Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Białka Tatrzańska złamany kręgosłup


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, sstar napisał:

Za kaucją? O jeden gram za daleko. Ponoć. Czy za cyt. Ch… mu w dziąsło? Fanem jestem. Twórczości.

Półtora! Wężykiem! Głos w sprawie losów 21-latka zabrał Kuba Wojewódzki. "W tym kraju lepiej mieć 1,5 litra niż 1,5 grama" – głosi mem, który dziennikarz udostępnił na Facebooku.

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sstar napisał:

Półtora! Wężykiem! Głos w sprawie losów 21-latka zabrał Kuba Wojewódzki. "W tym kraju lepiej mieć 1,5 litra niż 1,5 grama" – głosi mem, który dziennikarz udostępnił na Facebooku.

No nie wiem… były znany dziennikarz z TVN by coś tu mógł powiedzieć. Możemy wrócić do merituma ?

PS. Pogorszenie jakości kształcenia to czysta statystyka. Jak się przekroczy medianę populacji w rozkładzie normalnym to potem jest spadek wartości krańcowej. A prościej - od 50% jest ta mniej rozgarnięta połowa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2022 o 11:26, Author napisał:

O kurde a to nie forum drwali czy usług leśnych by się można było wypowiedzieć na temat wypadku na stoku... Jak nie masz w ogóle zdania to mi przykro tylko czy jesteś takim laikiem czy ci się nie chce. Ale ja napiszę inaczej. Moje umiejętności jazdy są raczej takie se. Takie coś może i mnie spotkać i mogę trafić na taką dziunię co będzie robić za mnie bandziora. Ja na 100% bym jej nie zostawił a jak by mi coś dolegało to i tak chciał bym skorzystać z odpowiednich służb na stoku bo od tego są. Już raz po wypadku na własną rękę jechałem na SOR i wiem, że jest to bardzo kiepski pomysł. Policja, prokuratory, sądy, biegli, ... serio nie mamy się czym zajmować tylko takimi bzdetami. Co się ludzie z wami porobiło to ja nie ogarniam. Dawniej jak nie było tych pieprzonych kamer wszędzie, fejsów i innego ścierwa zderzyłeś się na rowerze, na nartach, ... i otrzepałeś i żyło się dalej bo co było zrobić jak nie leżałeś co najmniej nie złamany w pół. Dziś do byle pierdoły trzeba angażować masę państwowych instytucji i zawracać gitarę połowie kraju. Ta dziunia sama zwiała ze stoku nie powiadomiwszy nikogo z odpowiednich służb i stawiam tezę, że kręgosłup załatwiła sobie między stokiem a szpitalem. Nie masz szans by takiej opcji wykluczyć. Jakiś temat by był gdyby na stoku zajął się nią zespół ratowniczy a potem jechała karetką do NT. Pewnie ten co ją zawoził gdzieś mocniej przyhamował i się stało. Nawarzyło się piwa to trzeba wypić a nie z dziecka robić bandytę na cały kraj. 

Co z człowiekiem musi się stać aby nie dostrzegać ewidentnej krzywdy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mario33 napisał:

No nie wiem… były znany dziennikarz z TVN by coś tu mógł powiedzieć. Możemy wrócić do merituma ?

PS. Pogorszenie jakości kształcenia to czysta statystyka. Jak się przekroczy medianę populacji w rozkładzie normalnym to potem jest spadek wartości krańcowej. A prościej - od 50% jest ta mniej rozgarnięta połowa.

Tak, jest. I wśród nich bryluje właśnie taki jak Wojewódzki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Bumer napisał:

I Mata też bryluje! I jeszcze wie, wieee, wieeeee, wieeeeelu! 

Nie zdalbys tej matury międzynarodowej, ja pewno tez nie. Wojewódzki tez nie najgorsze liceum jakoś skończył. To akurat ta lepiej wykształcona cześć naszego społeczeństwa.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sstar napisał:

Nie zdalbys tej matury międzynarodowej, ja pewno tez nie. Wojewódzki tez nie najgorsze liceum jakoś skończył. To akurat ta lepiej wykształcona cześć naszego społeczeństwa.

Z całą pewnością, bo.... ty tak twierdzisz! Na jakiej podstawie?   A co do liceum, "jakoś" skończył. Rzeczywiście, i to widać na każdym kroku. (Oczywiście tym kroku gdzie sam pokazuje się w mediach, jak i tym, gdzie jego pokazują)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Bumer napisał:

Z całą pewnością, bo.... ty tak twierdzisz! Na jakiej podstawie?   A co do liceum, "jakoś" skończył. Rzeczywiście, i to widać na każdym kroku. (Oczywiście tym kroku gdzie sam pokazuje się w mediach, jak i tym, gdzie jego pokazują)  

Tak statystycznie zgaduje matura międzynarodowa raczej dla wybranych. Ale mogę się mylić. Masz racje, oprocz dobrego wykształcenia odniósł sukces medialny, a także finansowy, ze o artystycznym nie wspomnę, w tak młodym wieku, tylko pozazdroscic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mario33 napisał:

No nie wiem… były znany dziennikarz z TVN by coś tu mógł powiedzieć. Możemy wrócić do merituma ?

PS. Pogorszenie jakości kształcenia to czysta statystyka. Jak się przekroczy medianę populacji w rozkładzie normalnym to potem jest spadek wartości krańcowej. A prościej - od 50% jest ta mniej rozgarnięta połowa.

Jakby na to nie patrzeć lepiej mieć wykształcone społeczeństwo na może nie top uczelniach, aniżeli "kilka osób" po tym topie. Zgaduję też, że krzywa wykształcenia idzie w dół na całym świecie.

Nadrzędnym zaś tematem chyba nie do końca jest lokalizacja uczelni tylko chęci studenta. Wile osób mówi, że woli mieć tego co chciał się uczyć i niekoniecznie z top uczelni, aniżeli tego co się tylko po egzaminach przeczołgał na topie ...

Malutki teścik na dole 😉

Zadania-z-egzaminu-maturalnego-z-1920-roku-.jpg

Edytowane przez Sławek Nikt
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Sławek Nikt napisał:

Jakby na to nie patrzeć lepiej mieć wykształcone społeczeństwo na może nie top uczelniach, aniżeli "kilka osób" po tym topie. Zgaduję też, że krzywa wykształcenia idzie w dół na całym świecie.

Nadrzędnym zaś tematem chyba nie do końca jest lokalizacja uczelni tylko chęci studenta. Wile osób mówi, że woli mieć tego co chciał się uczyć i niekoniecznie z top uczelni, aniżeli tego co się tylko po egzaminach przeczołgał na topie ...

Malutki teścik na dole 😉

Zadania-z-egzaminu-maturalnego-z-1920-roku-.jpg

To kwestia filozofii edukacji. Dla naukowca lepiej mieć kilku super wykształconych, którzy ciągną swoją dziedzinę ostro naprzód niż wielu średniaków, co na pierwszy rzut oka wydaje się być lepsze z tytułu całości populacji. Nie podejmuję się samemu decydować co jest bardziej efektywne. Anglosaski, szczególnie anerykański model kieruje się pierwszą zasadą. Modele skandynawskie (np fiński), drugą. Oba są dość skuteczne i podziwiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sławek Nikt napisał:

Jakby na to nie patrzeć lepiej mieć wykształcone społeczeństwo na może nie top uczelniach, aniżeli "kilka osób" po tym topie. Zgaduję też, że krzywa wykształcenia idzie w dół na całym świecie.

Nadrzędnym zaś tematem chyba nie do końca jest lokalizacja uczelni tylko chęci studenta. Wile osób mówi, że woli mieć tego co chciał się uczyć i niekoniecznie z top uczelni, aniżeli tego co się tylko po egzaminach przeczołgał na topie ...

Malutki teścik na dole 😉

Zadania-z-egzaminu-maturalnego-z-1920-roku-.jpg

Nawiasy wyglądają kuriozalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sstar napisał:

Nawiasy wyglądają kuriozalnie.

Które nawiasy?!!! 😱A może w zadaniach maturalnych nie powinno być już nawiasów? Czyżby to było zbyt trudne dla dzisiejszych  młodych adeptów zdobywania wykształcenia? Może obecnie wystarczające będą  znane mi z pierwszych klas podstawówki słupki? 

Edytowane przez Bumer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bumer napisał:

Które nawiasy?!!! 😱A może w zadaniach maturalnych nie powinno być już nawiasów? Czyżby to było zbyt trudne dla dzisiejszych  młodych adeptów zdobywania wykształcenia? Może obecnie wystarczające będą  znane mi z pierwszych klas podstawówki słupki? 

Spróbuje wytłumaczyć ci na poziomie klasy maturalnej: mnożenie jest łączne. PS nie obraziłem cię mam nadzieję?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne zadania, ale wcale nie jakoś specjalnie trudne. Myślę, że dzisiejsi maturzyści poradziliby sobie bez problemu. Dam moim uczniom do zrobienia! Te nawiasy to tam mogły się znaleźć dla ułatwienia.

Co do uwag ogólnych nt. szkolnictwa wyższego, wbrew powszechnym narzekaniom, jestem za szeroką dostępnością wyższego wykształcenia. Zdolniejsi i bardziej zmotywowani na pewno na tym nie tracą. Jeśli są dobrzy, to osiągną nie gorszy poziom niż dawne elity, zresztą te się mocno idealizuje. A inni, mimo wszystko, nabierają jakiejś wiedzy i ogłady. Pomyślmy, ile w dawnych czasach marnowało się wielkich talentów. Tacy wielcy autorzy przełomowych koncepcji, jak np. M. Faraday czy G. Green trafili do nauki właściwie przypadkiem - ilu podobnie uzdolnionym się to nie zdarzyło?  I teraz nie można mówić o równym dostępie do wiedzy. Ale upowszechnienie szkolnictwa wyższego trochę to poprawia.

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maria napisał:

Fajne zadania, ale wcale nie jakoś specjalnie trudne. Myślę, że dzisiejsi maturzyści poradziliby sobie bez problemu. Dam moim uczniom do zrobienia! Te nawiasy to tam mogły się znaleźć dla ułatwienia.

Co do uwag ogólnych nt. szkolnictwa wyższego, wbrew powszechnym narzekaniom, jestem za szeroką dostępnością wyższego wykształcenia. Zdolniejsi i bardziej zmotywowani na pewno na tym nie tracą. Jeśli są dobrzy, to osiągną nie gorszy poziom niż dawne elity, zresztą te się mocno idealizuje. A inni, mimo wszystko, nabierają jakiejś wiedzy i ogłady. Pomyślmy, ile w dawnych czasach marnowało się wielkich talentów. Tacy wielcy autorzy przełomowych koncepcji, jak np. M. Faraday czy G. Green trafili do nauki właściwie przypadkiem - ilu podobnie uzdolnionym się to nie zdarzyło?  I teraz nie można mówić o równym dostępie do wiedzy. Ale upowszechnienie szkolnictwa wyższego trochę to poprawia.

 

Słusznie prawisz. Ale z fizyki zawsze byłem słaby https://brainly.pl/zadanie/11988158

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maria napisał:

To samo zadanie :D ! Ono jest chyba rzeczywiście najtrudniejsze z zestawu. Ale wystarczy rozpatrzyć wszystko po kolei i będzie jasne - zresztą jest dobrze opisane w brainly :)

O Greenie nie wiedziałem nic, ciekawa historia, z tej szkoły to żadnego pożytku, alkoholika z niego w tym Cambridge zrobili… no to może za Greena

https://en.wikipedia.org/wiki/George_Green_(mathematician)#Cambridge

9B62F218-CCFB-4F61-B1EA-C413E7A3868C.jpeg

Edytowane przez sstar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2022 o 19:54, yoss napisał:

A, że ona nie patrzy gdzie jedzie, że klasyczny problem "zawietrznej" u snowbordzistów.

Jak się ma obok siebie plecy snowboardzisty, to trzeba mieć większą uwagę na jego skręty. Z tym trawersem to bym nie przesadzał, po prostu trochę więcej w bok odjechała.   Ja tysiące razy widziałem bardziej trawersujących,  snowboardzistów i narciarzy. Trzeba mieć oczy szeroko otwarte, normalnie jeżdżący człowiek nigdy by się nie zderzył z taką snowboardzistką.  Jak dla mnie, to ewidentna wina  opiekuna dzieciaka, który go tak prowadził samemu niezbyt dobrze jeżdżąc. Dzieciak ją widział przed sobą, wjechał w nią tylko dlatego, że  będąc skupiony na jeździe za opiekunem miał zawężone pole widzenia i przymuszoną psychikę.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sstar napisał:

Spróbuje wytłumaczyć ci na poziomie klasy maturalnej: mnożenie jest łączne. PS nie obraziłem cię mam nadzieję?

Co Ty pier.... Sz? Jakie mnożenie? Czemu zabierasz głos skoro nie wiesz o czym? Który nawias ci się nie podoba? Może jest za gruby? Oszczędź sobie wstydu i zamilcz!!! To już przerasta ludzkie pojęcie! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...