Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

ocen jak mi idzie


jawy88

Rekomendowane odpowiedzi

ocen jak mi idzie

dopoki trzymasz jako taka pozycje rejsowa to "jakos to wyglada";

jak schodzisz do funcarv to kije tylko ci przeszkadzaj, lepiej je wyrzuc przy takiej jezdzie poki sobie albo komus krzywdy nie zrobiles;

a generalnie za bardzo przysiadasz na tylach, im nizsza pozycja tym masz wiekszy tylny przysiad, niski skret tez starasz sie wymusic "przechylem" do tylu - w efekcie podrywasz dolna narte, gubisz calkowicie srodek ciezkosci, tracisz stabilnosc i cala pozycje - final jak na filmie;

sprobuj dociazyc srodek nart, w szczegolnosci dolna narte w skrecie + krawedzie + przechyl - powinno dac lepsze efekty; srodek ciezkosci trzymaj "nad butem";

przy lepszej pozycji ciala - tlowia rece tez dostana lepszej "samoregulacji"

tyle od wymadrzajacego sie poczatkujacego amatora ;)))

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość to ja

ocen jak mi idzie

hhhmmmmm? Jak chcesz dobrze jeździc, to se szybko weź bardzo kumatego instruktora coby Cie skorygował, bo bedzie za późno i Ci tak zostanie, a z tego tarzania się na jednej narcie to zrezygnuj, bo ładne toto nie jest, trudne też nie, a szkoda sezonu na ewentualne leczenie więzadeł. I jeszcze ostatnia sprawa związana z pierwszym zdaniem: na krótkich nartach powinno się jeździć któtkim skrętem, lecz nie przejmuj się bo na "slalomkach" długim jeździ jakieś 95% nartowników. No ale i tak fajnie se pomykasz i jeśli nie jest to sprawa życia i śmierci, ani pieniędzy, to jeździj sobie tak, żeby sprawiało Ci to przyjemność. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ocen jak mi idzie

Generalnie jest tak jak pisze juice. Ja bym dodal jeszcze kilka istotnych uwag. Jak jezdzisz w ten sposob to nie wieź samej dupy przy sniegu (tułów masz bardziej pionowo niz pozimo) tylko staraj sie wychylac cale cialo rownomiernie tak jakby bylo ono w jednej osi. Musisz przy tym obciazyc srodek narty a nie schodzic na tyly, innymi slowy klatke trzymaj blizej kolana. Jesli zaczniesz tak jezdzic i spodoba ci sie na tyle ze zaczniesz sie bardziej klasc to pojawi sie kolejny problem - zaczniesz "butowac". Wtedy musisz sobie sprawic taka narte do ktorej bedziesz dokrecic jakas dodatkowa plyte zeby stac te 8 cm nad sniegiem. No chyba ze nie bedziesz chcial jezdzic body tylko zwykly ladny carving to wtedy dodatkowa plyta nie bedzie ci tak bardzo potrzebna. No i oczywiescie to co pisali przedmowcy kije schowaj do piwnicy i popracuj nad rekami. Dodam jeszcze jedna rzecz ktora cie powinna zainteresowac jesli zdecydujesz sie podniesc wiazanie. Wiele osob przestrzega przed wysokimi plytami podajac jako glowny argument wysokie prawdopodobienstwo kontuzji kolana. Ja osobiscie sie z tym nie zgadzam i twierdze ze to mit. Uwazam ze jest wrecz odwrotnie. Wysoka plyta pozwala na wychylanie calego ciala w jednej osi i nie musisz wtedy wykrecac biodra (a tym samym kolana) zeby dotykac dupa sniegu (tak jak to robisz na filmiku) i nie butowac. Jesli nie masz plyty i dociskasz do sniegu samo biodro (razem z dupa) to kolano pracuje w nienaturalnej pozycji (bo cala noga nie jest w jednej osi). Wtedy wiazadla pracuja na granicy wytrzymalosci i mozna latwo je uszkodzic. Jesli jednak masz buta wysoko i kladac sie na sniegu masz cala noge w jednej plaszczyznie (bo nie boisz sie ze wybutujesz) jazda staje sie bardziej bezpieczna. Takie jest moje zdanie na ten temat i wynika ono z mojego doswiadczenia. Sam jezdze wysoko nad sniegiem (wlasnie te 8 cm i to wystarcza w zupelnosci) i czuje sie bezpieczniej niz jak jezdzilem carving bez dodatkowej plyty. A powiem ze balem sie dosiasc wysokich nart bo mnie wszyscy "eksperci" straszyli i mowili ze juz w pierwszym sezonie bede mial po kolanach. Teraz wiem ze to nie prawda. Jednak kazdemu radze przygotowac sie do sezonu bo jak sie wepnie zastane nogi w narty to nie ma znaczenia czy jezdzi sie na wysokiej czy niskiej plycie. Kontuzja czycha wtedy w kazdym skrecie. Pozdrawiam i zycze sukcesow w doskonaleniu jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ocen jak mi idzie

Witaj

Korespondencyjnie to Ty się nie nauczysz, jesli juz to ESKK czy cos takiego.

Prowadzimy w okolicach licencjonowną szkołę narciarską "Chris.com.pl" Siedzibę mamy w Piasecznie ale kilku instruktorów działa w Bieszczadach. Jeśli chcesz to zapraszamy w przyszłym już niestety sezonie. Jeśli nie pociągniesz nas na koszty typu specjalne umawianie na Twoim stoku to się dogadamy żebyś goły do domu nie wrócił. Dodam, że chłopaki znają się na swojej robocie. W razie pytań pawel.tarapcki@chris.com.pl

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ocen jak mi idzie

właśnie dlatego podkarpackie to taka III liga. Nikt tu nic nie potrafi a jeśli już to sie boi o tym mówić, bo zaraz ludzie źle patrzą. Lepiej się nie wychylać, jeździć na oślich łączkach, po co tam zaraz Alpy, pomocnik Ci wystarczy, wyższe niekoniecznie, średnie z maturą to już jest coś, po co zaraz licencjonowana szkoła, na Weremieniu uczą wuefiści z plakietką PZN, ale za to konkurencyjni cenowo,.a języka się nie uczę bo i tak mi się nie przyda....taką beznadziejność można wyliczać bez końca, właśnie dzięki takim ludziom jak Ty Homar, otrząśnij się zanim nie będzie za późno.

"Po co robić zamieszanie, tak było cicho i przyjemnie, tak podkarpacko, swojsko"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ocen jak mi idzie

Oj Pablo Pablo. I tu wlasnie widac twoj poziom. Homar zwrocil ci kulturalnie uwage ze to nie agencja reklamowa tylko forum narciarskie a ty juz sypiesz takimi zgryzliwymi tekstami. Stary wyluzuj i pozbadz sie tej typowo polskiej agresji i zadziornosci. Gdybys nie mial tyle jadu w sobie to moze nie musialbys sie tutaj reklamowac bo mialbys wystarczajaco duzo klientow. Pomysl nad tym zanim napiszesz ze prezol to taki sam burak z III-ej ligi jak homar. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ocen jak mi idzie

PABLO Zamknij sie... dobrze ci radze, Nie bede znizał sie do twojego poziomu. CO mnie obchodzi szkoła na weremieniu... Podaj wiecej takich przykładów twoja szkółka nawet nie dorasta do pięt tej z laworty . A tak wogole to skoro my tacy beznadziejni to dlaczego szkoła w ktorej jezdze ma Licencje A i B a to cos co reklamujesz nie bardzo. No i w koncu kto z tej twojej ekstraklasy jezdzi w jakis Pucharach ile osob.... ??

pzdr. Prezol :)

Homar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ocen jak mi idzie

Sporo jeszcze przed Tobą,najważniejsze jest nie ile zapłacić ,tylko komu zapłacić za naukę.Bez problemu znajdziesz ich na tej stronie. Zacznij od dobrych podstaw,a te są m. in na kursach kwalifikacyjnych SITN (np.M.Berezik , B.Ptak czy P.Górnicki)a potem bezpośredni kontakt np.zawody PP w slalomie carvingowym jedź, obserwuj i ucz się.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...