Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jaki flex będzie dla mnie odpowiedni?


Pawel1022

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam narty volkl rtm 75 is 2016 173cm patrz zdjęcie , a także buty head edge lyt flex 70cm. 

Od dłuższego czasu planuje jednak zmienić buty na jakieś z wyższym flexem, ponieważ te są już dla mnie zbyt miękkie.

Z racji iż mam szeroką stopę muszą być to heady. Mierzyłem dzisiaj heady edge elyt 100 i 110.

I tutaj rodzi się pytanie które będą odpowiednie i bardziej przyszłościowe ?

Obydwa modele były dopasowane i dobrze leżały na stopie

Dodam tylko że ważę dość sporo 113kg a swój poziom jazdy oceniam na średnio zaawansowany , jednak dalej chcę się rozwijać i uczyć w przyszłym roku planuje zmienić narty na coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Pawel1022 napisał:

I tutaj rodzi się pytanie które będą odpowiednie i bardziej przyszłościowe ?

Obydwa modele były dopasowane i dobrze leżały na stopie

Dodam tylko że ważę dość sporo 113kg a swój poziom jazdy oceniam na średnio zaawansowany , jednak dalej chcę się rozwijać i uczyć w przyszłym roku planuje zmienić narty na coś lepszego.

Dopasowanie liczy się bardziej od flexu. Pod dopasowaniem rozumiem buta reagującego jak najszybciej na ruch nogi. W takim ujęciu wkładka do buta powinna być możliwie cienka i twarda. Grube gąbki powinny zapalić światełko ostrzegawcze.

Taki but może nie wyda Ci się komfortowy ale za jakiś czas będzie idealnie dopasowany i to nie będzie zmieniało się w czasie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem również salomon s/pro 110 i była to męka dla moich stóp,  tak jak mówię najbardziej leżały mi heady edge i nexo. 

W sklepie twierdzili że mam za miękka narte pod takie buty i doradzali mi flex 90 max, ja jednak nie mam zamiaru zmieniać butów za 3 lata i szukam czegoś przyszłościowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopasuj sobie te buty, biorąc pod uwagę, że się "rozbiją". But się zawsze "układa" na nodze. Wydaje się z początku ciasny, ale po roku, dwóch, trzech za luźny i klamry dochodzą do końca. Kluczowa jest długość, duży paluch zbyt blisko skorupy(łydka zgięta do przodu, jak na nartach).  Szerokość, ale sensie miejscowego ucisku. Jam mam wyrostki z boku stopy i wyciąłem gąbkę w tym miejscach, by nie było miejscowego ucisku. Najprostrza metoda.  But bardzo sztywnieje na mrozie. Fleks się zwiększa na mrozie.  Fleks można "regulować" dociskiem klamer.  To jest wszytko takie względne w amatorskiej jeździe.  

Ja mam Nordicka 100/110. Kupiłbym o fleksie 120, ale ta była okazyjna, nowa.Dlatego, że mam szeroką stopę. Zresztą miałem porpzednio też Nordickę i się wykończył. Pourywałem u drugiej klamry od góry, w miejscu, gdzie jest "zębatka" tworzywo. Dociskałem  klamrą na maksa. Teraz już nie dociskam tak butów. Sprawa prowadzenia na krawędzi narty jest o wiele bardziej zależna od techniki narciarza, niż od sztywności butów.  Ale miękkie dla chłopa ciężkiego nie mogą być. Naciśniecie na krawędź narty na bardziej stromym i twardym, nawet w przypadku dobrej narty da mizerny efekt.  Przy dopasowanych butach lepiej się czuje nartę pod stopą i w rezultacie śnieg. To kluczowa sprawa.  Weź te 1010, bez obaw!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...