Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Sölden na początek marca


Olgierd

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Wybieram się do Solden w pierwszym tygodniu kwietnia. Przy obecnym ociepleniu myślicie, że będzie można jeździć tylko na lodowcu, czy niższe partie też się będą nadawały do jazdy, podobnie jak Gurgle? Będzie to mój pierwszy wypad w te rejony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Redster napisał:

Cześć! Wybieram się do Solden w pierwszym tygodniu kwietnia. Przy obecnym ociepleniu myślicie, że będzie można jeździć tylko na lodowcu, czy niższe partie też się będą nadawały do jazdy, podobnie jak Gurgle? Będzie to mój pierwszy wypad w te rejony.

W tym sezonie spadło tyle śniegu, ze czynne będą całe ośrodki. Ciężko przewidzieć na jakie temperatury trafisz, ale jest ogromna szansa na jazdę aż do dolin, zresztą położonych bardzo wysoko.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, idealist napisał:

W tym sezonie spadło tyle śniegu, ze czynne będą całe ośrodki. Ciężko przewidzieć na jakie temperatury trafisz, ale jest ogromna szansa na jazdę aż do dolin, zresztą położonych bardzo wysoko.

Dzięki za informację! Nigdy nie jeździłam na lodowcu, więc byłam ciekawa. Temperatury mi niestraszne. W takim razie można już kupować karnet online, bo widzę, że duża różnica w cenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Redster napisał:

Dzięki za informację! Nigdy nie jeździłam na lodowcu, więc byłam ciekawa. Temperatury mi niestraszne. W takim razie można już kupować karnet online, bo widzę, że duża różnica w cenie.

Myślę, że będzie cudnie. Rozważcie jeszcze jazdę na Kuhtai - to też dolina Oetz, przepiękny, wysoko położony ośrodek, parkingi są na wysokości 2000 m.n.p.m.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, idealist napisał:

Myślę, że będzie cudnie. Rozważcie jeszcze jazdę na Kuhtai - to też dolina Oetz, przepiękny, wysoko położony ośrodek, parkingi są na wysokości 2000 m.n.p.m.

W internecie wygląda super 😄 👌 czerwone i czarne nachyleniem podobne do naszych rodzimych?

Edytowane przez Redster
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Redster napisał:

W internecie wygląda super 😄 👌 czerwone i czarne nachyleniem podobne do naszych rodzimych?

Hmmm…ciężko mi się odnieść, ale myślę że każdy znajdzie tam coś dla siebie, są tam ‚bardziej i mniej' czerwone trasy ;) Czarne też mi się tam podobały. Teraz @JC tam jeździ, można zobaczyć relacje na insta skionline.

A panoramy są takie:

 

F803AB31-CB93-4BC3-AF41-9F7D992A2D25.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Redster napisał:

W internecie wygląda super 😄 👌 czerwone i czarne nachyleniem podobne do naszych rodzimych?

Jeśli będziesz mieszkała w Sölden albo w Gurglach to w kwietniu raczej szkoda tracić czasu na daleki dojazd do słabszego Kühtai

- no chyba że będziesz chciała się pochwalić odwiedzeniem jeszcze jednego ośrodka

😀

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jeeb napisał:

Jeśli będziesz mieszkała w Sölden albo w Gurglach to w kwietniu raczej szkoda tracić czasu na daleki dojazd do słabszego Kühtai

- no chyba że będziesz chciała się pochwalić odwiedzeniem jeszcze jednego ośrodka

😀

A w czym Kuhtai ustępuje Sölden albo Gurglom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, idealist napisał:

jest ogromna szansa na jazdę aż do dolin

Kiedyś byłem 10-14 kwietnia - ani razu nie jechałem gondolą w dół.   Co prawda standard końcowego odcinka trasy odbiegał od wzorca - ale cały czas po odcieniach białego bez strat dla sprzętu. 

Jak ktoś jezdził w Korbielowach/Szczyrkach między kwiatkami na wiosnę wieki temu, ten wie o co chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Redster napisał:

Dzięki za informację! Nigdy nie jeździłam na lodowcu, więc byłam ciekawa. Temperatury mi niestraszne. W takim razie można już kupować karnet online, bo widzę, że duża różnica w cenie.

Wiesz może jak z ew. rezygnacją z karnetu? Jest taka możliwość/ile to kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, izydar napisał:

Wiesz może jak z ew. rezygnacją z karnetu? Jest taka możliwość/ile to kosztuje?

Tak, jest możliwość rezygnacji z karnetów. Musisz wykupić takie dodatkowe ubezpieczenie, dodaje się je w koszyku już po wybraniu skipassu. Kosztuje 3 EUR/dzień. Musisz zgłosić chęć rezygnacji do 5 dni przed rozpoczęciem ważności karnetu!

Przykładowo, jak teraz chcesz kupić karnet na 6 dni jazdy, na terminy za miesiąc, to masz fajną promocję za 285 EUR, zamiast 335 EUR (online), więc jesteś 50 EUR (!) do przodu, jak do tego dorzucisz ubezpieczenie od rezygnacji to dopłacasz 6x3, czyli 18 EUR. Łącznie karnet wyniesie Cię 303 EUR, czyli i tak 32 EUR w kieszeni. Oczywiście taka dobra cena karnetu jest spowodowana wczesnym zakupem, minimum miesiąc przed czasem, bo krótsze terminy też promocyjne, ale proporcjonalnie w mniejszym stopniu. 

 

Edytowane przez Redster
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jeeb napisał:

Jeśli będziesz mieszkała w Sölden albo w Gurglach to w kwietniu raczej szkoda tracić czasu na daleki dojazd do słabszego Kühtai

- no chyba że będziesz chciała się pochwalić odwiedzeniem jeszcze jednego ośrodka

😀

Raczej jestem z tych, co jak im się spodoba ośrodek, trasy, to zostają w nim na dłużej i niechętnie szukają coś nowego 😁

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Jeeb napisał:

Jeśli będziesz mieszkała w Sölden albo w Gurglach to w kwietniu raczej szkoda tracić czasu na daleki dojazd do słabszego Kühtai

- no chyba że będziesz chciała się pochwalić odwiedzeniem jeszcze jednego ośrodka

😀

Oczywiście, to tak jakby mieszkać w Krynicy i zostawić Jaworzynę na rzecz Tylicz-ski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm… nie jest moim celem namawianie nikogo na wycieczkę na Kuhtai. Natomiast nie zgodzę się z opiniami, że sens jazdy  po nim równa się przypięcie pinezki pt ’byłem tu’. To ośrodek z bardzo konkretnymi trasami o różnej skali trudności, przepięcie się z jednej trasy na inną zabiera chwilkę, nie ma długich łączników i dojazdówek, jest 100% jazdy. Kocham Gurgle, ale uważam, że kilometraż tego ośrodka jest mocno przesadzony i jest nabijany istnieniem kilku wariantów jednego zjazdu. Nic w tym złego, ale daje to jednak nieco mylny obraz tego, czego można się spodziewać po danym ON. Już dawno przestałam sie sugerować liczbą kilometrów na mapach i ’fejmem’ ośrodka. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Redster napisał:

Dzięki za polecenie na przyszłość. Mam już zarezerwowany nocleg w Solden przy gondoli Giggijoch, eh, to lenistwo 😄

Zazdro. Ja będę dojeżdżał z Winklen, ale jak to mawiają - nie można mieć wszystkiego. 😀

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2022 o 12:11, idealist napisał:

Hmmmm… nie jest moim celem namawianie nikogo na wycieczkę na Kuhtai. Natomiast nie zgodzę się z opiniami, że sens jazdy  po nim równa się przypięcie pinezki pt ’byłem tu’. To ośrodek z bardzo konkretnymi trasami o różnej skali trudności, przepięcie się z jednej trasy na inną zabiera chwilkę, nie ma długich łączników i dojazdówek, jest 100% jazdy. Kocham Gurgle, ale uważam, że kilometraż tego ośrodka jest mocno przesadzony i jest nabijany istnieniem kilku wariantów jednego zjazdu. Nic w tym złego, ale daje to jednak nieco mylny obraz tego, czego można się spodziewać po danym ON. Już dawno przestałam sie sugerować liczbą kilometrów na mapach i ’fejmem’ ośrodka. 

niewątpliwie ośrodek ma swój urok, nawet na tygodniowy pobyt ale nie na  1 dniowy wypad w kwietniu kiedy mieszkamy w Sölden pod kolejką.

Pamiętam go jeszcze z czasów gdy były tam 2 krzesła, kilka orczyków, nie było naśnieżania i oświetlenia i zdecydowanie mniej hoteli niż teraz.

Fantastyczna atmosfera wieczorem gdy jednodniowi turyści pojechali do swoich kwater w dolinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Hej. Czy możecie polecić jakąś sensowną stronę/aplikację z prognozą pogody? Od niedzieli zapowiada się średnio w Solden, z tego co udało mi się znaleźć, i zastanawiam się nad zmianą miejsca. Do północy mogę zrezygnować z rezerwacji bezkosztowo. Dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...