Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Sölden na początek marca


Olgierd

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Planuję swój 2 wyjazd w Alpy na narty. Dwa lata temu byłem w Val di Sole w styczniu i była istna bajka. 

W tym roku też chcieliśmy jechać do Włoch, ale mam obawy co do ewentualnych warunków w marcu. Dlatego póki co postawiłem na Sölden, i tu pojawia się pytanie: Czy to dobry kierunek na ten termin? Spanie mamy zaklepane w Winklen. Czy możecie podzielić się wskazówkami dotyczącymi tego ośrodka? Przyjmę wszelkie info. 🙂

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Tatita napisał:

Bardzo dobre miejsce na marzec, zwłaszcza na początek. Warunki śniegowe gwarantowane i spora szansa na dobrą pogodę. Wyskoczcie też na Hochgurgl/Obergurgl - bodaj jeden dzień macie w cenie karnetu na Solden - super miejsce, nieco bardziej kameralne a z fantastycznymi trasami.

Zamierzam tam zajrzeć. Filmy na yt wyglądają obiecująco. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Olgierd napisał:

Cześć.

Planuję swój 2 wyjazd w Alpy na narty. Dwa lata temu byłem w Val di Sole w styczniu i była istna bajka. 

W tym roku też chcieliśmy jechać do Włoch, ale mam obawy co do ewentualnych warunków w marcu. Dlatego póki co postawiłem na Sölden, i tu pojawia się pytanie: Czy to dobry kierunek na ten termin? Spanie mamy zaklepane w Winklen. Czy możecie podzielić się wskazówkami dotyczącymi tego ośrodka? Przyjmę wszelkie info. 🙂

Pzdr

Bardzo fajny ośrodek i dobry termin. 

P-20170408-114106.jpg

P-20170410-144320.jpg

P-20170408-124100.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2022 o 20:03, Greg napisał:

Tam możesz spokojnie planować i po  15 kwietnia ☀️

Na to właśnie liczyłem. 🙂

A możecie coś podpowiedzieć, gdzie zjeść na stoku, jakie trasy polecacie? Ja jestem niebiesko-czerwony, a moja luba niebieska raczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Olgierd napisał:

Na to właśnie liczyłem. 🙂

A możecie coś podpowiedzieć, gdzie zjeść na stoku, jakie trasy polecacie? Ja jestem niebiesko-czerwony, a moja luba niebieska raczej. 

Spokojnie dacie radę, zabrałem tam szwagra. To był jego 7 dzień na nartach. Na koniec wyjazdu śmigał po czarnych.

 Giggijoch - (w marcu zwykle otwarty), idealny dla Twojej drugiej połówki oraz Tiefenbach. 

Dla Ciebie czarne, Rettenbach, zmieniając lodowce, Ty możesz pojechać 41, a ona spokojnie tunelem. 

31 - trasa Pucharu Świata. Na Giggijoch też znajdziesz fajne trasy w kolorze czarnym. 

Jak będzie dużo śniegu, spokojnie zjedziecie w dolinę.  

p.s.

W Austrii na lodowcach, dość drogie są płyny, warto zabrać ze sobą plecak z zapasem takowych (herbata w termosie czy woda mogą się przydać).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, moruniek napisał:

Spokojnie dacie radę, zabrałem tam szwagra. To był jego 7 dzień na nartach. Na koniec wyjazdu śmigał po czarnych.

 Giggijoch - (w marcu zwykle otwarty), idealny dla Twojej drugiej połówki oraz Tiefenbach. 

Dla Ciebie czarne, Rettenbach, zmieniając lodowce, Ty możesz pojechać 41, a ona spokojnie tunelem. 

31 - trasa Pucharu Świata. Na Giggijoch też znajdziesz fajne trasy w kolorze czarnym. 

Jak będzie dużo śniegu, spokojnie zjedziecie w dolinę.  

p.s.

W Austrii na lodowcach, dość drogie są płyny, warto zabrać ze sobą plecak z zapasem takowych (herbata w termosie czy woda mogą się przydać).  

W Madonnie po czerwonych jeździłem na relaksie, więc raczej będzie ok. Parkować chyba będziemy na parkingu pod Giggijoch (darmowy jest?) i stamtąd wyruszać wyżej, na dzień dobry raczej na Tiefenbach. Na Gaislachkogl zapuszczać się, czy lepiej sobie w marcu odpuścić? Kojarzysz ceny płynów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parking jest darmowy.

Z rana najlepiej zaczynać na Giggijoch i katować, aż się zjadą ludzie, czy też rozmięknie trochę (to tylko 2500-2666m ;))   Rano fajnie się trzyma też czerwona 11 (zjeżdża mocno poniżej Giggi)

 

84885525_SOELDEN2017OPEN(30).thumb.JPG.ec004e29fd427b6d1504bbd93a0a42a0.JPG1095457423_SOELDEN2017OPEN(4).thumb.JPG.d2415fcf4739ddcd444eea1794d2373f.JPG

 

1247849358_SOELDEN2017OPEN(27).thumb.JPG.93c16c6e717e0928202c4c6f87d69fff.JPG

 

Potem do góry na lodowce. Jak koledzy wspomnieli, Tiefenbach jest bardziej lajtowy.  A tras czerwonych, czy nawet czarnej pucharówki nie ma się co bać - to są szerokie lotniska.

Być w Soelden, a nie wjechać na Gaislachkogl?...... Zaliczyć trzeba. Jest fajny, widokowy zjazd "bokiem".

Co do knajp - jest kilka dużych, samoobsługowych kombinatów - bez zastrzeżeń. Cenowo raczej podobnie, jak w całej AT.  Są też mniejsze, drewniane, klimatyczne chaty (m.in. przy 11tce) - tam jest trochę drożej.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2022 o 19:30, Olgierd napisał:

@JeebWow, ile fot. :) My planujemy 5-12 marca. Wygląda na to, że było spoko.

My byliśmy w 2018 r, w tym samym terminie i śniegu było po kokardę :) na 5 nartowania dni mieliśmy 3 słoneczka i dwa opady śniegu. Śniegu była masa - ok 2 m w wyższych partiach gór, a w samym Solden ze 30 cm. Na lodowcach warunki śniegowe zawsze są fantastyczne. Na Giggijochu od ok 14 robiło się ciemnawo, tzn cieniście bo słońce przechodzi na drugą stronę góry.  Marzec to chyba najfajniejszy miesiąc na narty w Tyrolu - dużo śniegu, sporo słońca, przyjazne temperatury. Tylko kremów z filtrem nie zapomnijcie bo buzia opala się nie wiadomo kiedy 😁

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, MichalR napisał:

A jak tam wygląda temat karnetów, jest coś podobnego do karnetu Ski Amade czy każdy ośrodek w dolinie Otztal ma własny karnet?

Rozważ zakup Otztal Superskipass, który daje możliwość dowolnego łączenia jazdy w Sölden, Gurglach i na Kuhtai, który też jest rewelacyjnym i wysoko położonym ośrodkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, idealist said:

Rozważ zakup Otztal Superskipass, który daje możliwość dowolnego łączenia jazdy w Sölden, Gurglach i na Kuhtai, który też jest rewelacyjnym i wysoko położonym ośrodkiem.

Ceny w porównaniu ze Ski Amade zabójcze za ten SuperSkiPass mimo że mniej km do wyjeżdzenia. Ale do rozważenia zakup online, wtedy jest duuuużo taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...