Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jakie narty po opadach śniegu?


fanatyk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...

Kusi mnie wiosenne nartowanie i w związku z tym zastanawiam sie czym zastąpić moje Atomic AM które kolega zaanektował w zeszłym roku (oddałem bez żalu).

Na celowniku są narty AM (ale raczej front) do jazdy rano po równym stoku i potem po kartoflisku mniejszym lub większym (puch sobie darujmy).

A więc:

Salomon Force Bold - bo sporo sie naczytałem,

Head E-Tytan - bo polecał mi sprzedawca nart który ich nie mial na stanie do sprzedania (wiec był relatywnie wiarygodny ;)),

i oczywiście Volkl Deacon 84 - wersja z metalem i oczywiście wersja  V.Verks - na temat tej drugiej chciałem coś wyciągnąć z @JC ale nabrał wody w usta co odczytałem że co prawda "lokował produkt" ale nie koniecznie te narty są warte tej kasy jaka trzeba za nie położyć ;)

 

Jakieś uwagi/typy.... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Lexi napisał:

Kusi mnie wiosenne nartowanie i w związku z tym zastanawiam sie czym zastąpić moje Atomic AM które kolega zaanektował w zeszłym roku (oddałem bez żalu).

Na celowniku są narty AM (ale raczej front) do jazdy rano po równym stoku i potem po kartoflisku mniejszym lub większym (puch sobie darujmy).

A więc:

Salomon Force Bold - bo sporo sie naczytałem,

Head E-Tytan - bo polecał mi sprzedawca nart który ich nie mial na stanie do sprzedania (wiec był relatywnie wiarygodny ;)),

i oczywiście Volkl Deacon 84 - wersja z metalem i oczywiście wersja  V.Verks - na temat tej drugiej chciałem coś wyciągnąć z @JC ale nabrał wody w usta co odczytałem że co prawda "lokował produkt" ale nie koniecznie te narty są warte tej kasy jaka trzeba za nie położyć ;)

 

Jakieś uwagi/typy.... ?

https://www.ntn.pl/moje-ulubione-najlepsze-narty-sezonu-2021-2022/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, sstar napisał:

Z tego co Pan Tomasz prezentuje to na 100% bez mrugnięcia brałbym Blizzard Thunderbird ale mam Qattro wiec z wielkim bulem zrezygnuje z zakupu tych pięknych desek..:)

E-Tytan .. hmmm .. rok wcześniej Force Bold błyszczały w segmencie AM (w tym u Pana Tomasza nr 1 ) ..nie znam nikogo kto jeździł i podzieliłby sie wrażeniami......(gdzieś z tyłu głowy jeszcze Kastle sie tłuką )

...na razie etap teoretyzowania - sezon ogórkowy nadchodzi wiec można :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Lexi napisał:

Z tego co Pan Tomasz prezentuje to na 100% bez mrugnięcia brałbym Blizzard Thunderbird ale mam Qattro wiec z wielkim bulem zrezygnuje z zakupu tych pięknych desek..:)

E-Tytan .. hmmm .. rok wcześniej Force Bold błyszczały w segmencie AM (w tym u Pana Tomasza nr 1 ) ..nie znam nikogo kto jeździł i podzieliłby sie wrażeniami......(gdzieś z tyłu głowy jeszcze Kastle sie tłuką )

...na razie etap teoretyzowania - sezon ogórkowy nadchodzi wiec można :)

 Mogę ci odpalić Kastle BMX 88. Salomony chwalił sobie ten prawnik co sporo desek objeżdżał i wypadek analizował w Białce, y…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2022 o 15:16, Lexi napisał:

Salomon Force Bold - bo sporo sie naczytałem.

Jakieś uwagi/typy.... ?

Testowałem Boldy na Jaworzynie. Bardzo dynamiczne narty, idą jak czołg, ale trzeba nad nimi stale panować.

Dlatego w końcu kupiłem S Force 11. Łatwiejsze (80 cm pod butem przy 84 w Boldach), ale tak samo godne polecenia.

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, mig12345 napisał:

Genialne warunki na slalomki.... 😉

czasami można się przeliczyć

dzisiaj wpakowałem się na slalomkach w to zbocze

IMG_3783.thumb.JPG.f44e5a314e1ed5e33d10c20d74d64006.JPG

i nieźle się namęczyłem bo wprawdzie spadło trochę świeżego

ale wiatr to uklepał i zrobiła się delikatna skorupa - szersze narty były by lepszym wyborem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jeeb napisał:

 

czasami można się przeliczyć

dzisiaj wpakowałem się na slalomkach w to zbocze

IMG_3783.thumb.JPG.f44e5a314e1ed5e33d10c20d74d64006.JPG

i nieźle się namęczyłem bo wprawdzie spadło trochę świeżego

ale wiatr to uklepał i zrobiła się delikatna skorupa - szersze narty były by lepszym wyborem

No i orka na ugorze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mig12345 napisał:

Tak, ale niechętnie... 🙂w bagazniku jezdza jeszcze 182/74, używane od święta gdy pusto na TRASIE. 

Podkreślenie dla Jana, bo foto mało przypomina trasę.

Skad niechec? PS ja ostatnio jezdzilem w takich warunkach miekkie na twardym, ale na trasie w Harrachovie wlasnie na slalomkach i spoko bylo; fotka jana i warunki opisane rzeczywiscie trudne sa, sportowe narty orza po dnie, ciezko je wyciagac na powierzchnie, no ale to jest twarde na miekkim raczej, niz odwrotnie; ja ten sezon mialem wybitnie gs/sl, ale pamietam taki typowo am, w obydwu sezonach wybor nietrafiony to byly trzy dni na trzydziesci, duzo jednak zalezy od warunkow i zapedow pozatrasowych, nie dyskredytuje zadnej z nart, warunki predystynuja czasem wybrany rodzaj, ostatnio np byly swietne firny, plus miekkie sniegi na dole, na gorze raczej lod, zmienilem z poprzedniego dnia ze slalomki na am, no i jak mnie powiozlo na gorze to nieco sie zdziwilem, ale dol cudny, no i jak sie w dobra strone zjechalo to od gory firny, od poludnia

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo szeroką nartą z natury rzeczy nie nadaje się do jazdy po trasie a w dodatku  jest zwykle popsuta rockerami. Moze to zaleta w miekkim sniegu ale na teasie mocno przeszkadza. Nie namawiaj. Jazda poza trasą wiąże się zwykle z podchodzeniem a z tego już niestety wyroslem a przynajmniej moje serducho. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mig12345 napisał:

Bo szeroką nartą z natury rzeczy nie nadaje się do jazdy po trasie a w dodatku  jest zwykle popsuta rockerami. Moze to zaleta w miekkim sniegu ale na teasie mocno przeszkadza. Nie namawiaj. Jazda poza trasą wiąże się zwykle z podchodzeniem a z tego już niestety wyroslem a przynajmniej moje serducho. 

Nie namawiam. Ale na moich Scottach świetnie się najeździłem także na trasie, ot warunki były odpowiednie, stąd moje pytanie. Bywało, że napadało sporo, czy na wiosnę, jeździło się na nich jak na slalomkach mimo, że niby 180 to krawędzi aktywnej mniej niż w slalomce i łatwość zacieśniania skrętów powodowała, że świetnie jeździło się na stromej części krótkim skrętem, także w poszukiwaniu świeżego na trasie. U nas jest ta Szrenica, która daje możliwości jazdy przytrasowej, pewno z takiego Kasprowego też można lekko odbić i nie podchodzić? Ale rozumiem preferencje. Tyle, że generalizacje wówczas brzmią jak mantra.

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przed ok 10 laty kilka sezonów "poszukiwan św Gralla" w nartach i objezdzilem kilkadziesiąt egzemplarzy najróżniejszych nart. Od 65mm do 120 i długości dostępnych w wypożyczalniach i znajomych. I potwierdzam zdanie pewnej osoby " kup sobie najlepsza narte i naucz sie na niej jezdzic". A na trase najlepsza jest narta sportowa i nie pomoze tu zaklinanie rzeczywistosci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mig12345 napisał:

Miałem przed ok 10 laty kilka sezonów "poszukiwan św Gralla" w nartach i objezdzilem kilkadziesiąt egzemplarzy najróżniejszych nart. Od 65mm do 120 i długości dostępnych w wypożyczalniach i znajomych. I potwierdzam zdanie pewnej osoby " kup sobie najlepsza narte i naucz sie na niej jezdzic". A na trase najlepsza jest narta sportowa i nie pomoze tu zaklinanie rzeczywistosci. 

Wszystko wg mnie zależy w jakich warunkach, ile poza trasa, ile po świeżym opadzie, ile po wiosennym miękkim, jeśli odpowiedzi będą pozytywne to am. Sportowa najlepiej po twardym czy porannym czy rozjeżdżonym czy wywianym. Ci którzy jeżdżą dużo w innych górach w innych warunkach nie maja wątpliwości weźmy takiego PSmoku który z tego co pamietam ma jakiegoś Deacona z 84 pod butem, żaden to sport, bliżej już do am, a jeździec przecież dobry. PS często po świeżym opadzie ciężko stwierdzić gdzie trasa, pamietam biednego lski jak orał na GS w Cortinie. Można, ale po co. W Soelden tez niektóre trasy były półotwarte ze się tak wyrażę. Jak ktoś lubi jazdę przytrasową i takie warunki to nie ma co się sportem katować na sile. PS a żeby objezdzic trzeba kupić pojeździć kilka sezonów o uznać ja za najlepsza na świecie, to co ze am.

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosz... O czym Ty piszesz? W tym sezonie w  Szczyrku i Wisle miałem raz niewielki opad i raz rozmiekly śnieg. Na 12 razy. W poprzednich na 20-40 dni podobnie. Narta sportowa w takich warunkach daje tyle frajdy że nie muszę szukać czegoś innego.  Nie wszyscy szukają jazdy po lesie, zlebem, czy gonitwy na powder alert. Jak wyjade w Alpy to i dłuższa nartą się znajdzie, niekoniecznie szersza. PSmok jeździ w kompletnie innych warunkach i w innym celu. To jego praca, ja mam mieć wyłącznie rozrywkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mig12345 napisał:

Bosz... O czym Ty piszesz? W tym sezonie w  Szczyrku i Wisle miałem raz niewielki opad i raz rozmiekly śnieg. Na 12 razy. W poprzednich na 20-40 dni podobnie. Narta sportowa w takich warunkach daje tyle frajdy że nie muszę szukać czegoś innego.  Nie wszyscy szukają jazdy po lesie, zlebem, czy gonitwy na powder alert. Jak wyjade w Alpy to i dłuższa nartą się znajdzie, niekoniecznie szersza. PSmok jeździ w kompletnie innych warunkach i w innym celu. To jego praca, ja mam mieć wyłącznie rozrywkę. 

Piszę dokładnie o tym o czym ty piszesz, ja w tym sezonie miałem identycznie, warunki jakie zastawałem były pod nartę twardą, na 20 razy, może z 2 razy lepiej by było na szerszych am. Ale możesz wierzyć lub nie, trzy sezony wcześniej gdy kupiłem Scotty i z grubsza ich się trzymałem, tylko 2 razy na 20, choć raczej 4 na 40 warunki i sposób jazdy był do nich niedostosowany, zwykle to był beton z rana, w pozostałych sytuacjach warunki predeystynowały te właśnie narty, świetnie się na nich wyjeździłem, a sytuacje były różnorakie, z tych co pamiętam to popołudnie w Soelden, rozjeżdżona pucharowa, śnieg ciągle padał, po trzech zjazdach za instruktorką (nie moją) zwekslowałem na teren obok trasy (miodzio). Inna sytuacja to Zieleniec, sporo obszarów międzywyciągowych ciągle nierozjeżdżonych trafiłem, na koniec sezonu Cervenohorske Sedlo, miekkko, cieplo, ale ciagle jakis pasek przy lesie czy w lesie sie znalazl. To takie mgliste wspomnienia. Ale statystyka przemawiala na korzysc am. Nie trzeba było do tego ruszac na powder alert za ocean uwierz mi. Moze jakbys mial tylko am to bys tez stwierdzil, ze najlepsze sa te narty, ktore masz na nogach, o dziwo w przeroznych sytuacjach, oprocz tyczek czy betonu z rana, ogolnie warunkow twardych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, San28 napisał:

Testowałem Boldy na Jaworzynie. Bardzo dynamiczne narty, idą jak czołg, ale trzeba nad nimi stale panować.

Dlatego w końcu kupiłem S Force 11. Łatwiejsze (80 cm pod butem przy 84 w Boldach), ale tak samo godne polecenia.

Pozdrawiam.

I jak po czasie, jesteś zadowolony? Jak chodzą w śmigu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lexi napisał:

I jak po czasie, jesteś zadowolony? Jak chodzą w śmigu?

Zdecydowanie tak. Stabilne, dają poczucie pewności jazdy, to znaczy: przecinają odsypy, dobrze trzymają na twardym, jak się postarasz, pojedziesz praktycznie każdym skrętem. Wymagają przy tym mniej siły i uważności niż Boldy. No i są zdecydowanie tańsze niż Boldy, co dla mnie też miało znaczenie.

Jeśli zaś pytasz o śmig, to chyba nie jestem najlepszym adresatem takiego pytania... Coś tam próbuję, ale nie wiem, czy można to nazwać śmigiem... 😏 

Pozdrawiam.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mig12345 napisał:

A na trase najlepsza jest narta sportowa i nie pomoze tu zaklinanie rzeczywistosci. 

Narta sportowa przeznaczona jest dla sportowców przygotowujących się i startujących w zawodach a rzeczywistość widzę na stokach narciarskich i nikomu narta sportowa nie jest potrzebna.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...