Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jakie narty po opadach śniegu?


fanatyk

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.04.2022 o 14:10, WojtekM napisał:

Czy ja wiem? Trochę to mitologizowanie tych skiturów. Przecież większość podchodzi wzdłuż skoków. I tam też zjeżdża.

Ze względu na wiek nie potrafię już orać 100 km na tydzień. Mam na myśli bieganie, dorzuciłem więc szosę kilka lat temu. Ale kto wie, czy nie dorzucę też podchodzenia pod górę na nartach.

Patrząc po mnie to bardzo dobry pomysł. Skituruje od niedawna - 2 lata. Zwykle wiosną start rowerowy był ciezki. Kondycja jezdzac tylko na zjazdowkach siadała i trzeba bylo czasu aby wejsc na obroty. Po pierwszym sezonie skiturowym juz podczas pierwszych jazd na szosie poprawilem wiekszosc swoich najlepszych czasow na okolicznych podjazdach. Gdy przyszla kolejna zima podobna sytuacja miala na skiturach. Czasy podejsc takze byly lepsze juz na poczatku zimy. 

Poznalem tez tej zimy kilku kolarzy amatorow ale ambitnych amatorow ktorzy zimą nie wsiadaja jak wiekszosc na trenazery ale tylko skituruja. 

Podsumowując skitury i rower fajnie sie uzupelniaja i pomagają przez caly rok utrzymywac dobrą kondycje. 

  • Like 6
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Wujot napisał:

Ale przecież się dopasowujesz do tych krótkich porannych warunków!

A ja dopasowywałbym się do jazdy całodziennej. Ale w Alpach a nie Polsce. 

Ostatnie 2 sezony mialem mocno pechowe i dalsze wyjazdy wypadly z możliwości.   Ale przyznam się po cichu że w Alpy biorę 2 pary nart. Co gorsze, te dłuższe trudno nazwać sportowymi. Tylko takie udają kształtem i długością.... ;-))

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, christof napisał:

Podsumowując skitury i rower fajnie sie uzupelniaja i pomagają przez caly rok utrzymywac dobrą kondycje. 

Też tak myślę. Biegam teraz tylko jakieś 40km tygodniowo, ale jest też szosa i jak zimą dojdą skitury to będzie fajnie. Tym bardziej, że jest oczywiste, że bieganie jest pierwszą aktywnością, z której kiedyś będę musiał całkowicie zrezygnować ze względu na wiek. Zwyczajnie najbardziej eksploatuje. Zastępstwo jest więc mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, christof napisał:

Podsumowując skitury i rower fajnie sie uzupelniaja i pomagają przez caly rok utrzymywac dobrą kondycje. 

To jest kluczowe, "cały rok" ;) a im wyższy pesel tym ta prawda czasu, prawda ekranu  jest coraz bardziej oczywista. 

 

1 godzinę temu, WojtekM napisał:

że bieganie jest pierwszą aktywnością .....

 Jeszcze dużo dobrego biegania przed Tobą :) patrząc na profil. Oby kontuzje omijały.

Pozdrawiam
mirekn

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, WojtekM napisał:

Też tak myślę. Biegam teraz tylko jakieś 40km tygodniowo, ale jest też szosa i jak zimą dojdą skitury to będzie fajnie. Tym bardziej, że jest oczywiste, że bieganie jest pierwszą aktywnością, z której kiedyś będę musiał całkowicie zrezygnować ze względu na wiek. Zwyczajnie najbardziej eksploatuje. Zastępstwo jest więc mile widziane.

Mam przegląd stanu zdrowia 2 grup  kolegów,z którymi na przestrzeni wielu lat ścigałem się na nartach.Jest przepaść między fanami roweru i biegania dla robienia kondycji narciarskiej-pierwsi ciągle jeżdżą,drudzy mają metaloplastykę w kolanach i kręgosłupach...

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2022 o 21:25, AndRand napisał:

Nie chodzi o wzorce - chodzi o to, że w środowisku freeriderskim są oldskulowe.

To tutaj jeszcze bardziej oldskulowe Powder8 z Pośredniego - narty Hagan Core 89mm, uniwersalna narta poza trasę.

Może nie klasyczne bo powinno być krótszym skrętem - ale śnieg tu już się zaczynał szrenić, klasycznie można było w miejscu cały dzień zacienionym.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinn napisał:

Ps. Gratuluję zakupu ale..80 są dobre ale jak dla mnie za czerwone 😉

Po pierwszych próbach musze stwierdzić ze to prawda - im większy syf tym narty lepiej sie zachowują - całe szczęście że nie wziąłem Bold bo szczęście by mnie przerosło.. :)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2022 o 14:26, christof napisał:

Patrząc po mnie to bardzo dobry pomysł. Skituruje od niedawna - 2 lata. Zwykle wiosną start rowerowy był ciezki. Kondycja jezdzac tylko na zjazdowkach siadała i trzeba bylo czasu aby wejsc na obroty. Po pierwszym sezonie skiturowym juz podczas pierwszych jazd na szosie poprawilem wiekszosc swoich najlepszych czasow na okolicznych podjazdach. Gdy przyszla kolejna zima podobna sytuacja miala na skiturach. Czasy podejsc takze byly lepsze juz na poczatku zimy. 

Poznalem tez tej zimy kilku kolarzy amatorow ale ambitnych amatorow ktorzy zimą nie wsiadaja jak wiekszosc na trenazery ale tylko skituruja. 

Podsumowując skitury i rower fajnie sie uzupelniaja i pomagają przez caly rok utrzymywac dobrą kondycje. 

Zaskoczyłeś swój organizm nowym rodzajem ruchu, do którego nie był przyzwyczajony (wcześniej nauczony), dlatego przyniosło to bardzo dobry efekt. By ciągle się rozwijać, sama systematyka treningu nie wystarczy, trzeba zmieniać pewne elementy, rozbijać schematy. Mi w narciarstwie, swego czasu bardzo pomogło tango argentyńskie (gdzie na małej przestrzeni masz kilkanaście par, musisz prowadzić swoją partnerkę i uważać na innych). 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...