Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ski Juwel 19.12.2021


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem właśnie w Alpbach (ośrodek Ski Juwel).

Pogoda jak widać na załączonym zdjęciu :)

Dojazd: przez Niemcy, bezproblemowo, mały ruch, zero kontroli na granicach.

Przy kupnie karnetu trzeba było pokazać certyfikat szczepienia i skanowali kod QR.

Działają wszystkie wyciągi poza orczykami, otwarta jest większość tras.

Trasy twarde, śniegu na trasach jest wystarczająco ale przydałby się nowy opad, czuć że śnieg jest w dużej części sztuczny, pod koniec dnia na stromszych odcinkach robi się lód. Poza trasami śnieg jest, ale raz że skorupa, dwa że często wystają z niego różne rzeczy.

Ludzi mało. Kolejek do wyciągów brak, często z dziewczyną jechaliśmy sami na 6-osobowym krześle albo w gondoli. A dzisiaj jest niedziela. Ciekawe jak będzie jutro.

W gondoli trzeba nosić maseczki, na krzesełkach nie trzeba, z przestrzeganiem różnie, większość ma ale nie wszyscy, dzisiaj nie widziałem żeby ktoś z obsługi zwracał uwagę tym co nie mają.

Ogólnie najeździliśmy się i nałapaliśmy witaminy D na słońcu :)

IMG_20211219_103612.jpg

  • Like 8
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, lokiec3 napisał:

Jak opisałbyś ten ośrodek. Porównanie do innych alpejskich - jeżeli bywałeś. THX. Pozdrawiam.

Pytanie co prawda nie do mnie ale... odpowiem.

Ośrodek, dla mnie trochę gorszy, niż by się wydawało z mapy i statystyk. Ale aby była jasność to, że troszkę rozczarowujący nie oznacza, że zły! Największy minus to brak jednego zjazdu do Inneralpbach, co zaburza płynność jazdy. Z całego systemu (3 ON) zdecydowanie najbardziej podobało nam się w maleńkim Niderau na czarnej. 

Fajnym bonusem była piwiarnia (a może był to zgoła browar) w Inneralpbach, której właściciel miał duże osiągnięcia w wyścigach motocyklowych trajek. Miało to odzwierciedlenie w wystroju lokalu.

Słaby był też potencjał off piste.  Patrzę teraz na mapę, że są niby dwie skirouty ale nie wyglądają specjalnie dobrze. Zresztą na tyczkowane zjazdy off przeważnie szkoda czasu.

Edytowane przez Wujot
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem chyba we wszystkich większych ośrodkach w Tyrolu i wielu mniejszych więc motywacja pojechania akurat tam była "zwiedzić kolejny ośrodek".

Ogólnie zgadzam się z Wujotem, że ośrodek jest mniejszy niż by wynikało z mapki i liczby kilometrów. Byliśmy tam dwa dni i pierwszego w zasadzie zjeździliśmy wszystkie trasy w głównej części (czyli oprócz Niederau). Na pewno nie wybrałbym się na tydzień żeby jeździć tylko tam (ale można kupić superskicard i połączyć to ze Skiwelt na przykład).

Co do czarnej w Niederau to dzisiaj zlodzona była niemiłosiernie więc mi się akurat nie podobała ;) No i dojazd do niej od gondoli niewygodny, bo trzeba pod górę podchodzić.

Ogólnie jakiś nowy opad by się przydał, bo trasy są już strasznie wyślizgnane i ratrakowanie nie bardzo pomaga, nie wiem od czego to zależy, ale na tym wyjeździe trasy są wyjątkowo twarde. Drugiego dnia w Alpbach było nawet lepiej niż pierwszego, ale wczoraj w Ski Welt na stromszych trasach było lodowisko, dzisiaj w Niederau tak samo. I to pomimo znikomej ilości ludzi.

Na pewno zaletą ośrodka jest mniejsza ilość ludzi niż w większych. Teraz to w ogóle były pustki wszędzie, ale trzeciego dnia byliśmy w Ski Welt i była wyraźna różnica. Dzisiaj w Niederau jeździliśmy praktycznie sami :D

Same trasy są dość spoko, jest dużo bardzo szerokich stoków. Co do offpiste to się nie wypowiadam bo warunków śniegowych na to nie było.

Ogólnie już wracamy. Wyjazd super. Pusto, lampa non stop :) Ale jak ktoś się wybiera między świętami a sylwestrem to jak nic nowego nie dopada to warunki do jazdy będą trudne.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...