Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

izydar

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega również eksplorowal Cerny Dul, Jnskie i Spindl w ubiegłym tygodniu i potwierdza - ludzi mało, większość wyciągów na bieżąco.

Szkoda że urlop nie jest z gumy. Weekendy niestety trochę bardziej tłoczno, ale i tak jakby luźniej niż inne przedcovidowe lata.

Czyżby ceny karnetów zrobiły selekcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się gdzie pojechać na narty - ferie dolnośląskie CG odpadła w przedbiegach.

Szrenica - wczoraj z powodu wiatru zamknęli Karkonosza, istniała realna obawa, że dzisiaj zrobią to samo.

Padło na Harrachov. Kiedyś częściej, ostatnio 4 lata temu byłem

I niespodzianka - brak karnetu całodniowego. Najdłuższa opcja to 5 godzin za 930 CZK 😵

O co chodzi? Trudno powiedzieć. Działa to tak, że po przejściu przez bramkę karnet jest ważny przez godzinę.

Kolejne przejście aktywuje kolejną godzinę, ale liczy się od przejścia przez bramkę. Dobrze zaplanowana przerwa nie zużywa nam czasu ważności karnetu. Tym samym na karnecie 5-godzinnym jeździłem dzisiaj 6,5h (w tym przerwa na jedzenie), ale uważam to za dziwaczny pomysł.

Warunki z rana ok, trochę pruszył śnieg, temp. lekko ujemna ale wiatr robił swoje. Do tego żółwie tempo wyciągu - wjazd trwa 11min (przy skoczni) - szlo zmarznąć.

Suma zjazdów dzisiaj to marne 33km -  ludzi było umiarkowanie, kolejka 5-7 minut max, jednak góra dół 15min to prawie nierealne. Porównywalnie ze Żmiją w CG.

NIe było źle, ale nie wyjeździłem się dzisiaj - spokojnie mogłem pojeździć do 16-tej, ale karnet się skończył :( .

Prędko tam nie zawitam, chyba że...

 

 

 

20220205_090418.jpg

20220205_103348.jpg

  • Like 7
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, izydar napisał:

Zastanawiałem się gdzie pojechać na narty - ferie dolnośląskie CG odpadła w przedbiegach.

Szrenica - wczoraj z powodu wiatru zamknęli Karkonosza, istniała realna obawa, że dzisiaj zrobią to samo.

Padło na Harrachov. Kiedyś częściej, ostatnio 4 lata temu byłem

 

Sprawdziłeś czarną trasę? Jeszcze nie jechałem tą trasą jak jest otwarta, zawsze po zamkniętej.

Ceny i rodzaje karnetów można sprawdzić na ich stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 razy miałem pecha - przechodziłem przez bramkę 1 minutę po czasie i aktywowało kolejną godzinę. Dzięki temu pewnie dobiłbym do 7 godzin jazdy (2 dodatkowe wjazdy) - niestety trzeba kontrolować czas żeby optymalnie wykorzystać ten karnet.

Trasy - fajne, chociaż dzisiaj po stronie Ryżoviste o 10-tej były już nieźle zmuldzone (CZARNA I CZERWONA) I LUDZI PO TEJ STRONIE JAKBY WIĘCEJ.

Czerwona po stronie skoczni fajna - szeroka, fajnie nachylona, trzymałą dzisiaj do końca (z wyjątkiem 1 ścianki)

5 minut temu, Michas222k napisał:

Sprawdziłeś czarną trasę? Jeszcze nie jechałem tą trasą jak jest otwarta, zawsze po zamkniętej.

Ceny i rodzaje karnetów można sprawdzić na ich stronie

Na czarnej było sporo odsypów, nawet zastanawiałem się czy w ogóle była ratrakowana. Zjechałem raz.

Kilka lat temu jeździłem i mam lepsze wspomnienia niż z dzisiaj. Fak, że w nocy trochę prószyło i miejscami było 5cm świeżego nawianego śniegu.

 

 

Edytowane przez izydar
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, izydar napisał:

 

Na czarnej było sporo odsypów, nawet zastanawiałem się czy w ogóle była ratrakowana. Zjechałem raz.

Kilka lat temu jeździłem i mam lepsze wspomnienia niż z dzisiaj. Fak, że w nocy trochę prószyło i miejscami było 5cm świeżego nawianego śniegu.

 

 

Dziwi mnie tabliczka tam ustawiona- niby 65% nachylenia, jakoś tego nie odczuwam. Nie wydaje mi się żeby była bardziej strona od początku fisu w Szklarskiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które czarne trasy w Czechach polecacie? Jeździłem tylko po otwartych w Dolni Morava ale ta jest chyba łatwiejsza od tej na Czarnej Górze a na pewno nudniejsza oraz w Jańskich chodź tam to tylko kawałeczek czarnej trasy. Po zamkniętych to Harrachov oraz Szpindlerowy Młyn tej przy św. Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarioJ napisał:

Łaski nikomu nie robisz 😁

Możesz wogole nie jeździć.

Wyciąg jest jaki jest. Korzystasz albo nie. Ale po co takie zrzędzenie ?

Podzieliłem się swoją opinią  - może się przydać komuś kto zastanawia się czy tam pojechać czy nie.

Opinia jak opinia - możesz się nie zgadzać, ale po co krytykujesz?

Uważasz inaczej uzasadnij, a jak nie to się nie czepiaj.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Michas222k napisał:

Które czarne trasy w Czechach polecacie? Jeździłem tylko po otwartych w Dolni Morava ale ta jest chyba łatwiejsza od tej na Czarnej Górze a na pewno nudniejsza oraz w Jańskich chodź tam to tylko kawałeczek czarnej trasy. Po zamkniętych to Harrachov oraz Szpindlerowy Młyn tej przy św. Piotr.

Pec, Stoh. PS nie jezdzilem Zacler, Herlikovice, nawet nie wiem czy czarne, ale z auta stromo wyglądają. No i w Jesenikach coś tam się znajdzie…

  • Thanks 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Michas222k napisał:

Dziwi mnie tabliczka tam ustawiona- niby 65% nachylenia, jakoś tego nie odczuwam. Nie wydaje mi się żeby była bardziej strona od początku fisu w Szklarskiej...

W normalnej wersji to jest bardzo fajna trasa do jazdy. W nienormalnej też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Michas222k napisał:

Które czarne trasy w Czechach polecacie? Jeździłem tylko po otwartych w Dolni Morava ale ta jest chyba łatwiejsza od tej na Czarnej Górze a na pewno nudniejsza oraz w Jańskich chodź tam to tylko kawałeczek czarnej trasy. Po zamkniętych to Harrachov oraz Szpindlerowy Młyn tej przy św. Piotr.

Sv.Petr od piątku jest czynna. Nie jeździłem, ale widziałem że jeździli. Tak jest też w raporcie podane.

Przy Medvedinie jest kawałek czarnej w dolnej części, dobra trasa.

W Pecu na Hnedym Verchu jest kawałek czarnej, bardzo stroma, nachylenie porównywalne z Dzikowcem (ale krótsza). Mam do niej bardzo duży sentyment bo uczyłem się tam jump turn. Czesi dbają o nią, jest często otwarta. Jeździłem tam w ostatni czwartek.

W Herlikovicach jest trasa nr 2 , w górnej części czarna. W całości wg mnie bardzo dobra trasa, jeździłem tam w ostatnim tygodniu. Nie jest ona wg mnie stricte czarna, bardziej mocna czerwona niż czarna, ale naprawdę bardzo dobra trasa, zmienne nachylenie. Przy niskim obłożeniu jeździ się tam rewelacyjnie.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, izydar napisał:

2 razy miałem pecha - przechodziłem przez bramkę 1 minutę po czasie i aktywowało kolejną godzinę. Dzięki temu pewnie dobiłbym do 7 godzin jazdy (2 dodatkowe wjazdy) - niestety trzeba kontrolować czas żeby optymalnie wykorzystać ten karnet.

Trasy - fajne, chociaż dzisiaj po stronie Ryżoviste o 10-tej były już nieźle zmuldzone (CZARNA I CZERWONA) I LUDZI PO TEJ STRONIE JAKBY WIĘCEJ.

Czerwona po stronie skoczni fajna - szeroka, fajnie nachylona, trzymałą dzisiaj do końca (z wyjątkiem 1 ścianki)

Na czarnej było sporo odsypów, nawet zastanawiałem się czy w ogóle była ratrakowana. Zjechałem raz.

Kilka lat temu jeździłem i mam lepsze wspomnienia niż z dzisiaj. Fak, że w nocy trochę prószyło i miejscami było 5cm świeżego nawianego śniegu.

 

 

Raczej nie była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, sstar napisał:

Pec, Stoh. PS nie jezdzilem Zacler, Herlikovice, nawet nie wiem czy czarne, ale z auta stromo wyglądają. No i w Jesenikach coś tam się znajdzie…

Często zamknięte. Karlov, Kouty, CS, Praded, nie wszystkie znam…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, izydar napisał:

Opinia jak opinia - możesz się nie zgadzać, ale po co krytykujesz?

Uważasz inaczej uzasadnij, a jak nie to się nie czepiaj.

Warunki z rana ok, trochę pruszył śnieg, temp. lekko ujemna ale wiatr robił swoje. Do tego żółwie tempo wyciągu - wjazd trwa 11min (przy skoczni) - szlo zmarznąć.

Bo tak mi się podoba. Jak ktoś narzeka że mu zimno na wyciągu, to znaczy że się nie przygotował na góry.

Narty to nie tylko zabawa, jak się nie ubrałeś to idź do baru, a nie na narty. Wyciąg i zima Ci przeszkadza, takie zrzędzenie mnie osobiście trzepie.

Recenzja karnetów - jak najbardziej ok.

 

  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Harrachov po raz trzeci w tym sezonie. Od wczoraj w nocy pada śnieg i dalej pada, końca nie widać;-). Warunki przez to trudne, dużo świeżego śniegu zmieniło się w muldy. Dziś jechałem po raz pierwszy czarną trasą jak jest otwarta, w tych warunkach różnicy żadnej nie odczułem:-P

IMAG1990.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Michas222k napisał:

 Dziś jechałem po raz pierwszy czarną trasą jak jest otwarta, w tych warunkach różnicy żadnej nie odczułem:-P

Zjeżdżałeś czarną z rana czy później? Nurtuje mnie czy/jak często ją ratrakują - tym bardziej, że po lewej stronie widziałem kilka czubków kosówki wystających nad śnieg, co łącząc z faktem że dopiero co ją otwarli może sugerować, że rzadko jak jest mało śniegu to za często tam nie wjeżdżają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, izydar napisał:

Zjeżdżałeś czarną z rana czy później? Nurtuje mnie czy/jak często ją ratrakują - tym bardziej, że po lewej stronie widziałem kilka czubków kosówki wystających nad śnieg, co łącząc z faktem że dopiero co ją otwarli może sugerować, że rzadko jak jest mało śniegu to za często tam nie wjeżdżają.

Byłem przed 11 na tej trasie, zjechałem tylko raz, warunki były trudne. Nie mam możliwości sprawdzić warunków na tej górze zaraz po otwarciu (8:30), zawsze jazdę rozpoczynam chwilę przed 10. Tą trasę otworzyli w tym tygodniu jak byłem w zeszły poniedziałek to jeszcze trochę śniegu brakowało do zakrycia roślin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę również około 11-tej zjeżdżałem czarną i też warunki były słabe - obstawiam, że nie ratrakowali. Na czarną niewielu narciarzy się zapuszcza i raczej nie są to szuracze, żeby tak zniszczyć trasę w 3 godziny. Ale to moje spekulacje tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czechy zniesiono obowiązek przedstawiania UCC

Od dzisiaj 09.02.22 w Czechach zniesiono obowiązek przedstawiania certyfikatów covidowych przed wejściem do restauracji, klubów, oraz podczas pobytu w hotelach. 

 Rząd Czech zdecydował o zniesieniu od 09.02,2022 obowiązku okazywania certyfikatów szczepień lub przebytej choroby COVID-19 przy korzystaniu z usług, wstępie do restauracji oraz uczestnictwie w wydarzeniach kulturalnych, sportowych itp. Oznacza to, że wszystkie osoby, które nie wykazują objawów infekcji, niezależnie od tego, czy przyjęli szczepionkę, czy nie, będą mogły korzystać z lokali gastronomicznych, hoteli i wielu innych miejsc usługowo-rozrywkowych. Źródło

Czechy: Polacy wjeżdżający do Czech na czas do 24 godzin transportem indywidualnym zwolnieni są z obowiązku wykonywania testu na obecność COVID 19, przedkładania zaświadczeń o szczepieniu lub byciu ozdrowieńcem, a także wypełnienia formularza lokalizacyjnego.  

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/czechy

Edytowane przez surfing
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2022 o 19:27, izydar napisał:

W sobotę również około 11-tej zjeżdżałem czarną i też warunki były słabe - obstawiam, że nie ratrakowali. Na czarną niewielu narciarzy się zapuszcza i raczej nie są to szuracze, żeby tak zniszczyć trasę w 3 godziny. Ale to moje spekulacje tylko.

Oj byś się zdziwił. Jak zaczną zjeżdżać to mało kto potem podchodzi do góry. Choć i takiego gościa w tym roku widziałem. Na pewno nie ratrakują. Au naturel.

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest z wjazdem do Czech teraz? Na granicy sprawdzają covid passy lub testy?

Niby teoretycznie do 24h nie trzeba mieć nic, ale kto nas sprawdzi ile siedzimy w Czechach? Hotele nie wymagają już covid passów czy testów, więc w hotelu nie będą kontrolować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...