Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

izydar

Rekomendowane odpowiedzi

 Mam pytanie do zakupu karnetu w Janskch online. W cenniku jest całodobowy bodajże 1170/  od 870 kc.   Te 870 niby przy zakupie online. Jak chce kupić online cena i tak jest 1170 kc. .o co chodzi czy coś źle robię?

A swoją drogą ceny w Czechach  dokładkę poszły w kosmos 1170  to jest 216zl w Polsce może warunki słabsze ale maks 130 zł.  Chyba przestanę odwiedzać sąsiadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, gorny7 napisał:

 Mam pytanie do zakupu karnetu w Janskch online. W cenniku jest całodobowy bodajże 1170/  od 870 kc.   Te 870 niby przy zakupie online. Jak chce kupić online cena i tak jest 1170 kc. .o co chodzi czy coś źle robię?

A swoją drogą ceny w Czechach  dokładkę poszły w kosmos 1170  to jest 216zl w Polsce może warunki słabsze ale maks 130 zł.  Chyba przestanę odwiedzać sąsiadów.

Zwróć uwagę - 1170KCZ onl;ine to pakiet. Obok jest cena "zwykła"


obraz.png.24e4895859d8dcb9e7488d61451bc74a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, gorny7 napisał:

 Mam pytanie do zakupu karnetu w Janskch online. W cenniku jest całodobowy bodajże 1170/  od 870 kc.   Te 870 niby przy zakupie online. Jak chce kupić online cena i tak jest 1170 kc. .o co chodzi czy coś źle robię?

A swoją drogą ceny w Czechach  dokładkę poszły w kosmos 1170  to jest 216zl w Polsce może warunki słabsze ale maks 130 zł.  Chyba przestanę odwiedzać sąsiadów.

W Bośni na Bjelašnicy dzienny karnet w kasie 81 zł. Na Ravna Planina w Pale 46 zł. Najdroższy na Jahorinie 155 zł. Ośrodka jak na Jahorinie w Polsce ani w Czechach nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marionen napisał:

Są narciarze którzy jeżdżą na narty na tydzień do Czech czy Polski.

Pełna zgoda, wszystko jest względne.

Ale ja bym miał 1500km - tyle co do Francji. Do Czech mam 230km

Kiedyś też spędzałem tydzień w Krynicy lub Czechach - da się. Na dziś tydzień nartowania to Alpy.

Natomiast weekendowo cały czas Czechy konkurują mocno z PL szczególnie w Sudetach.

Jeśli spojrzysz na Cerna Hora - Pec to co prawda 2 miejsca, ale połączone komunikacyjnie (Rolba+Skibus) mają w sumie podobną ilość tras i wyciągów co Jahorin.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, janosik1982 napisał:

Cześć.  

Wybieram się jutro do Splidnerovego Mlyna. Jak wyglądają sprawy Covidowe w Chechach? Sprawdzają covid passy? Jakieś kontrole na granicy...w ośrodkach?

 

Tyle wiem https://www.mvcr.cz/mvcren/docDetail.aspx?docid=22239932&doctype=ART#2 a jutro do Harrachova jade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, janosik1982 napisał:

Cześć.  

Wybieram się jutro do Splidnerovego Mlyna. Jak wyglądają sprawy Covidowe w Chechach? Sprawdzają covid passy? Jakieś kontrole na granicy...w ośrodkach?

 

Byłem w Spindelrowym Młynie tydzień temu,

kontroli na granicach i w ośrodku nie miałem.

Przed wyjazdem wypełniłem formularz

https://plf.uzis.cz/

przy meldunku właściciel kwatery zrobił zdjęcie covid pass.

Edytowane przez Robert32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Robert32 napisał:

Byłem w Spindelrowym Młynie tydzień temu,

kontroli na granicach i w ośrodku nie miałem.

Przed wyjazdem wypełniłem formularz

https://plf.uzis.cz/

przy meldunku właściciel kwatery zrobił zdjęcie covid pass.

Ja jestem po 3 dawkach ale moja żona jest po 2. I pytanie, bo wszędzie piszą że niezbędna jest 3 dawka, czy te 2 wystarczą!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, janosik1982 napisał:

Ja jestem po 3 dawkach ale moja żona jest po 2. I pytanie, bo wszędzie piszą że niezbędna jest 3 dawka, czy te 2 wystarczą!?

Od 27-12 obowiązują nowe zasady.

Jeśli masz 3 dawki to jesteś zwolniony z testowania, osoby po 2 dawkach test przed wjazdem, osoby niezaszczepione przed i po wjeździe test - wszystko w linku wklejonym przez @sstar

Mnie też nie sprawdzali ale nie wiem jakie ew. kary grożą za brak testu jeśli jest wymagany.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, izydar napisał:

Od 27-12 obowiązują nowe zasady.

Jeśli masz 3 dawki to jesteś zwolniony z testowania, osoby po 2 dawkach test przed wjazdem, osoby niezaszczepione przed i po wjeździe test - wszystko w linku wklejonym przez @sstar

Mnie też nie sprawdzali ale nie wiem jakie ew. kary grożą za brak testu jeśli jest wymagany.

Tutaj po polsku:

Na okres od 30 grudnia 2021 r. do 1 stycznia 2022 r. obowiązują surowsze zasady podróży krótkoterminowych (do 24 godzin) do Republiki Czeskiej celem ograniczenia przyjazdów w celu uczczenia nadejścia nowego roku. W przypadku wyjazdów do Czech w tym okresie konieczne będzie poddanie się testowi PCR już przed przyjazdem, wyjątek dotyczy jedynie osób zaszczepionych trzecią dawką przypominającą.

https://www.mzv.cz/warsaw/pl/aktualnosci/warunki_wstepu_na_terytorium_republiki_1.html?fbclid=IwAR0lNUIq-dDx1t9ybXuYFa0cROKN-byQQSZAIZ1qEsJYjHvQtNaqmWGdmZg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nowe zasady trochę wyglądają tak jak u nas - taka fikcja, byłem 27.12 w Czechach i nikt mnie o certyfikat i test nie pytał ( oprócz zakupu karnetu ale tam tylko spojrzała i nic więcej). Mam certyfikat a nawet dwa do wyboru ( jeden po 2 dawkach drugi po 3). Jak wasze doświadczenia? Sprawdzają te certyfikaty w knajpach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Michas222k napisał:

Te nowe zasady trochę wyglądają tak jak u nas - taka fikcja, byłem 27.12 w Czechach i nikt mnie o certyfikat i test nie pytał ( oprócz zakupu karnetu ale tam tylko spojrzała i nic więcej). Mam certyfikat a nawet dwa do wyboru ( jeden po 2 dawkach drugi po 3). Jak wasze doświadczenia? Sprawdzają te certyfikaty w knajpach?

Czechy to jest trochę taki nasz poziom tylko w mniejszej skali...również nie stać ich już na lockdown'y.

Kraje pokroju Austri czy Francji jak najbardziej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, izydar napisał:

Pełna zgoda, wszystko jest względne.

Ale ja bym miał 1500km - tyle co do Francji. Do Czech mam 230km

Kiedyś też spędzałem tydzień w Krynicy lub Czechach - da się. Na dziś tydzień nartowania to Alpy.

Natomiast weekendowo cały czas Czechy konkurują mocno z PL szczególnie w Sudetach.

Jeśli spojrzysz na Cerna Hora - Pec to co prawda 2 miejsca, ale połączone komunikacyjnie (Rolba+Skibus) mają w sumie podobną ilość tras i wyciągów co Jahorin.

 

Sądzę, że nie jeździłeś na Jahorinie? Jahorina to ośrodek Olimpijski (chodź z 84r) Porównujesz ośrodki nieporównywalne. Liczba kilometrów to nie wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marionen napisał:

Sądzę, że nie jeździłeś na Jahorinie? Jahorina to ośrodek Olimpijski (chodź z 84r) Porównujesz ośrodki nieporównywalne. Liczba kilometrów to nie wszystko...

Oczywiście, że nie jeździłem i raczej nigdy nie będę.

Gdybym miał ochotę jechać 1500km na narty to wybrałbym Francję gdzie są setki km tras a nie kiepskie  25km (tak podaje Bergfex) Niewątpliwą zaletą Czeskich ośrodków jest to, że są blisko (znów pojęcie względne, co dla kogo znaczy blisko)

Każdy znajdzie dla siebie to coś co lubi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, izydar napisał:

Oczywiście, że nie jeździłem i raczej nigdy nie będę.

Gdybym miał ochotę jechać 1500km na narty to wybrałbym Francję gdzie są setki km tras a nie kiepskie  25km (tak podaje Bergfex) Niewątpliwą zaletą Czeskich ośrodków jest to, że są blisko (znów pojęcie względne, co dla kogo znaczy blisko)

Każdy znajdzie dla siebie to coś co lubi.

 

Tak, a w USA czy Kanadzie jest jeszcze lepiej jak we Francji... Ja nie porównuję Jahoriny z Francją. Ty natomiast porównujesz Czeskie ośrodki z Jahoriną i piszesz co piszesz, nie chcę tego komentować. Dla mnie przy wyjeździe na tydzień, liczy się też aspekt turystyczny. Tu mam w pobliżu Sarajewo, Mostar i wiele ciekawych miejsc. Nikogo nie namawiam na forum do Bośni czy Kopaonika. Czechy to zupełnie inne ośrodki tylko. Do Czech jeżdżę bo lubię od wielu lat, ale to nie to co Jahorina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, marionen napisał:

Tak, a w USA czy Kanadzie jest jeszcze lepiej jak we Francji... Ja nie porównuję Jahoriny z Francją. Ty natomiast porównujesz Czeskie ośrodki z Jahoriną i piszesz co piszesz, nie chcę tego komentować. Dla mnie przy wyjeździe na tydzień, liczy się też aspekt turystyczny. Tu mam w pobliżu Sarajewo, Mostar i wiele ciekawych miejsc. Nikogo nie namawiam na forum do Bośni czy Kopaonika. Czechy to zupełnie inne ośrodki tylko. Do Czech jeżdżę bo lubię od wielu lat, ale to nie to co Jahorina...

Do USA i Kanady jest trochę dalej niż 1500km które użyłem do porównania co można mieć wybierając się w 15h podróż.

No to mamy jasne co nas różni - dla mnie turystyka w przypadku nart nie ma najmniejszego znaczenia.

Dla mnie liczą się przede wszystkim odległość, infrastruktura i co za tym idzie jakość czasu spędzonego na nartach - dla każdego jakość oznacza coś innego więc jak z gustami o tym bym nie dyskutował. Jeden woli blondynki a drugi brunetki i w takim kontekście nie ma 1 idealnego ośrodka, każdy ma swoje kryteria wg których wybiera takie a nie inne miejsce.

Jadę na narty, na stoku spędzam tyle czasu ile warunki i siły pozwalają, resztę dnia odpoczywam.

Pewnie może masz rację, że Jahorin bije na głowę Czeskie ośrodki, sprawdzać nie mam zamiaru.

Powodzenia w wyszukiwaniu perełek narciarskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, izydar napisał:

Ryżoviste. Opcja na 3 Króli jak mrozy wrócą.
Napisz później coś na temat warunków i ilości ludzi.
Przyjemności.

Mało, na bieżąco, ale dlatego, ze tylko niebieska czynna na Ryzoviste. Dziś trochę wiosenna breja. Choć na twardym podkładzie. Szybki śnieg. Na Certovej. Cervena II. Hotel Bellevue odnowili, na stoku, koło Doplika. W głównej kasie wymagają certyfikatu szczepien. Na Ryzoviste nie. W Janskich ponoć pilnują masek w kolejkach.

7DD65986-ECD3-4B48-B915-DF68242E9DBF.jpeg

FDDFBC66-53FA-4403-976C-5494D760FD18.jpeg

EEAA0C62-3560-4889-A940-C877C68FEA0D.jpeg

5C19ABB0-C0C0-4714-A8BE-03312004FBDA.jpeg

80FA85EB-6245-4424-8443-92DE4AD82C2A.jpeg

EEF75FB1-51D2-4E64-BB4E-A185D8818C35.jpeg

492B650B-4221-45F6-BFE7-86C751585F18.jpeg

02EBA109-6804-4ACA-A0A1-748AA5B00110.jpeg

61C95439-AA4C-48B8-8ED9-39DAEA603236.jpeg

19E5BC53-6DA6-4997-BDB5-163CBAC75990.jpeg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Harrachovie (na Ryżoviste) najbardziej nie lubię tego trawersu na dojeździe do krzesła.

Wygląda na to że naturalnego śniegu poskąpiło podobnie jak w Szklarskiej (zazwyczaj Czesi dostają więcej naturalnego)

Zaskoczeniem mała ilość ludzi - w tym rejonie nie ma zbyt wiele otwartych tras. Czyżby pogoda?

Lucky you :)

Edytowane przez izydar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, izydar napisał:

W Harrachovie (na Ryżoviste) najbardziej nie lubię tego trawersu na dojeździe do krzesła.

Wygląda na to że naturalnego śniegu poskąpiło podobnie jak w Szklarskiej (zazwyczaj Czesi dostają więcej naturalnego)

Zaskoczeniem mała ilość ludzi - w tym rejonie nie ma zbyt wiele otwartych tras. Czyżby pogoda?

Lucky you :)

No trawers czujny szczególnie jak zbiegają się trasy. Jeżdżę go z lewej i ostro w dół. Ludzi mało, choć koło 11 na tej kanapie z miasta coś jakby kolejka nawet.

A4B1C098-622E-469F-B8CA-70774421548E.jpeg

187A3B0E-A44E-4FE1-AC1D-8A4CB73259C5.jpeg

99D8ED8B-F3C9-4D60-8D38-EA38670DBECF.jpeg

818E60AE-3F4E-4EE9-B2C2-AEA25F06B6B4.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, izydar napisał:

W Harrachovie (na Ryżoviste) najbardziej nie lubię tego trawersu na dojeździe do krzesła.

Wygląda na to że naturalnego śniegu poskąpiło podobnie jak w Szklarskiej (zazwyczaj Czesi dostają więcej naturalnego)

Zaskoczeniem mała ilość ludzi - w tym rejonie nie ma zbyt wiele otwartych tras. Czyżby pogoda?

Lucky you :)

Lucky? Najpierw zabuksowałem się na lodzie, musiałem łańcuchy założyć. Uff…

Potem wiązania za słabo ustawione. Na sześć czy siedem, jakoś łatwo się wypinają często obydwie, kiedyś w Dolnej Morawie pół stoku bez nart zjechałem… na plecach. Panna mnie podsumowała dlouha jizda, no i narty przywiozła. Trza podkręcić.

no i na msze dać lub pójść.

9721BD77-B0C3-4E13-9016-B716FE6937D9.jpeg

D3E87A09-1A34-4889-8490-180846278099.jpeg

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...