Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Który ośrodek wybrać na początek marca 2022 r?


marwanik

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Planuje wyjazd od 6 do 13 marca z grupką znajomych na narty. Jeździmy na poziomie średnim. Wahamy się pomiędzy Austrią a Włochami. Chcemy jechać pod pogodę, o ile to będzie możliwe do rozeznania na 1 tydzień przed wyjazdem. Dodatkowo eliminujemy miejsca, w których byliśmy: Ischgl, SFL, Kaprun, Andalo-Paganella.

Poproszę o podpowiedź, abym zawęził miejsce wyboru do dwóch, maksymalnie 3 ośrodków.

 

Pozdrawiam i Dziekuję

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, marwanik napisał:

Dzień dobry.

Planuje wyjazd od 6 do 13 marca z grupką znajomych na narty. Jeździmy na poziomie średnim. Wahamy się pomiędzy Austrią a Włochami. Chcemy jechać pod pogodę, o ile to będzie możliwe do rozeznania na 1 tydzień przed wyjazdem. Dodatkowo eliminujemy miejsca, w których byliśmy: Ischgl, SFL, Kaprun, Andalo-Paganella.

Poproszę o podpowiedź, abym zawęził miejsce wyboru do dwóch, maksymalnie 3 ośrodków.

 

Pozdrawiam i Dziekuję

Mariusz

A:

- Zillertal

- Arlberg

- Sölden

I:

- Sella Ronda

- Val di Sole

- Via Lattea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze wysoki sezon, w wymienionych wyżej będzie spory ruch. Jest też ryzyko, że przy wyższych temperaturach niektóre z nich (np Zillertal, Sela Ronda - czyli Dolomity) mogą być w gorszym stanie.

Jest dużo przepięknych mniejszych ośrodków takich jak HochZeiger albo Belpiano (plus Nauders), Kuhtai w których będzie dobry warun (bo wysoko) i mniej ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marwanik napisał:

Cześć. A co myślicie o Solden? Są lodowce, duży wybór tras. Czy w tym czasie to też odpowiedni kierunek?

 

Jak najbardziej. Zwłaszcza jeśli zdecydujesz się to połączysz to z innymi ośrodkami doliny Oetz. Pierwszy to Obergurgl/Hochgurgl połączony skibusami z Sölden. Drugi, bliżej wylotu doliny Oetz to Kuthtai - również wysoko położony, z długo utrzymującymi się dobrymi warunkami. Mi oba te ośrodki przypadły do gustu bardziej niż mocno reklamowane Sölden, ale tam na pewno też warto zajrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marwanik napisał:

Cześć. A co myślicie o Solden? Są lodowce, duży wybór tras. Czy w tym czasie to też odpowiedni kierunek?

 

To bardzo popularny ośrodek. Z jednej strony lodowiec jest pogodowym zabezpieczeniem, z drugiej dość nisko położony dół często płynie (ale to tylko problem na zjeździe). Trasowo nigdy mnie nie zachwycał ale ma prawie nieograniczony potencjał off piste przy Rettenbachtal i to w dwóch wystawach północnej i południowej. Oprócz tego sporo innych (już zajeżdżalnych) opcji freeridowych. Tak, że ja lubię Soelden. Gurgle obok bardzo dobre i chyba jednak wyraźnie mniej ludne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, tvmallek napisał:

Pytanie o koniec marca rzędu 20-30 Kronplatz ma sens czy już może być za ciepło?

 

 

Może być ciepło, ale może też być ok zależy jak będzie się kształtowała pogoda. Może gdzieś są dostępne informacje z poprzednich lat jak wyglądały trasy w tym okresie? Będzie można chociaż trochę powróżyć.

Ja przeniosłem rezerwację w Val di Fiemme od 19 marca. Mam nadzieję, że chociaż część tras będzie czynna (miałem jechać od 9 stycznia, ale nie mam takiej możliwości) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, brachol napisał:

Może być ciepło, ale może też być ok zależy jak będzie się kształtowała pogoda. Może gdzieś są dostępne informacje z poprzednich lat jak wyglądały trasy w tym okresie? Będzie można chociaż trochę powróżyć.

Ja przeniosłem rezerwację w Val di Fiemme od 19 marca. Mam nadzieję, że chociaż część tras będzie czynna (miałem jechać od 9 stycznia, ale nie mam takiej możliwości) 

Historycznie rzecz biorąc koło 20 marca robi się w Dolomitach bardzo ciepło. Kronplatz dół ma na rzędnej 1000. Nawet w Austrii na tej wysokości, o tej porze, nie ma już śniegu. 

Oczywiście coś tam wyżej na Kronplatzu powinno chodzić (i zjazd gondolkami). Ale sens takiego wyboru wątpliwy. Aż się prosi wtedy Soelden, Gurgle coś wysoko i nawet z backupem lodowcowym.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, brachol napisał:

Ja przeniosłem rezerwację w Val di Fiemme od 19 marca. Mam nadzieję, że chociaż część tras będzie czynna (miałem jechać od 9 stycznia, ale nie mam takiej możliwości)

Powinno działać 3/4 tras, jakieś na dole mogą mieć ciężej np. dolna część Olimpii do Cavalese.

Jak wszystko wypali to będę tam w dniach 6-19 marca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tvmallek napisał:

Pytanie o koniec marca rzędu 20-30 Kronplatz ma sens czy już może być za ciepło?

 

 

Po co się męczyć...

Jeśli chcesz pojeździć koniecznie we Włoszech po koniec marca na nartach zjazdowych,w dobrych zimowych warunkach to Sulden albo Masso Corto najpewniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Wujot napisał:

To bardzo popularny ośrodek. Z jednej strony lodowiec jest pogodowym zabezpieczeniem, z drugiej dość nisko położony dół często płynie (ale to tylko problem na zjeździe). Trasowo nigdy mnie nie zachwycał ale ma prawie nieograniczony potencjał off piste przy Rettenbachtal i to w dwóch wystawach północnej i południowej. Oprócz tego sporo innych (już zajeżdżalnych) opcji freeridowych. Tak, że ja lubię Soelden. Gurgle obok bardzo dobre i chyba jednak wyraźnie mniej ludne. 

Dziękuję, będę patrzył pod pogodę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...