Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

izydar

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Matifcb napisał:

szpindler to fajna opcja jak jerdzie sie do szklarskiej. Czy jak bede jechac swoim autem i mam nocleg w szklarskiej to jako niezaszczepiony moge jechac spokojnie na 1 dzien ? powrot wlasnym autem do szklarskiej po jezdzeniu. Nie mam apki nie mam szczepionki nie mam korony.

Przy zakupie karnetu trzeba okazać się paszportem Covidowym.
Jeśli kupujesz online to trzeba załadować paszport do ich systemu.

(tak to było opisane w innym wątku - szczegóły na stronie ośrodka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z ważnością paszportu covidowego w Czechach? Czy jeśli upłynęły już 6 miesięcy od 2 dawki to wciąż można kupić karnet na stoki? ( bo np. żeby móc korzystać z hoteli to ten okres musi być krótszy niż 6 mies.)

Ktoś już sprawdzał to w praktyce? 

 

Edytowane przez jacekma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jacekma napisał:

A jak z ważnością paszportu covidowego w Czechach? Czy jeśli upłynęły już 6 miesięcy od 2 dawki to wciąż można kupić karnet na stoki? ( bo np. żeby móc korzystać z hoteli to ten okres musi być krótszy niż 6 mies.)

Ktoś już sprawdzał to w praktyce? 

 

Mi w sklepie Internetowym jańskich łaźni, ważność certyfikatu wyświetliło 4 lata od drugiej dawki. Nie wiem czy to jest standard

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jacekma napisał:

A jak z ważnością paszportu covidowego w Czechach? Czy jeśli upłynęły już 6 miesięcy od 2 dawki to wciąż można kupić karnet na stoki? ( bo np. żeby móc korzystać z hoteli to ten okres musi być krótszy niż 6 mies.)

Ktoś już sprawdzał to w praktyce? 

 

Hmm gdzie to wyczytałeś?

180 dni to okres ważności jeśli przechodziłeś Covid a nie jesteś zaszczepiony.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2021 o 18:03, izydar napisał:

Spindl od piątku 10-12 otwiera :

Hromovka II (1a), Turystyczna (2), Czerwony FIS (3) nie w pełnej szerokości  od rozwidlenia w dół.

Dobra opcja na początek sezonu.

 

Mam pytanie do znawców czeskich gór. Nigdy tam nie jeździłem, ale czy ten zakres tras ma sens jak się tam jedzie na 5-6 dni, i do tego z dzieckiem 6 letnim ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Krakus81 napisał:

Mam pytanie do znawców czeskich gór. Nigdy tam nie jeździłem, ale czy ten zakres tras ma sens jak się tam jedzie na 5-6 dni, i do tego z dzieckiem 6 letnim ? 

Dla dzieci spindlerowy fajna lokalizacja. Te 3km niebieskiej dwójki dobre do nauki. A po nartach koniecznie bierz go na Sankarską drahą (4km jazdy na sankach po lesie). Pod dzieci bardzo fajny hotel to Zatisi, po za feriami nawet fajnie cenowo wychodzi.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krakus81 napisał:

Mam pytanie do znawców czeskich gór. Nigdy tam nie jeździłem, ale czy ten zakres tras ma sens jak się tam jedzie na 5-6 dni, i do tego z dzieckiem 6 letnim ? 

6 dni w samym  Spindlu to zleży co kto lubi.

Ale możesz urozmaicić sobie:

Svaty Petr

Medvedin

Vrchlabi

Herlikovice-Bubakov

4 dni 4 ośrodki w bliskiej odległości, a potem powtórka tego co najbardziej podpasowało.

Można opcjonalnie podskoczyć po 1 dniu do Jańskich i Rokytnice (~30 minut samochodem)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jańskie Łaźnie sobota 11-12

Ludzi sporo, wiadomo weekend. Ale na pewno mniej niż w okresie feryjnym.

Kolejki do kas przy gondoli i Hofmankach na 30 minut stania - zakup online dobrym pomysłem, taniej i prosto z parkingu na stok.

Weryfikacja paszportu Covidowego przy zakupie karnetu. w restauracji Protez nikt nie pytał. Gondola - kontrola maseczek przy wejściu do budynku (z obu stron i cały dzień) i przy bramkach. Na krzesłach nikt maseczek nie zakładał.

Kolejki max 5-10 minut, Protez na bieżąco.

Warunki dobre - na Hofmankach od rana trochę sypkiego na wierzchu. Czerwona 1a liczne braki śniegu, igliwie, trawa i kamienie - muszą jeszcze dośnieżyć.

Ogólnie twardo i bardzo twardo (Protez). Pod Gondolą zamknięta ale amatorów jazdy na nielegalu sporo.

W sumie 44km w dół ca. 6 godzin jazdy. Bywało lepiej ale jest nieźle.

Na koniec łyżka dziegciu

-parking podrożał i kosztuje 100czk (2 lata temu 50)

-ceny karnetów online szaleją - czwartek 720czk, piątek do popołudnia 890czk, wieczorem znowu 720czk. NIe wiem o co chodzi- wysłałem reklamację, ciekawy jestem jak się odniosą.

Widać że chcą sobie odbić brak sezonu w ubiegłym roku. Regularna cena na start sezonu 990czk w kasie - 180zł.

Trzeba się będzie zastanowić następnym razem czy na pewno tam.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Michas222k napisał:

Trzy lata temu był darmowy dla ludzi z calodniowym karnetem kupionym prze internet ( nie wiem jak w kasie)

Nie znalazłem nigdzie takiej informacji, ale też nie szukałem.

Gdzie to można wyczytać na ich stronie? W pakiecie korzyści z zakupu on-line parking nie jest wymieniony. Regulaminu jako takiego też nie znalazłem, a interesuje mnie co się dzieje jak kupię karnety z wyprzedzeniem i nie będę mógł jechać.

Można anulować? Co z pieniędzmi? Jakby ktoś mógł się podzielić będę wdzięczny.

(z tego co wiem to w Spindlu można anulować, pieniędze zasilają GOPASS i jest potrącana jakaś kwota powiedzmy manipulacyjna (2 lata temu to było 50CZK))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, izydar napisał:

Nie znalazłem nigdzie takiej informacji, ale też nie szukałem.

Gdzie to można wyczytać na ich stronie? W pakiecie korzyści z zakupu on-line parking nie jest wymieniony. Regulaminu jako takiego też nie znalazłem, a interesuje mnie co się dzieje jak kupię karnety z wyprzedzeniem i nie będę mógł jechać.

Można anulować? Co z pieniędzmi? Jakby ktoś mógł się podzielić będę wdzięczny.

(z tego co wiem to w Spindlu można anulować, pieniędze zasilają GOPASS i jest potrącana jakaś kwota powiedzmy manipulacyjna (2 lata temu to było 50CZK))

Nie jest wymienione w pakiecie korzyści bo już to zniesli, pamiętam jak sam szukałem tej informacji w styczniu 2020 roku, była i działała w 2019 roku. Niestety nie znam odpowiedzi na resztę pytań.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Od dzisiaj zmieniają się zasady wjazdu do Czech - wchodzi obowiązek posiadania ważnego testu PCR, z którego zwolnione są tylko osoby zaszczepione 3. dawką (po 14 dniach) i dzieci do 12. roku życia. Należy również wypełnić formularz lokalizacyjny.

https://reopen.europa.eu/pl/map/CZE/7001

I tu moje pytanie - czy obowiązek formularza dotyczy również wyjazdów kilku- kilkunastogodzinnych z polskiej strefy przygranicznej? Niestety nie potrafię znależć żadnych informacji na ten temat. Znalazłam tylko informację na stronie naszego MSZ, ale czy wypad na narty można uznać za tranzyt? Chyba nie bardzo ...:

Z obowiązku testowania na COVID 19 i wypełnienia formularza lokalizacyjnego zwolnione są osoby podróżujące tranzytem przez Czechy do 12h drogą lądową. W przypadku tranzytu drogą lotniczą, stosowane są zasady jak przy wjeździe do Czech (formularz lokalizacyjny + negatywny wynik testu lub zaświadczenie o szczepieniu lub zaświadczenie o byciu ozdrowieńcem).

Edytowane przez tanova
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tanova napisał:

Wygląda na to, że z testu zwalnia tylko dawka przypominająca, czyli trzecia i to dopiero po 14 dniach.

Czyli osoby, które zaszczepiły się niedawno są na straconej pozycji, bo będą zmuszone poczekać kilka miesięcy. Dobrze rozumiem?

P.S. A kiedy się zaszczepią 3-cią, wymagana będzie już 4-ta dawka...

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Ziemowit napisał:

Czyli osoby, które zaszczepiły się niedawno są na straconej pozycji, bo będą zmuszone poczekać kilka miesięcy. Dobrze rozumiem?

P.S. A kiedy się zaszczepią 3-cią, wymagana będzie już 4-ta dawka...

Dwie dawki na razie wystarczają tylko nastolatkom (12-18 lat).

Ale chyba jest dobra wiadomość - jeśli dobrze zrozumiałam, obowiązek testów jednak nie dotyczy małego ruchu granicznego. Jedynie w okresie 30.12-1.01 złagodzenia obostrzeń małego ruchu są zawieszone. Szkoda, że w naszych mediach nic o tym nie piszą, tylko w niemieckich:

https://www.br.de/nachrichten/bayern/tschechien-verschaerft-corona-einreiseregeln,SscEIaY 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, tanova napisał:

Dwie dawki na razie wystarczają tylko nastolatkom (12-18 lat).

Ale chyba jest dobra wiadomość - jeśli dobrze zrozumiałam, obowiązek testów jednak nie dotyczy małego ruchu granicznego. Jedynie w okresie 30.12-1.01 złagodzenia obostrzeń małego ruchu są zawieszone. Szkoda, że w naszych mediach nic o tym nie piszą, tylko w niemieckich:

https://www.br.de/nachrichten/bayern/tschechien-verschaerft-corona-einreiseregeln,SscEIaY 

Termin 'małego ruchu granicznego' odnosił się w niedalekiej przeszłości do mieszkańców określonych gmin. W przypadku wjazdu do Czech chodzi o 113 gmin na terenie Polski, ale przepisy te zostały zawieszone w 2007 roku. W każdym razie muszę doczytać więcej.

Edytowane przez Ziemowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w Harrachovie, jechałem pociągiem o certyfikat zapytali się tylko raz przy zakupie karnetu (nawet nie sprawdzili skanowaniem jest to jest). W piwiarni nikt się o certyfikat nie pytał w pociągu do Czech też. Niby trzeba ten formularz lokalizacyjny wypełniać (nie wiem jak obecnie ale jak własnym autem się jechało to nie) Ale nikt się o to nie pyta, ja go nie miałem. Warunki w Harrachovie dobre, dwie trasy otwarte

IMAG1854.jpg

Edytowane przez Michas222k
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj padło na Jańskie - 2 raz w tym sezonie.

Mocno biłem się z myślami Czarna Góra czy Cerna Hora.

Karnet kupowałem online, mam załadowany na koncie certyfikat z 2 dawkami (pdf) i nikt się nie pytał.

Wjazd do Czech przez Lubawkę, żywego ducha nie było.

Tak jak za 1 razem - do Gondoli pilnują maski muszą być, komin z reguły wystarczał. Na krzesłach bez masek.

Warunki bardzo dobre do 12-tej, potem dobre. Twardo, po 12-tej bardzo twardo. Odsypy "suche" nie utrudniały jazdy, a nawet ułatwiały bo dawały przyczepność.

Dzisiaj moje ulubione trasy z Gondolki to czarno-czerwona (góra teoretycznie zamknięta ale równo, tylko trochę świerzego sztucznego sypali i chyba dlatego nie otwarli) lub jazda czerwoną 1a i potem przy Protezie - ludzi najmniej, twardo, szybko , równo.

Miało być słoneczko, ale głównie zachmurzone, na szczycie trochę mgły. Słońce pokazało się po 13-tej na 2-3 zjazdy okulary słoneczne założyłem.

56km zjazdów (105km w totalu) - solidne wyjeżdżenie po świątecznym jedzeniu to jak lekarstwo :)Kolejki do gondoli z reguły 5 minut. Jak się zrobiło 10 minut to uciekłem na 2 godziny na krzesła.

Myślę że to była na dzisiaj lepsza opcja niż CG.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tanova napisał:

I tu moje pytanie - czy obowiązek formularza dotyczy również wyjazdów kilku- kilkunastogodzinnych z polskiej strefy przygranicznej?

 

Też nie znalazłem, więc wypełniłem formularz - 2-3 minuty i po sprawie. W razie kontroli spokojna głowa. Adres pobytu podałem adres ośrodka :)

Po kilku dniach ( wyjazd 2 tygodnie temu) dostałem przypomnienie o wykonaniu testu (była informacja, że nie dotyczy zaszczepionych, taki automat)

Mały ruch graniczny dotyczy mieszkańców terenów przygranicznych i osób pracujących w CZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, izydar napisał:

Napisz coś więcej - ludzi dużo? Jak kolejki do wyciągów? Stan tras?

Więc tak, kolejki niewielkie do kanapy przy czerwonej trasie, o 10 godzinie praktycznie brak kolejek, później malutkie chwilka czekania, przy trasie niebieskiej byłem tylko 2 razy tam ludzi więcej, robiło się momentami tłoczno na tej wąskiej trasie. Stan trasa chyba podobny do janskich- twardo na czerwonej i małe odsypy. Na niebieskiej gorzej ale dopiero co ją otworzyli.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...