Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty dla córki 10 lat


mario33

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Mam okazje kupić od znajomego córce w dobrym stanie narty Fischer RC4 Curve Pro jr, wiązania 7, długość 130 cm. Stan jest wyjątkowo dobry (12 dni jazdy w Austrii, potem była przerwa, a teraz za krótkie dla pierwotnego użytkownika). Narty już poważniejsze niż te co miała do tej pory. Do tej pory miała plastikowe z gó***litu.

Córka jeździ kilka sezonów. W tym roku, jak zwykle, dwa obozy  tygodniowe - jeden narty-karate, drugi stricte szkółka narciarska. Na obu instruktaż w małych grupach. 

„Parametry ogólne”: 10 lat, 134 wzrost (niewysoka), 33 kilo.

Warto ? Nie za krótkie ? Na moje oko na jeden sezon…

3A2F157D-AB0F-4361-BD00-ECCB865F70D6.thumb.jpeg.53590ab6e2ef4161caaebb10c61e9066.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejście Fishera do klimatu Multievent. O ile córka jeździ - za krótkie. Jak jeździ wg. dni na stoku ok. Dla mnie Fischer dziecięcy jest trochę na cenzurowanym od kiedy skalowanie modeli szło długością i geometrią z zachowaniem sztywności dla dłuższych nart - modele juniorskie w niższych zakresach były zdecydowanie zbyt twarde. Czy są nadal nie wiem bo odpuściłem markę. Ta konkretna narta idzie na zakres chyba do 160 - zwróć uwagę czy nie jest zbyt sztywna lub poproś o pomoc kto potrafi to ocenić. 

M.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Marxx74 napisał:

Podejście Fishera do klimatu Multievent. O ile córka jeździ - za krótkie. Jak jeździ wg. dni na stoku ok. Dla mnie Fischer dziecięcy jest trochę na cenzurowanym od kiedy skalowanie modeli szło długością i geometrią z zachowaniem sztywności dla dłuższych nart - modele juniorskie w niższych zakresach były zdecydowanie zbyt twarde. Czy są nadal nie wiem bo odpuściłem markę. Ta konkretna narta idzie na zakres chyba do 160 - zwróć uwagę czy nie jest zbyt sztywna lub poproś o pomoc kto potrafi to ocenić. 

M.

Cześć,

młody ujeżdża Fischera SL 150 w wersji FIS Jr - narta bardzo mu podpasowała (a on jest dość lekki, jak na swój wiek i wzrost). Absolutnie nie jest zbyt sztywna. W tej długości, warto dać im szanse. Co do innych długości nie mam doświadczenia. 

Edytowane przez moruniek
coś tam
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej długości zapewne tak i tego nie kwestionuję. Moja obiekcja dotyczyła krótszych nart (np. SL 125, GS +-130 //nie pamiętam z głowy jaka była końcówka). Porównując "pełnoskalowe" z "krasnalowymi" miałem wrażenie opisane powyżej - korekta geometrii do długości z pozostawieniem konstrukcji skutkujące dla narty istotnie krótszej "przesztywnieniem" nie zauważalnym przy "pełnoskalowej" wersji.

Pozdrawiam,

M.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marxx74 napisał:

W tej długości zapewne tak i tego nie kwestionuję. Moja obiekcja dotyczyła krótszych nart (np. SL 125, GS +-130 //nie pamiętam z głowy jaka była końcówka). Porównując "pełnoskalowe" z "krasnalowymi" miałem wrażenie opisane powyżej - korekta geometrii do długości z pozostawieniem konstrukcji skutkujące dla narty istotnie krótszej "przesztywnieniem" nie zauważalnym przy "pełnoskalowej" wersji.

Pozdrawiam,

M.

Twoja opinia względem Fischera jest dla co najmniej krzywdząca. Wg. mojej opinii Fischer jako jedyny producent stosuje pełnowartościową konstrukcje juniorskich nart  GS,Sl już od najmniejszych rozmiarów i są one dobre, w moim odczuci najlepsze. Owszem zawsze tam są dwie warstwy titanalu i drewno ale warstwa titanalu jest odpowiednio cienka a najważniejsze a sztywność nart reguluje poprzez grubość ścianki bocznej, zwróć uwagę im narta krótsza tym bardziej "cienka" ten progres grubości czy raczej cienkości jest co 5cm względem miary długości, żaden z innych producentów nie stara się aż tak bardzo. Taki Rossignol to już nie wiem z czego robi juniorskie, chyba z papieru😄😉. Ponadto Fischer w najkrótszych Sl,GS jr stosuje inną bardziej "miękką"i lekką płytę co też jest ewenementem na rynku.

 

PS.

W "pełnej" konstrukcji krótkie GS,SL jr to chyba jeszcze tylko Stockli robi ale każe sobie płacić prawie tyle co za dorosłe

Edytowane przez Piotrek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotrek - być może jest krzywdząca, opiera się nie na krojeniu narty (choć ostatnio jedne z nich wylądowały jako płozy do dziecięcego wózka :) ) lecz obserwacji zachowania owych nart (modele bodajże z okolic sezonu 2016/17 i 2017/18). O ile "górne" długości sprawowały się dobrze to "dolne" w mojej, całkowicie subiektywnej ocenie "nie". Co ma do tego Rossignol GS/SL jr nie wiem. Nie odmawiam przy tym Fisherowi doskonałości technologicznej ;). A GSjr Stockli sympatyczną nartą są :) choć korzystam z nich niezgodnie z intencją producenta .. ale to już inna historia :) .

Pozdrawiam,

M.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać subiektywne oceny  mogą się diametralnie różnić😊. Kiedyś zastanawiałem się czemu Fischer "robi sobie pod górę" robiąc krótkie juniory w "pełnej" konstrukcji? Robi  tak już od kilku dekad w zasadzie produkując narty w niezmienionej formie. Myślę, że po części odpowiedzialna jest dokładność geometrii krawędzi, którą się wciąż chwali tzn. twierdze: że przy fabrycznej obróbce krawędzi podparcie tejże o warstwę titanalu jest konieczne do zachowania precyzyjnej obróbki krawędzi. Precyzje wykończenia fabrycznych krawędzi mogę potwierdzić po latach ostrzenia nowych Fischerów jr. w liczbie kilkudziesięciu. Raczej nie jest przypadkowe, że Fischery w moim przypadku zawsze mniej więcej trzymały parametry a z nartami innych marek różnie to bywało.

Tak więc wg mojej subiektywnej opinii😄 również popartej obserwacją: krótkie GS,SL jr Fischery są bardzo elastycznymi nartami. Minusem jest jedynie stosunkowo duża masa  czyli bezwładność nart co w połączeniu z relatywnie cofniętym środkiem geometrii sprawia, że musimy odpowiednio dobrać długość nart do masy i umiejętności dziecka.

Pozdrowienia

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotrek napisał:

Tak więc wg mojej subiektywnej opinii😄 również popartej obserwacją: krótkie GS,SL jr Fischery są bardzo elastycznymi nartami. Minusem jest jedynie stosunkowo duża masa  czyli bezwładność nart co w połączeniu z relatywnie cofniętym środkiem geometrii sprawia, że musimy odpowiednio dobrać długość nart do masy i umiejętności dziecka.

Hej. A byłbyś tak miły i skomentował czy wskazane narty w tej długości będą wg Ciebie pasować do sytuacji córki ? 
 

jeszcze doprecyzuję poziom umiejętności. 

Jej doświadczenie i system nauki wyglada tak, że co roku jedziemy na tydzień na dobrą szkółkę dla dzieci (snowsense w Krynicy-Słotwinach), przedpołudnie z instruktorem, w małej grupie. Po południu ew. z rodzicami jest jeszcze parę zjazdów. Byliśmy tak w 3 ostatnich sezonach, poza pandemicznym.  
Poprzednio w jednym sezonie dodatkowo, na drugi tydzień ferii córka była na obozie narciarskim w Poroninie, pol dnia na nartach, drugie pół - karate. obóz prowadzą instruktorzy karate, ale każdy z nich ma tez stopień instruktorski narciarski. Ten obóz jest mniej może rozwijający ale córka się tam świetnie bawi na tych nartach, objeżdża większość grupy w swoim wieku. W tym roku będzie podobnie - tydzień szkółka (na wyższym poziomie) i tydzień tego obozu narty-karate.
 

Jej poziom - jeździ z nartami rownolegle, czasem sobie już skacze na muldach, wjeżdża w leśne dróżki. Za mną spokojnie nadąża na trasie niebieskiej, lubi za mną jeździć, chociaż ja nie sadze, żeby mój poziom jazdy był najlepszy do naśladowania (mówiąc oględnie)... czasami mam wrażenie, że chętnie od czasu do czasu by dała w palnik 😀

Edytowane przez mario33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśmy tutaj z Marksem o innych nartach pisali🙂, tych o które pytasz nie znam. Rzeczywiście ładnie wyglądają, raczej nie będziesz miał problemu z ewent odsprzedażą, do zastosowań typowo rekreacyjnych powinny w zupełności wystarczyć, jeśli chcesz b. ambitnie to może jakiś gs jr lub sl jr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...