Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

arekwwa

Rekomendowane odpowiedzi

Nocuje Obere Klaus 38, 8970, Schladming. Ale to tylko rezerwacja narazie. Mogę zmienić lokalizację. Nie znam w ogóle stoków w Austrii, ale po drodze będę spał w Wiedniu u rodziny i chciałem coś niedaleko. Jeżeli to w ogóle nie rejon dla początkujących to może polecisz coś innego w Austrii? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę miejsc dla początkujących się jednak znajdzie w okolicy, najwyżej trzeba będzie trochę podjechać. Zależy czy córka zupełnie początkująca, czy coś już jeździła. Ale z grubsza:

- Hauser Kaibling, zwłaszcza trasy przy czteroosobowych krzesłach (na mapie najbardziej po lewej stronie)

- Trasy między Schladming, a Rohrmos

- Jeśli nie przeszkadzają Wam orczyki to bardzo polecam Fageralm. Ośrodek nie połączony z pozostałymi, trochę przestarzała infrastruktura, ale mało kto tam jeździ, więc można się spodziewać luzu na trasach + fajne miejsce widokowo i w większości naturalny śnieg. Dolny stromy odcinek można objechać objazdówką, albo zjechać krzesłem. Warunek, to że będzie sporo śniegu, bo brak tam chyba naśnieżania.

- Lodowiec Dachstein, tam też jest świetna, szeroka trasa, ale też orczyki, ewentualnie jak na zupełny początek to są takie małe orczyki w Ramsau.

- Nieco dalej rodzinny ośrodek Filzmoos, albo Flachau-Wagrein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miarę niedaleko od Wiednia, ze znanych mi ośrodków pod kątem rodzinnej jazdy, to byłby Hinterstoder i Wurzeralm. Obydwa na naukę będą bardzo dobre. Po drodze z Wiednia w Górnej i Dolnej Austrii jest sporo ośrodków jeszcze bliżej ale... ich nie znam. Jeszcze Kasberg też powinien być OK.

Edytowane przez Wujot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info. Córka trochę już jeździ, ale nie chce ryzykować czerwonych tras, które podobno w Austrii są trudniejsze niż we Włoszech gdzie zaczynała (Alpe Lusia). Pierwotnie mieliśmy jechać właśnie tam, ale z uwagi na obostrzenia i fakt, że córka nie ma trzeciej dawki szczepienia, a od drugiej minie więcej niż 6 miesięcy to z tego co czytałem nie będzie mogła korzystać z wyciągów. Popatrzę na te które zostały podane w odpowiedziach. Raczej jednak kanapy niż orczyki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hauser ma troche tras niebieskich, a z tego co pamietam to nawet czarna tam jest wyjatkowo lagodna jak na taki kolor. Nie sugerowalbym sie kolorami bo one nie zawsze oddaja rzeczywistosc, czasem moze to byc przez jedna krotka stroma scianke.

Wagrain Flachau tez ma sporo fajnych lagodnych tras.

Jednak jak bedziesz tylko na 3dni i z nastawieniem na nauke , to nie ma sensu odwiedzac takich znanych osrodkow, znajdz cos z mala iloscia tras, bedzie taniej i luzniej na stoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...