tras prosta, wąska - po dawnych przecinkach po wyciągach).

Edytowane przez koliber
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, marionen napisał:

Mój ulubiony ośrodek czeski to Rokytnice nad Jizerou. Jego wadą podobnie jak w Pecu są niewielkie parkingi i trzeba być wcześnie. Lubię Harrachov i tam też jeżdżę. Jak jest tłok w Janskich i Pecu to odwiedzam Cerny Dul, tam prawie nigdy nie ma tłoku. W masywie Śnieżnika oczywiście Dolni Morava, w Górach Orlickich małe ale fajne Destne i Ricky. Często bywam też w Jesonikach. Tam spory wybór ośrodków, Ramzova, Kouty, Cervenohorske sedlo. W Górach Izerskich Tanvaldsky Spicak i Bedrichov. Zalecam unikać ferii niderlandzkich. Wtedy wszystkie miejscówki i ośrodki oblegane są przez hordy z Niderlandów. Generalnie dla mnie najważniejsza jest mała ilość narciarzy na stokach. To co jest dobre dla mnie nie musi Tobie pasować, z uwagi na tłok na trasach zjazdowych często w szczycie sezonu wybieram te najmniejsze stacje o których nie piszę  bo wydaje mi się, że interesują Ciebie te z większą ilością tras...

Rokytnice, Harrachov, Pec znam i bywam/bywałem. Największą dla mnie wadą Harrachova są bardzo wolne kanapy. Trasy fajne.

Rokytnice napisałem wyżej w odpowiedzi do @Tanowa

Pec dostępny z Jańskimi na 1 skipasie, odwiedzałem kilka razy SKITUR'em z Jańskich, powrót skibusem. Tyle razy w Jańskich a do Cerny Dul nigdy nie zajrzałem pomimo dobrych opinii od znajomych. Może w  tym sezonie?

Z tego co wymieniłeś to nie znam Ramzova, Kouty, Cervenohorske sedlo oraz Tanvaldsky Spicak i Bedrichov- muszę się przyjrzeć. Byłem raz w Libercu ale do Tanvaldski i Bedrichov jakoś nie zawitałem.

Fakt nie lubię orczyków, preferuję nowszą infrastrukturę - z wiekiem człowiek robi się wygodny :) a jak wyżej pisałem ceny są bardzo zbliżone.

Dzięki za podpowiedzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Matifcb napisał:

szpindler to fajna opcja jak jerdzie sie do szklarskiej. Czy jak bede jechac swoim autem i mam nocleg w szklarskiej to jako niezaszczepiony moge jechac spokojnie na 1 dzien ? powrot wlasnym autem do szklarskiej po jezdzeniu. Nie mam apki nie mam szczepionki nie mam korony.

Jak poprzednicy wspominali - do pojeżdzenia. Możliwe że bez obiadu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...