Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty dla zaawansowanego 188 wzrost i waga 118


Ankaemigrantka

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam nart dla męża. Jezdzi dość dobrze ale od 7lat nie był na stoku. Jest wysoki i dość ciężki 188cm i 118 kg. Wcześniej jeździł na nartach pół carvingowych i rozwijał duże prędkości, (a ważył wtedy niecałe 100kg teraz to dopiero będzie go niosło ) Proszę mi doradzić jakie narty carvingowe dla takiego chłopiska i wiązania. 

Drugie pytanie to narty dla mnie. Jeżdżę bardzo dobrze , jeszcze na studiach w AZS, później spora przerwa po wypadku , odcielam się całkiem od nart. 10  lat nie jeździłam , ale synek ciągnie na stok . Mam narty atomic sl11 ale boje się ze nie będą dobre do mojej wagi. (Nart z sezonu 2010/11) moja obecna waga to 74 kg i wzrost 167. 

 

Edytowane przez Ankaemigrantka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla męża jak kolega pisał, wręcz sklepowy GS 180-185 cm - większy promień - będą mu pasowały (chyba) wiązanie wg mnie to ze skalą min 14/16 din ze względu na wysoką masę :).

Dla Ciebie jak Mig12345 pisał - x9 czy coś w tym stylu - długości się nie bój, bardziej uniwersalna niż SL, a jednak skrętna i nie boi się wyższych i dłuższych skrętów.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marekbtl napisał:

Dla męża jak kolega pisał, wręcz sklepowy GS 180-185 cm - większy promień - będą mu pasowały (chyba) wiązanie wg mnie to ze skalą min 14/16 din ze względu na wysoką masę :).

Dla Ciebie jak Mig12345 pisał - x9 czy coś w tym stylu - długości się nie bój, bardziej uniwersalna niż SL, a jednak skrętna i nie boi się wyższych i dłuższych skrętów.

 

Niekoniecznie musi być to Atomic. Może być tez Head, Rossignol . Nie mamy możliwości pójść i przymierzyć bo mamy kwarantannę 😐 a chcielibysmy je zabrać jadac do PL na Swieta ,budżet żeby się zamknąć w max 1500€ za dwie pary z wiązaniami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doga Aniu

Dla Ciebie coś w ten deseń jak piszę, skoro jeździłaś w AZS-sie to jak mniemam jakieś pojęcie masz o nartowaniu mimo przerwy. Stricte SL Ci nie polecam, grupa nart się poszerzyła od tego czasu, jest to taki kompromis - przy długości 170 cm x9 będzie miała pewnie z 14 m promienia - SL przy 170 pewnie z 13 - żadna różnica, narta troszkę szersza pod butem, ale sportowa, lepsza na różne warunki śniegowe, bardziej uniwersalna, bardziej stabilna przy wyższych prędkościach a zarazem skrętna. Tylko model z drutem jak coś (poprzedni). Chyba to taki środek. Ewentualnie Elan Amphibio Ti2 - miałem okazję na niej jeździć w zeszłą niedzielę - świetna narta.

Dla męża - tu nie wiem, ale to chłopisko jest w związku z preferencjami poprzednimi jakiś - chyba najlepiej GS sklep (twardszy, dłuższy i o większym promieniu), bo chyba będzie się w nim czuł najlepiej.

Na stronie jest zakładka sprzęt, możesz coś wyszperać.

ps.

Przymierza to się buty, żeby na stoku jeździć na nartach a nie w knajpie siedzieć :). Narty, jeśli nie masz okazji się kolnąć trzeba kupić na czuja i tyle.

Za 1500 eur - to do wyboru do koloru - tak naprawdę.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...