Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, surfing napisał:

Rohace Salatyn 01.05.2022

Dobra praktyką jest nie publikowanie takich lewizn. Szczególnie jeszcze z innego kraju. 

Nie mam nic przeciwko temu że chodzisz sobie na zakazie. Ale nie rozpowszechniaj tego dla dobra społeczności górskiej.

 

  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gerald napisał:

Tam na to przymykają oko? nie gonią?

Praktyka  w Rohacach jest zdroworozsądkowa, jak jest mało śniegu, duże zagrożenie lawinowe lub czasowo zadomowi się jakiś zwierz, to zagradzają taśmą wejście powyżej krzeseł i wtedy zdecydowanie nie warto tam iść. Dlatego dopytywałem @Lexiczy idą w górę skiturowcy. Rohace chodzą cały rok i są tam szlaki powyżej krzeseł.

 Większość moich pobytów skiturowych na Słowacji to kwiecień maj w schroniskach Słowackich. Tam przepis ten też  jest martwy, nie spotkałem się z przypadkiem ukarania, ale ważne jest żeby mieć Alpenverain lub inną przynależność klubową.

Ale czasy i ludzie się zmieniają,nie wiem jak jest teraz w schroniskach, więc trzeba się liczyć też  z ewentualnym mandatem. Np wczoraj rano nowość na SK, przy jaskiniach wszyscy kierowcy stop na szybki test alkomatem.

Tu relacja z 11.05.2019 już po zamknięciu sezonu narciarskiego,  mimo tego można było skorzystać z podwózki krzesłem ze skiturami za 7 euro.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MarioJ napisał:

dla dobra społeczności górskiej.

 Chyba przeceniasz zasięg naszego forum, myślę że kamera live pokazuje znacznie więcej niż moja relacja :) 

Przewodniki  Peto i Życzkowskiego  to dopiero namawianie do przestępstwa ;) 

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2022-04-29 121855.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, surfing napisał:

Chyba przeceniasz zasięg naszego forum, myślę że kamera live pokazuje znacznie więcej niż moja relacja :) 

Przewodniki  Peto i Życzkowskiego  to dopiero namawianie do przestępstwa ;) 

Jak spojrzysz na profil Peto na fejsie, to ostatni wpis z Tatr ma 14 kwietnia. Później Norwegia. Nawet jak gdzieś chodzi po Tatrach, to się tym już nie chwali na bieżąco.

Parcie na szkło przesłania Twoje myślenie.

 

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marcinn napisał:

Husaria majówkowa

dużo się tam ostało śniegu powyżej Miziowej? jakby wytrzymało do przyszłego tygodnia, bo ma być słonecznie, to wybrałbym się tam na pożegnanie sezonu. Dokąd zjechałeś?

Edytowane przez Gerald
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, MarioJ napisał:

Jak spojrzysz na profil Peto na fejsie, to ostatni wpis z Tatr ma 14 kwietnia. Później Norwegia. Nawet jak gdzieś chodzi po Tatrach, to się tym już nie chwali na bieżąco.

Parcie na szkło przesłania Twoje myślenie.

 

A pisze to człowiek, który wkleił filmIk ze zjazdu żlebem w karkonoskich kotłach, taka na chwilę tylko, aby się pochwalić, jak to nazwać?

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2022 o 13:28, MarioJ napisał:

Dobra praktyką jest nie publikowanie takich lewizn. Szczególnie jeszcze z innego kraju. 

No chyba jak już publikować lewiznę to właśnie z innego kraju :D 

Mniejsze prawdopodobieństwo, że monitorują zagraniczne fora.

  • Haha 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2022 o 12:31, Gerald napisał:

Tam na to przymykają oko? nie gonią?

Słowacy mają chyba inne podejście - mają mniejszy problem z turystyką masową (która po naszej stronie w popularnych miejscach jest masakryczna i TPN z dużą niechęcią patrzy na rozlewanie się jej po okolicy) i mniej tępią turystykę wyspecjalizowaną - więc duże tereny Tatr są oficjalnie niedostępne bez przewodnika, chyba że ktoś jest członkiem klubu wysokogórskiego.

Edytowane przez AndRand
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, AndRand napisał:

Mniejsze prawdopodobieństwo, że monitorują zagraniczne fora.

Nie muszą, bo mają wszędzie  kamery na żywo, w Rohacah jedna z ośrodka, druga z stacji meteo powyżej i zapewne mają policzoną z automatu ilość obiektów z nartami odwiedzających Salatyn, a jest ich setki . Jeżeli Słowacy  będą mieć taką wolę, to w każdej chwili zamkną skutecznie Tatry, na razie to strzelają do niedźwiedzi, a nie do skiturowców :) Oni sami dysponują statystykami i nie mają potrzeby szukania naruszeń w sieci.

W kwestii formalnej, relacja z forum nie jest żadnym dowodem, bo zdjęcia z forum nie mają żadnych danych i w zasadzie nie ma pewności że ja tam byłem w danym dniu ;)  

Szkoda że  marioJ kiedyś aktywny użytkownik wątku skiturowego, w tym sezonie tylko zaśmieca nam forum, pozostaje nadzieja że w przyszłym sezonie ruszy w góry.. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Gerald napisał:

dużo się tam ostało śniegu powyżej Miziowej? jakby wytrzymało do przyszłego tygodnia, bo ma być słonecznie, to wybrałbym się tam na pożegnanie sezonu. Dokąd zjechałeś?

Dojazd prawie do Szczawin ale za tydzień będzie po ptokach.

Zresztą z dołu już można do samego schroniska dojechać Dobrym autem 😀

 

IMG_20220503_121006.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, surfing napisał:

Nie muszą, bo mają wszędzie  kamery na żywo, w Rohacah jedna z ośrodka, druga z stacji meteo powyżej i zapewne mają policzoną z automatu ilość obiektów z nartami odwiedzających Salatyn, a jest ich setki . Jeżeli Słowacy  będą mieć taką wolę, to w każdej chwili zamkną skutecznie Tatry, na razie to strzelają do niedźwiedzi, a nie do skiturowców :) Oni sami dysponują statystykami i nie mają potrzeby szukania naruszeń w sieci.

W kwestii formalnej, relacja z forum nie jest żadnym dowodem, bo zdjęcia z forum nie mają żadnych danych i w zasadzie nie ma pewności że ja tam byłem w danym dniu ;)  

Szkoda że  marioJ kiedyś aktywny użytkownik wątku skiturowego, w tym sezonie tylko zaśmieca nam forum, pozostaje nadzieja że w przyszłym sezonie ruszy w góry.. 

 Nie no, Mario łoi same srogie linie, niedostępne dla śmiertelników, opisuje je na kochamnarty, bo na skiforum też jakby umilkł. Ja jestem fanem, czy też fanboyem. Dla ukojenia jego skołatanych nerwów wrzucam fotkę ze szlaku, choć cały drżę czy czasem nie jestem o jeden most za daleko. Pozdrawia buszujący w krzakach, bo przecież nie zbożu.

E0870503-279A-483A-80E3-9D9E351607D8.jpeg

Edytowane przez sstar
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mirekn napisał:

@christof co to za okulary ?
Daj namiar.
m

To Oakley jawbreaker z szybką prizm road (23%). Uzywam ich glownie na szosie i na sniegu w slonecznie dni, bardzo dobry kontrast, bez polaryzacji wiec nie ma problemu z licznikami, zegarkami i telefonami. Mają specjalnie wzmacniane szybki, w razie upadku nie powinny poranic twarzy. Dobrze chronią oczy od wiatru przy duzych predkosciach. Wymienna szybka. 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, surfing napisał:

Nie muszą, bo mają wszędzie  kamery na żywo, w Rohacah jedna z ośrodka, druga z stacji meteo powyżej i zapewne mają policzoną z automatu ilość obiektów z nartami odwiedzających Salatyn, a jest ich setki . Jeżeli Słowacy  będą mieć taką wolę, to w każdej chwili zamkną skutecznie Tatry, na razie to strzelają do niedźwiedzi, a nie do skiturowców :) Oni sami dysponują statystykami i nie mają potrzeby szukania naruszeń w sieci.

Choć  powoli się to zmienia polecam artykuł

https://spis.korzar.sme.sk/c/22872270/precenuju-sily-a-chodia-kam-nemaju-vela-skialpinistov-v-horach-nedodrziava-pravidla.html

parę cytatów

"Navyše sa sociálne siete prehýbajú pod pochvalnými snímkami. Uplynulý víkend napríklad z Vysokej, Lomnického či Svišťového štítu, Gerlachu, skupinka Poliakov promovala i Slawkowski Szczyt,“
 

„Od 1. apríla sa spájame s lesníkmi, tak verím, že keď sa spojí 124 a 33 pracovníkov, bude to v tom území aj vidieť a budeme účinnejšie chrániť záujmy prírody aj lesného hospodárstva. Ľudia by sa už konečne mali vedieť správať v národnom parku, ak to nevedia, tak ich budeme musieť usmerniť,“

Jeszcze 10 lat temu panował zupełny luz i sam wielokrotnie zjeżdżałem po 15 kwietnia ( nie wiedząc o zakazie) i nigdy nie było kontroli .  Co do samego Salatina do tam pewnie nikt się nie czepia czy to przed 22 grudnia czy po 15 kwietnia, ale innych rejonach może być gorzej

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Zimnik napisał:

Choć  powoli się to zmienia polecam artykuł

Czyli tak jak przypuszczałem, na Słowacji w przyszłym sezonie może być już przepis egzekwowany. Szkoda schronisk, dwa sezony stracone przez obostrzenia, a w przyszłym roku to praktycznie mogą zamknąć chaty na dwa miesiące po 15 kwietnia, bo w tym okresie 90% gości to skiturowcy.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...