Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Witam . Pierwszy raz wybieram sie do Wloch lub Austrii na narty . Jaka miejscowosc polecicie ? Chciabym zeby trasy byly malownicze i w miare dlugie


relax1984

Rekomendowane odpowiedzi

Kondycje mysle ze mam ok od 14 lat gram w pilke nozna ,  dodatkowo bylem juz kilka razy na nartach w Pl  tym roku takze juz troche rozruszalem kosci . Chcialem jechac z zona takze wolal bym miejsca z jakimis w miare latwymi trasami lub dla srednio zaawansowanych . Filmow ze swoja jazda raczej nie mam .  Zastanawiam sie nad wyborem miejsca i dlatego pytam tych bardziej doswiadczonych o rade 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się tyczy obostrzeń to bezwzględnie konieczny jest green pass. Do końca stycznia 2022 ważność jest 9 miesięcy, od 1. lutego skraca się do 6. Na test wjedziesz do Włoch i tam się skończy Twoja przygoda. Śledź wątek o obostrzeniach w krajach alpejskich, tam wszystko znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@waldek71ja też szukam czegoś fajnego na ten sezon, to co podałeś: Alta Badia wygląda super, ale mam jeszcze pytanie, czy we Włoszech polecasz jakieś miejsce, do którego byłoby troche bliżej? ja wybieram się z malutkim dzieckiem samochodem i zależy mi, żeby jak najkrótszą drogę mieć, żeby dziecka nie zmęczyć :)
na początku planowałam Laax, ale teraz zastanawiam się czy tych planów nie zmienić (bo chciałabym na 2 tygodnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BloodyPixi napisał:

@waldek71ja też szukam czegoś fajnego na ten sezon, to co podałeś: Alta Badia wygląda super, ale mam jeszcze pytanie, czy we Włoszech polecasz jakieś miejsce, do którego byłoby troche bliżej? ja wybieram się z malutkim dzieckiem samochodem i zależy mi, żeby jak najkrótszą drogę mieć, żeby dziecka nie zmęczyć :)
na początku planowałam Laax, ale teraz zastanawiam się czy tych planów nie zmienić (bo chciałabym na 2 tygodnie)

Odległość do Laax jest mniej więcej podobna jak w Dolomity, przynajmniej z Opola. W Laax byłem, ale pogoda (opad śniegu 5/6 dni z widocznością do 20 metrów) uniemożliwiła mi dobre poznanie tego ośrodka. Niemniej jestem pewien, że Dolomity dają dużo większe możliwości.

Geograficznie najbliżej Polski znajdują się dwa miejsca. Jedno to okolice 3 Zinnen, SanCandido i Kronplatz z doliną Ahrntal. Wtedy wjeżdża się do Włoch od wschodu z Austrii od strony Lienz i Silian. Drugie, wjeżdżając z Austrii przez przełęcz Brenner to ośrodki koło Vipiteno: Ladurns, Rosskopf i Racines. 

Tylko, że... z Vipiteno do n.p. Colfosco w AltaBadia jest 85 kilometrów (1,5 godziny jazdy samochodem), natomiast z Versciaco 3 Zinnen) 70 kilometrów. Czy to jest dużo, to sama musisz sobie odpowiedzieć🙂.

Ale n.p.: z Vipiteno do Siusi jest już 60 kilometrów, a ośrodek Alpe di Siusi położony w Val Gardenie w kontekście małych dzieci jako propozycja jest prawie domyślny. Opcja najkrótszej trasy do Alta Badia jadąc od strony 3 Zinnen to 65 kilometrów do La Villa (do Badia czy La Val kilka kilometrów mniej).

Edytowane przez waldek71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...