Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

izydar

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny weekend i znowu plany się posypały(miał być wyjazd na cały weekend), ale spokojnie, narty były.

Dylemat - gdzie pojechać na 1-dniówkę (bliżej=lepiej) wyjeździć się (zaczynają się ferie więc wątpliwe) i wrócić.

Opcje  były 2 - CG 3,5h jazdy, warunki może i dobre ale weekendy ściągają tłumy więc wyjeździć się raczej nie da.

Dolni Morawa to juz 4h w 1 stronę więc odpadła w przedbiegach. Rozważałem też Harrachov ale mało otwartych tras.

Znowu padło na Jańskie Łaźnie - 3h w 1 stronę. Wiem nuda :)

Warun dobry, pod koniec dnia małe wylodzenia. Otwarte wszystkie trasy. Twardo, szybko, odsypy były ale nie przeszkadzały. Ludzi o dziwo w sam raz - kolejka do gondoli 5-10 min. max.

Protez bez kolejek, Hofmanki kolejka na 5-10 minut po 11-tej.

Przejechane 98km total/50km w dół.

Zmęczony ale szczęśliwy, już w domu.

P.S

Widziałem sporo samochodów z rejestracją PO i CB zmierzających w stronę naszych sąsiadów, więc może ferie dopiero się zaczną, niemniej na dziś to była dobra opcja. Tak czy inaczej czas na zmianę kierunku...

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wie, jak wygląda sprawa certyfikatu covid przy kupnie skipassu na miejscu? trzeba go okazać? jakieś służby to skanują? wiem, że to drożej niż online, ale certyfikat jest świeży i... jeszcze nie zaczął działać (musi być 14 dni po szczepieniu). będzie aktualny w 2 dniu pobytu :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zależy gdzie - jak jest kolejka do kasy to pewnie nie ma czasu by szczegółowo sprawdzać certyfikaty, więc może się udać. Nie sądzę żeby ktoś pieczołowicie sprawdzał. W restauracjach nikogo certyfikat nie interesuje, więc dlaczego w kasie miałoby być inaczej? W każdym razie ryzyko po twojej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, greggor napisał:

czy ktoś wie, jak wygląda sprawa certyfikatu covid przy kupnie skipassu na miejscu? trzeba go okazać? jakieś służby to skanują? wiem, że to drożej niż online, ale certyfikat jest świeży i... jeszcze nie zaczął działać (musi być 14 dni po szczepieniu). będzie aktualny w 2 dniu pobytu 😞

Certyfikatów nikt dokładnie nie sprawdza, Można pokazać dowolnej osoby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 grudnia 2021 r. byłem z rodziną w Herlikovicach (między Janske Lazne a Spindleruv Mlyn). Warunkiem zakupu karnetu był paszport covidowy. Przy kasie była zainstalowana kamerka i trzeba było zeskanować kod QR. Szło to szybko. Natomiast dwa tygodnie wcześniej byłem w Ricky v Orlickych Horach i tam nie żądali niczego przy kupnie karnetu.

Pzdr. Nipern

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ostatni dzień w Dolni Moravie, certyfikatów nikt nie sprawdzał nigdzie, karnet kupowany online ( mam konto, nie musiałem dodawać certyfikatu). Warunki podobne do poprzednich dni, ludzi dużo mniej niż w sobotę. Kolejki były ale bardzo niewielkie- 5min. To był cudowny weekend w Czechach.

IMAG1930.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koprivna Mala Moravka- wieczór

@sstar, dzięki za rekomendację.

Zaczęli bardzo punktualnie i punktualnie skończyli. W niedzielę wieczorem spodziewałem się większych tłumów, a tak to najdłużej do krzesła stałem kilka minut, ostatnia godzina to już jazda w kółko. Temperatura na początku -2, potem koło zera.Trasy przygotowane fantastycznie. Na początku mięciutki sztruks, który szybko został rozpędzony na cztery wiatry i z kwadransa na kwadrans trasy twardniały (czerwona głównie, na niebieskiej przejechałem ze dwa razy żeby wiedzieć). Na koniec miejscami wychodziły wyślizgane twarde płaty głównie na górnej części- jazda była super. W trzy godziny samej jazdy w dół- 26 kilometrów.

Przy zakupie skipasu, na krześle, w barach- maseczka to temat nieznany. Myślałem, że u nich jakoś tak bardziej tego pilnują.

IMG_3623.thumb.jpeg.490e9fee9cf1e203ddf180e3a59f0435.jpeg

IMG_3624.thumb.jpeg.6d443a7c9a66fd0b17ad987526d91eab.jpegIMG_3629.thumb.jpeg.5bb259760a92d5fc4f3b09a7d3ae1ae5.jpegIMG_3631.thumb.jpeg.c77343424c9316317e82746973870a03.jpegIMG_3632.thumb.jpeg.3d1789010736285735cf24d30f72fb55.jpegIMG_3634.thumb.jpeg.da7e01fb14b92bde75e24f431e1fa31b.jpeg

Edytowane przez waldek71
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zadałem sobie nieco trudu i zrobiłem taki wykaz ośrodków czeskich i polskich w moim najbliższym otoczeniu. Z racji mieszkania na zachód od Wrocławia tabela zawiera ośrodki na "moim kierunku" i hmm spełniające powiedzmy moje oczekiwania. Nie byłem w Jesenikach ani Beskidach w Republice Czeskiej - stąd ich brak w tabeli, ale wszystko do nadrobienia.

Założenie to rodzina 2+1 gdzie dziecko ma 12 lat. W różnych ośrodkach zniżka jest różnie liczona, a w dwóch są bilety rodzinne. Ceny brałem w najdroższym sezonie i płatne w kasie bez zniżek. Przyjąłem, że płacę kartą i kurs to 20 groszy za koronę (okropność!!!!). Czasy dojazdu z google maps ale to raczej fantastyka.

Dla porównania dodałem kilka polskich ośrodków. Ciekawe jakie wnioski wyciągniecie?

Pozdrawiam Nipern

Czeskie ośrodki.jpg

  • Like 5
  • Thanks 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak to ceny za cały dzień. Jak już jedziemy, to jeździmy cały dzień. Mistrzem jest Spidleruv Mlyn. Żeby trochę zejść z tych poziomów cenowych już kupiłem dla rodziny karty do Janskich i Spindla. Jest to jakieś wyjście tyle, że trzeba przedpłacić w internecie.

Nie żebym jakoś narzekał ale czasem lubię sobie zdać sprawę...Czasem pomaga w wyborze miejscówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no te ceny to są jakieś jaja. Przecież tu już nie trzeba porównywać cena - jakość i stwierdzić, że w Alpach jest taniej, tylko po prostu w wielu z tych ośrodków, które mają do zaoferowania kilka km tras jest drożej niż w Alpach już na samym cenniku. Szanuję siebie i swoją kieszeń więc omijałbym większość tych ośrodków z daleka. 

Z tego co widzę Słowacja jest znacznie tańsza i to nawet w ośrodkach należących do TMR.

A poza tym czekam na przyszłoroczną ofertę Tatry Super Ski i 200 zł za jeden dzień i 150 zł za 4 godziny. Oraz na Pingwina na Słotwinach i 120 zł na wieczornej za 2 godz. jazdy.

  • Like 2
  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nipern poważnie tak zestawiasz Szpindla z Świeradowem, który ma jedną trasę i Szklarską, która jest wiecznie zamknięta poza Puchatkiem? Szpindl na okolicę to bije na łeb wszystkich, no lekko depczą po piętach Jańskie. Reszta to resorty, ale tylko w głowach właścicieli.

To tak samo warte porównania jakby zestawić Ischgl ze Szczyrkiem. No nie ta liga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ski89 napisał:

@Nipern poważnie tak zestawiasz Szpindla z Świeradowem, który ma jedną trasę i Szklarską, która jest wiecznie zamknięta poza Puchatkiem? Szpindl na okolicę to bije na łeb wszystkich, no lekko depczą po piętach Jańskie. Reszta to resorty, ale tylko w głowach właścicieli.

To tak samo warte porównania jakby zestawić Ischgl ze Szczyrkiem. No nie ta liga.

Oczywiście że nie zestawiam! Ale jeździć gdzieś trzeba. Taki klimat tutaj mamy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, tresor napisał:

Nie no te ceny to są jakieś jaja. Przecież tu już nie trzeba porównywać cena - jakość i stwierdzić, że w Alpach jest taniej, tylko po prostu w wielu z tych ośrodków, które mają do zaoferowania kilka km tras jest drożej niż w Alpach już na samym cenniku. Szanuję siebie i swoją kieszeń więc omijałbym większość tych ośrodków z daleka. 

Z tego co widzę Słowacja jest znacznie tańsza i to nawet w ośrodkach należących do TMR.

A poza tym czekam na przyszłoroczną ofertę Tatry Super Ski i 200 zł za jeden dzień i 150 zł za 4 godziny. Oraz na Pingwina na Słotwinach i 120 zł na wieczornej za 2 godz. jazdy.

Robi się jakby luksusowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobna inwestycja w beskidzkim ośrodku Bila - wydłużenie trasy niebieskiej do samej góry (dawniej trzeba było odbić na nią z trasy czerwonej). Nowy fragment ma nr 9.

Na przyszły sezon została przeniesiona wymiana 4-ki na wyprzęganą 6-tkę - będą więc przy niej 3 pełne trasy.

Zlikwidowano też talerzyk na przeciwległym stoku (został tylko podwójny orczyk) - pewnie przeniosą tam starą kanapę.

https://www.skibila.cz/zima/mapa-arealu/

Edytowane przez koliber
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wybieramy sie do Spindla za 2 tygodnie. Jak teraz wyglada przekraczanie granicy z Czechami (konkretnie przez Lubawke)? Na przejsciu jest jakas kontrola certyfikatow i tych formularzy co trzeba wypelnic przed wyjazdem? Czy przez granice przejazd normalny, a potem na trasie gdzies to sprawdzaja? Albo na miejscu w hotelu/pensjonacie?

 

Edytowane przez kamilp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kamilp napisał:

Hej, wybieramy sie do Spindla za 2 tygodnie. Jak teraz wyglada przekraczanie granicy z Czechami (konkretnie przez Lubawke)? Na przejsciu jest jakas kontrola certyfikatow i tych formularzy co trzeba wypelnic przed wyjazdem? Czy przez granice przejazd normalny, a potem na trasie gdzies to sprawdzaja? Albo na miejscu w hotelu/pensjonacie?

 

Przez te przejście graniczne nie jechałem tylko przez Boboszów, jechałem do Dolni Moravy. Wygląda to tak: zero kontroli na granicy, w hotelu powinni sprawdzić certyfikat ale niekoniecznie to zrobią a jak już sprawdzą to raczej mało dokładnie, sprawdzają certyfikaty przy zakupie karnetu też mało dokładnie, czasami w knajpie( tylko raz mi się to przytrafiło- bardzo mało dokładnie).

Formularz lokalizacyjny nikt nie sprawdzał. Nie jest obowiązkowy przy wjeździe na jeden dzień własnym środkiem transportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kamilp napisał:

Hej, wybieramy sie do Spindla za 2 tygodnie. Jak teraz wyglada przekraczanie granicy z Czechami (konkretnie przez Lubawke)? Na przejsciu jest jakas kontrola certyfikatow i tych formularzy co trzeba wypelnic przed wyjazdem? Czy przez granice przejazd normalny, a potem na trasie gdzies to sprawdzaja? Albo na miejscu w hotelu/pensjonacie?

 

Przez ostatni miesiąc 4-krotnie przekraczałem granicę w Lubawce - żadnych kontroli, raz stało auto policyjne na poboczu. I tyle.

Formularz wjazdowy na pobyt do 24h nie jest potrzebny. Jak jedziesz na dłużej to np. banalna kontrola policyjna i mogą spytać więc lepiej wypełnić - 3 minuty i po sprawie, proste, żadnych danych wrażliwych nie trzeba podawać.

Co do hoteli nie wiem bo nie nocowałem - wyjazdy 1-dniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po miesiącu przerwy ponownie odwiedziłem Harrachov. Nie wiem dlaczego ale główny wyciąg z centrum był nieczynny. Czynny tylko wyciąg w dzielnicy Ryzoviste i dwie trasy- niebieska i czerwona. Warunki na czerwonej trasie super, ludzi niezbyt dużo, kolejki były ale niewielkie. Zjechałelem sobie z czarnej trasy (na zdjęciu), brakuje jeszcze troszkę śniegu ale przejezdna, ciekawe czy uda się ją otworzyć w tym sezonie...

IMAG1959.jpg

IMAG1957.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, srwer napisał:

ktos był ostatnio w szczyrbskim plesie? Jakie warunki jakie obostrzenia?

Szczyrbskie jest na Słowacji więc nie ten temat:)

A do meritum. Warunki b. dobre ale zamknięta jedna z głównych tras czyli Esicko. Bez problemu mogliby ją odpalić ale TMR oszczędza w tym roku na wszystkim. Obostrzenia jak na całej Słowacji. COVID pass mogą sprawdzać przy wejściu do ośrodka albo przy kasie.  Przy wjeździe na Słowację trzeba się zarejestrować.

Radzę zwracać uwagę na prognozy wiatru, bo ośrodek jest mocno podatny na silniejsze podmuchy. Nawet przed ostatnimi wichurami około 20 stycznia 3-4 dni wszystko chodziło w ograniczonym zakresie, mimo że polskie ośrodki w pobliżu chodziły bez problemu. Tu jest jednak konkretna wysokość i pogoda mocno wpływa na funkcjonowanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czechy w dni robocze obecnie to magia. Coś wspaniałego. A jeśli dodać do tego czeską kuchnię i piwo, jest cudownie.

Krótki przegląd ośrodków w Karkonoszach.

Cerny Dul, czynne wszystkie długie trasy, chodzą dwa krzesła. Na foto początek czerwonej 9c.

 IMG_0815.thumb.JPG.7a727f563aaad8040b807602b674dc69.JPG

Janskie Lazne. Rano i popołudniu gondola niemal z marszu, w środku dnia kolejki 5minut. Oba krzesła cały dzień bez kolejki. Wszystkie trasy czynne, wyciągi działają.

Na foto czerwona trasa 3a wzdłuż orczyka.

IMG_0823.thumb.JPG.2d67981a6ab8e67d71015aa284abbe67.JPG

Trasa czerwona pod gondolą.

IMG_0828.thumb.JPG.fb135fcbd3e642027533dbabfe2d3115.JPG

Spindlerovy Mlyn, Svaty Petr. Hromovka cały dzień jazda bez kolejki, kanapa z bublinkami trochę gorzej, kolejki w szczycie do 10minut, później 5 minut. Wszystko trasy przejezdne oprócz czarnej 4.

Na foto prawa ścianka na Hromovce.

IMG_0836.thumb.JPG.2ae9e1d8ebb1f14124d873b29806e7bb.JPG

Zawodnik kadry paraolimpijskiej Czech na Hromovce.

IMG_0844.thumb.JPG.543ad24208ac020e3a84744309393a67.JPG

Ośrodek Herlikovice-Bubakov. Na foto krzesło Bubakov, tutaj płasko, trasa dla uczących się, sporo grup z instruktorami. Trzy główne wyciągi działają, trasy przejezdne, dzisiaj też freeride poza.

IMG_0851.thumb.JPG.c75fb74aebc9400f82706992afdcdd72.JPG

Herlikovice, wolne krzesło ale 400m przewyższenia jest co jechać. Foto zawiera trasę czerwoną 1.

IMG_0856.thumb.JPG.40f7dd2f815c4db583e18668c56044db.JPG

IMG_0862.thumb.JPG.be128f43c57f094563d5b0ae4b650785.JPG

 

Początek trasy czarno-czerwonej nr 2.

IMG_0864.thumb.JPG.503c9deab39a8616820a6373aacf0f27.JPG 

  • Like 3
  • Thanks 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...