Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Styczniowe Ski Amade - Flachau, Zauchensee, Wagrain


mnrdov

Rekomendowane odpowiedzi

Krótka relacja z mojego, trwającego jeszcze, pobytu.

▶️ Śniegu - mnóstwo, nie tylko na stokach.

▶️ Temperatury - w sam raz niskie.

▶️ Ludzie - mało, 95% germanskojezyczni, śladowe ilości Polaków i Czechów.

▶️ Pogoda - po pierwszych kilku dniach pochmurnych i ze sporymi opadami śniegu, wreszcie jest lampa i ta sytuacja potrwa jeszcze przez jakis czas, wiec jak ktoś się nie może zdecydować to teraz jest dobry moment.

▶️ COVID-obostrzenia - obowiązkowe maski w gondolach i na niektórych kanapach, szczególnie jak jedzie więcej osób. W knajpach sprawdzają certyfikaty. Do aktywowania skipassu tez należy wgrać QR kod do apki. 

▶️ Region - bardzo mi się spodobał, różnorodne i długie trasy, dla każdego, i początkujących, i bardziej zaawansowanych. Między regionem Zauchensee a Flachau można się przemieścić za pomocą skibusow, które jeżdżą dosłownie co 5 minut, reszta jest obsługiwana przez nowoczesne gondole, w tym nowiutka Panorama Link, która łączy Flachauwinkl z Flachau/Wagrain.

Kilka fotek w kolejności (mam nadzieje) chronologicznej.

DE72C974-51BF-4EB3-9793-B76476FDEA59.jpeg

DB1323C6-F2E5-42E1-B5B0-08A050D2E8C0.jpeg

A4FBF345-CCD7-4009-8922-A3917FB56D56.jpeg

E4909A25-BB6C-483E-A579-47168BD35E3E.jpeg

DFF35BB9-8255-492C-B43B-FE7C9EBBF5AF.jpeg

B15C1D02-0556-4F1A-BFBA-3506BF151EEE.jpeg

462E53DA-CB82-4738-8FFE-761B7C228D9B.jpeg

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak połączenie wpłynie na ilość ludzi w Flachauwinkl. Podczas mojego wyjazdy 3 lata temu (początek marca) była to swego rodzaju oaza - przy zatłoczonym Flachau,

Zauchensee fajny aczkolwiek nie trafiliśmy z pogodą więc liczę na ponowną wizytę w lepszych warunkach.

Warte odwiedzenia też Schaldming i Hochkonig - wszystko na 1 skipasie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, MichalR napisał:

Przy wjeździe i zakwaterowaniu wymagali jakichś certyfikatów szczepień czy testów PCR?

Jeśli masz za sobą 3 dawki to nie potrzebujesz testów. 
Przy wjeździe nie trafiłem na żadną kontrole. Certyfikat trzeba pokazywać przy zakwaterowaniu (choć to jest w gestii gospodarzy) i wejściu do knajp. No i żeby kupić skipass oczywiście - ja ściągnąłem aplikacje Ski Amade i tam bardzo łatwy proces zakupu karnetu i weryfikacji certyfikatu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, izydar napisał:

 

Ciekawe jak połączenie wpłynie na ilość ludzi w Flachauwinkl. Podczas mojego wyjazdy 3 lata temu (początek marca) była to swego rodzaju oaza - przy zatłoczonym Flachau,

 

Raczej zrobi się tłoczniej. To zdjęcie z dziś z ok. 10:30 - kolejka do gondoli w stronę Flachauwinkl. Ale nie ma tego złego, dzięki temu ruch się trochę rozłoży i we Flachau ubędzie trochę ludzi. 

11D212B7-841B-4DDE-A28E-EE715AD197AF.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2022 o 15:11, mnrdov napisał:

Raczej zrobi się tłoczniej. To zdjęcie z dziś z ok. 10:30 - kolejka do gondoli w stronę Flachauwinkl. Ale nie ma tego złego, dzięki temu ruch się trochę rozłoży i we Flachau ubędzie trochę ludzi. 

 

Obawiam się, że we Flachau nie odczujesz mniejszego ruchu a we Flachauwinkl zrobi się tłoczniej. Oby nie - na 6 dni we Flachauwinkl spędziliśmy 2 dni,Zauchensee 1, Flachau-Wagrain 1, Schaldming 1 i Hochkoenig 1

Na koniec nasz (subiektywny, adekwatny do okresu w jakim jechaliśmy) ranking wyglądał tak:

1. Flachauwinkl

2. Schaldming

3. Hochkoenig

Reszta po równo, każdy ośrodek ma swoje wady i zalety, główne kryterium to jakość-różnorodność tras oraz ilość ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, m-ski napisał:

Napiszcie proszę, czy parkingi są płatne w tym rejonie?

Nie, nie są płatne

3 godziny temu, m-ski napisał:

I ewentualnie, czy ktoś z Was kupował skipass online i jak to wygląda?

Ja kupowałem przez oficjalną aplikację Skiamade. Bardzo łatwy proces, przeklikujesz się po prostu przez kolejne ekrany, płacisz kartą, standardowa procedura.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...