Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wildkogel - warto?


Mona_lisa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

wiem, że wielu forumowiczów spędza połowę sezonu w Austrii i liczę na ich radę. Po zawirowaniach z wjazdem do Włoch (dzieci 12-17 + paszporty COVIDOwe - któż tego nie kocha), musieliśmy mocno pozmieniać plany i wyszło na to, że w terminie 4-13 lutego będziemy w Austrii. Problemem stał się wybór ośrodka - rodzina 2+2 przyzwoicie jeżdżąca, większość dnia na czerwonych najchętniej spędzamy, ale o czarne też chętnie zahaczamy a na łagodniejszych stokach się dogrzewamy. Szukamy miejsca gdzie nie będzie w lutym tłoku. No i w sumie tu się nasze wymagania kończą, dobry ośrodek z 50km tras tez jest ok, choć większym nie pogardzimy. Nie przeszkadza nam dojazd samochodem do 15 minut na stok, wiec kwaterę gdzieś złapię. Nassfield sprzed 2 lat to mój koszmar  - wielkie kolejki i sam lód, tego nie chcę powtarzać. Katschberg z drugiej strony idealny - bez tłoku i nachylenie takie jak lubimy. Aż się zastanawialiśmy czy tam nie wrócić, ale w tylu miejscach jeszcze nas nie było, że aż żal nowych nie testować. Byliśmy też kiedyś w Zell Am See - w sumie fajnie, ale ludzi sporo i na początku marca mocno płynęło. Po stronie włoskiej kocham Carezzę - niby kameralny ośrodek, ale trasy fajne, luźno i warunki dzięki temu dobre.

Upatrzyliśmy sobie wstępnie  Wildkogel  - z Waszych opinii doczytałam, że jest tam luźno, mało lodu, a córkę 14km trasy saneczkowej zachwyciło. Planujemy połączyć go z 2-3wypadami na Hochkrimml. Ale im więcej czytam tym bardziej zaczynam się zastanawiać czy my się w Wildkogel nie zanudzimy. Trasy po lewej stronie nie dochodzą do gondoli (czekanie na skibuss żeby dojechać to strata czasu dla mnie), a wyciągi w kotlinie na szczycie wydają się płaskie. Na forach zagranicznych królowały opinie że to miejsce dla początkujących lub maks na 1 dzień. Pomożecie - warto tam tydzień spędzić? Ewentualnie gdzie pojechać, aby nie stać w kolejkach i dobrych warunkach pojeździć?  Mam wstępnie kwaterę w Wildkogel zarezerwowaną, ale jeszcze przez tydzień mogę bezkosztowo z niej wyjść, więc trochę czasu do namysłu zostało.

Z góry dzięki za wasze porady

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kameralnych mogę polecić Heiligenblut w Karyntii oraz Nauders w Tyrolu. Z Nauders blisko do szwjcarskiego Samnaun, czyli drugiego końca Ischgl.

 https://skisport.com/Grossglockner/en/Explore-the-Resort

https://www.nauders.com/en/Your-Nauders/In-Winter/Nauders-Ski-Resort

Edytowane przez rafalc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w tym ośrodku ładnych parę lat temu. Ośrodek bardzo fajny, urokliwe miasteczko Neukirchen ale nie wiem czy będzie wyzwaniem dla bardziej wymagających narciarzy. Wildkogel Arena reklamuje się głównie jako miejsce dla rodzin z dziećmi i takie w istocie jest. Sporo atrakcji i udogodnień dla najmłodszych, sporo łatwych tras i pięknych widoków.

Nie pamiętam, żeby były tam tłumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mona_lisa a ja bym Ci poleciła Hochzeiger. Nie jest to również duży ośrodek - ma ok. 50 km tras, ale za to urozmaiconych i ambitnych, daje możliwości różnych fajnych kombinacji. W skipassie do 6 dni masz gratis jeden dzień na lodowcu Pitztal (lub w ośrodku u jego podnóża Rifflsee), od 7 dni - dwa dni oraz wieczór na sankach. Trasa saneczkowa jest super - mega atrakcja dla dzieciaków. Ceny umiarkowane, tłumów w tym sezonie w ogóle bym się w Austrii nie obawiała, bo wielu gości po prostu nie przyjeżdża przez utrudnienia pandemiczne, ale nawet w normalnym sezonie nie jest to bardzo oblegany ośrodek. Byłam 11 lat temu, bardzo miło wspominam

https://www.pitztal.com/de/hochzeiger-im-winter#Featured

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...