Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Sölden na początek marca


Olgierd

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Olgierd napisał:

Hej. Czy możecie polecić jakąś sensowną stronę/aplikację z prognozą pogody? Od niedzieli zapowiada się średnio w Solden, z tego co udało mi się znaleźć, i zastanawiam się nad zmianą miejsca. Do północy mogę zrezygnować z rezerwacji bezkosztowo. Dzięki za podpowiedzi.

Zła prognoza?

3C1B34A0-FFBB-460E-A601-091CB918E445.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
12 minut temu, Redster napisał:

Może to będzie głupie pytanie: jadę do Solden za tydzień, czy na drogach już jest wszędzie wiosna, bo nie wiem czy na spokojnie mogę zmienić opony na letnie?

Kiedyś w połowie kwietnia jechaliśmy na narty do Trafoi. Kolega który nas wiózł jechał z Warszawy, zmienił dzień przed wyjazdem opony na letnie nówki sztuki. Całą drogę było super. Mokry śnieg zaczął padać pięć kilometrów przed Trafoi. Udało nam się dotrzeć nawet do tablicy z nazwą miejscowości. Nie udało się nam dopchać auta do hotelu. Później się okazało, że to było z 300 metrów. Wróciliśmy się kilka kilometrów do stacji benzynowej i kupiliśmy łańcuchy. Na nich udało się dojechać. Śnieg na ulicach Trafoi leżał 2 dni. Kolega ma te łańcuchy tylko do tych letnich opon, do zimowych nie pasują, inny rozmiar. Czy w Sölden spadnie śnieg tego nie wiem. Podczas tamtego pobytu pojechaliśmy na jeden dzień do Soldy. Przez jedną noc spadło ponad 1.5 metra śniegu. Nie wiem jakim cudem udało się utrzymać drogę dojazdową do Soldy w dobrym stanie. Pierwszy raz jeździliśmy nie wiedząc gdzie są trasy narciarskie. Takiego freeride więcej nie miałem.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Redster said:

Może to będzie głupie pytanie: jadę do Solden za tydzień, czy na drogach już jest wszędzie wiosna, bo nie wiem czy na spokojnie mogę zmienić opony na letnie?

Na terenie Austrii opony zimowe obowiązkowo stosuje się (przynajmniej na jednej osi napędowej) w okresie pomiędzy 1 listopada a 15 kwietnia. Mandat za naruszenie tych przepisów może wynosić do 5000 euro (ponad 21 tys. zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Plywak napisał:

Na terenie Austrii opony zimowe obowiązkowo stosuje się (przynajmniej na jednej osi napędowej) w okresie pomiędzy 1 listopada a 15 kwietnia. Mandat za naruszenie tych przepisów może wynosić do 5000 euro (ponad 21 tys. zł).

Niezupełnie tak jest

 Pkw und Lkw mit einem höchstzulässigen Gesamtgewicht bis zu 3,5 t dürfen während des Zeitraumes 1. November bis 15. April bei winterlichen Fahrbahnverhältnissen wie insbesondere Schneefahrbahn, Schneematsch oder Eis nur dann in Betrieb genommen werden, wenn an allen Rädern Winterreifen angebracht sind.

Opony zimowe muszą być na obu osiach,nie na jednej,ale tylko wtedy,gdy na drodze panują warunki zimowe (śnieg,błoto pośniegowe lub lód) ,na suchym asfalcie nie ma obowiązku ich stosowania w w/w okresie,po prostu na taki odcinek nie wolno nam wjechać,i dopiero wtedy dostaniemy mandat,gdy wjedziemy.Jeśli mamy pewną prognozę wiosenną,można na określone trasy jechać na letnich,co nieraz mi się zdarzało...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaba zima tej wiosny, więc chyba zaryzykuję 😁 Ma być cały czas dodatnia temperatura, pokazują jedynie niewielkie opady deszczu i deszczu ze śniegiem, więc liczę, że będzie tylko mokro na jezdni, więc letnie opony powinny być bezpieczniejsze. Ewentualnie skorzystam z pomysłu @marionen i kupię łańcuchy na miejscu. Dzięki za informacje! 

P.S. Chętnie usłyszę aktualizację informacji od kogoś kto jest/będzie na miejscu w najbliższych dniach

Edytowane przez Redster
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jeeb napisał:

naprawdę w to wierzysz ?

Załóż całoroczne i problem z głowy.

To ogarnia mój mąż i to nie kwestia wiary 😁 mówi, że typ opon zależy od tego czym się jeździ, jak, ile i po czym - całoroczne nie są uniwersalne dla wszystkich aut (ja się nie znam 🤷‍♀️)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Redster napisał:

To ogarnia mój mąż

no ale jednak pełnego zaufania do tego męża nie masz skoro pytasz forumowych expertuf😃

Jedziesz na ten urlop bez męża ?

Powodzenia bo szykuje się niezła dostawa śniegu - oby prognoza się sprawdziła

https://www.bergfex.pl/soelden/wetter/berg/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jeeb napisał:

no ale jednak pełnego zaufania do tego męża nie masz skoro pytasz forumowych expertuf😃

Jedziesz na ten urlop bez męża ?

Powodzenia bo szykuje się niezła dostawa śniegu - oby prognoza się sprawdziła

https://www.bergfex.pl/soelden/wetter/berg/

 

 

Zdecydowanie polecam zimowe/uniwersalne. Jadę jutro i będę do środy - od tego dnia ma sypać... I w związku z tym, poza zimowymi,  wrzucę też łańcuchy do bagażnika bo w środę "na wyjeździe" z doliny planuję Kuhtai  -a tam droga raczej wąska i nie pierwszej kolejności odśnieżania:)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2022 o 08:27, Jeeb napisał:

no ale jednak pełnego zaufania do tego męża nie masz skoro pytasz forumowych expertuf😃

 

Mąż jeździ na desce i brzydzi się "forum dla narciuchów", ale sam powiedział, żeby zapytać ludzi, którzy są, albo byli ostatnio w Solden, jakie są warunki 😉Pytam ekspertów bo z Polski nie widać ile śniegu leży na drodze obecnie🙃 

 

W dniu 25.03.2022 o 08:41, Capricorn napisał:

Zdecydowanie polecam zimowe/uniwersalne. Jadę jutro i będę do środy - od tego dnia ma sypać... I w związku z tym, poza zimowymi,  wrzucę też łańcuchy do bagażnika bo w środę "na wyjeździe" z doliny planuję Kuhtai  -a tam droga raczej wąska i nie pierwszej kolejności odśnieżania:)

Dzięki za informację, byłabym wdzięczna za wiadomość przy wyjeżdżaniu, jak wygląda sytuacja 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, surfing napisał:

Bardzo lubię rozważania czy w marcu zakładać letnie opony :) 

 Ostrzeżenia o ciężkiej pogodzie w pobliżu Sölden

W tym roku warunki są trochę inne w porównaniu do poprzednich lat, od połowy marca przez 2 tygodnie była wiosna na drogach i 10-20°C 😉 Ja startuję jutro rano, zimówki zostały 😁 mam nadzieję, że trochę puchu będzie też na stoku leżało 🥰@Capricorn jak tam było?

Edytowane przez Redster
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...