Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór rozmiaru butów narciarskich


yaro8558

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry,

Witam wszystkich,

Chciałbym kupić żonie nową parę butów narciarskich, mam problem z doborem długości wkładki oraz szerokości buta.

Żona ma wymiary stóp jak na grafice w załączniku. Aktualnie ma buty w rozmiarze 25.0, nie znam szerokości. Wkładkę, w miejsce fabrycznej, używa profilowaną SIDAS 3feet Merino rozmiar S (długość 235 - 245 mm, grubość 5mm)

Pytanie czy buty powinny mieć rozmiar 24.0, 24,5 czy 25.0. Wiem, że niby 24 i 24,5 różnią się tylko grubością wkładki, a nie długością botka.
 

Jak widać jej stopy są bardzo wąskie i nie wiem jaką szerokość buta jej dobrać. Większość które do tego pory oglądaliśmy miały szerokość 102, co wg. mnie będzie zbyt dużo.

Znalazłem jeden model Lange RX80 LV o szerokości 97, więc już chyba będzie lepiej, ale czekam na przesyłkę, więc ich jeszcze nie przymierzała.

Ogólnie żona jest na poziomie umiejętności średnio-zaawansowanym, jak czytałem na forum post o skalach umiejętności, to taka 4 spokojnie. Jeździ raczej spokojnie, nie ma ambicji sportowych.

 

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

 

 

stopy.png

Edytowane przez yaro8558
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, yaro8558 napisał:

Dzień Dobry,

Witam wszystkich,

Chciałbym kupić żonie nową parę butów narciarskich, mam problem z doborem długości wkładki oraz szerokości buta.

Żona ma wymiary stóp jak na grafice w załączniku. Aktualnie ma buty w rozmiarze 25.0, nie znam szerokości. Wkładkę, w miejsce fabrycznej, używa profilowaną SIDAS 3feet Merino rozmiar S (długość 235 - 245 mm, grubość 5mm)

Pytanie czy buty powinny mieć rozmiar 24.0, 24,5 czy 25.0. Wiem, że niby 24 i 24,5 różnią się tylko grubością wkładki, a nie długością botka.
 

Jak widać jej stopy są bardzo wąskie i nie wiem jaką szerokość buta jej dobrać. Większość które do tego pory oglądaliśmy miały szerokość 102, co wg. mnie będzie zbyt dużo.

Znalazłem jeden model Lange RX80 LV o szerokości 97, więc już chyba będzie lepiej, ale czekam na przesyłkę, więc ich jeszcze nie przymierzała.

Ogólnie żona jest na poziomie umiejętności średnio-zaawansowanym, jak czytałem na forum post o skalach umiejętności, to taka 4 spokojnie. Jeździ raczej spokojnie, nie ma ambicji sportowych.

 

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

 

Jeżeli ta stopa jest faktycznie taka wąska, to może warto przyjrzeć się juniorskim butom sportowym ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. W Wawie jest fajny sklep nartywarszawa. Naprawdę polecam bo chłopaki są świetnymi doradcami. Są też teraz jakieś skanery stóp, dzięki którym można precyzyjne dobrać buta. Ja osobiście mam buty o jeden rozmiar mniejsze niż moje piwerwsze. Tamte ewidentnie były za duże... Szerokość skorupy mam 100. W momencie kiedy przymierzałam buty węższe wydawały mi sie nie wygodne ( albo mniej wygodne niż te o szerokości 100 ) ale gdybym wybierała jeszcze raz wzięłabym 98 :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yaro8558 nie kombinuj nic samemu. Znajdź sklep w którym robią to dobrze i tyle w temacie.

Jeżeli jesteś ze śląska do się odezwij na priva to Ci dam namiar na fenomenalny sklep z doborem i dopasowywaniem butów.

Dokładnie jesienią stanąłem przed tym samym problemem - zakup nowych butów dla mnie i żony.

W sklepie o którym mówię dobrali mi i żonie buty i są fenomenalne. Tak dopasowanych i nie gniotących butów jeszcze nie miałem.

To samo żona, a ma dość jak to określił sprzedawca "nietypowe" stopy.

Poza stopami ważna jest również budowa łydki. Gość sprowadził dla żony specjalnie buty HEAD-a z jakimś żelem. Wymienił wkładki na sidasa, odbarczył w jednym punkcie i jest miód malina.

Reasumując - jeżdżę na nartach 48 lat i pierwszy raz mam dobrze dobrane buty!!!!!!

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr_67 napisał:

yaro8558 nie kombinuj nic samemu. Znajdź sklep w którym robią to dobrze i tyle w temacie.

Jeżeli jesteś ze śląska do się odezwij na priva to Ci dam namiar na fenomenalny sklep z doborem i dopasowywaniem butów.

Dokładnie jesienią stanąłem przed tym samym problemem - zakup nowych butów dla mnie i żony.

W sklepie o którym mówię dobrali mi i żonie buty i są fenomenalne. Tak dopasowanych i nie gniotących butów jeszcze nie miałem.

To samo żona, a ma dość jak to określił sprzedawca "nietypowe" stopy.

Poza stopami ważna jest również budowa łydki. Gość sprowadził dla żony specjalnie buty HEAD-a z jakimś żelem. Wymienił wkładki na sidasa, odbarczył w jednym punkcie i jest miód malina.

Reasumując - jeżdżę na nartach 48 lat i pierwszy raz mam dobrze dobrane buty!!!!!!

 

Pozdrawiam

 

No niestety, jestem z małopolski, najbliżej mam do Krakowa, więc gdyby coś w tej okolicy ktoś polecił to może bym skorzystał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, yoss napisał:

Windsport, Zakopiańska. Nie jest najtaniej, ale jeśli chodzi o bootfitting-pierwsza liga.

 

1 godzinę temu, yaro8558 napisał:

No niestety, jestem z małopolski, najbliżej mam do Krakowa, więc gdyby coś w tej okolicy ktoś polecił to może bym skorzystał.

Tak myślałem, że w Krakowie nie będzie problemu ze znalezieniem.

Powodzenia w zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2022 o 14:51, yaro8558 napisał:

Dzień Dobry,

Witam wszystkich,

Chciałbym kupić żonie nową parę butów narciarskich, mam problem z doborem długości wkładki oraz szerokości buta.

Żona ma wymiary stóp jak na grafice w załączniku. Aktualnie ma buty w rozmiarze 25.0, nie znam szerokości. Wkładkę, w miejsce fabrycznej, używa profilowaną SIDAS 3feet Merino rozmiar S (długość 235 - 245 mm, grubość 5mm)

Pytanie czy buty powinny mieć rozmiar 24.0, 24,5 czy 25.0. Wiem, że niby 24 i 24,5 różnią się tylko grubością wkładki, a nie długością botka.
 

Jak widać jej stopy są bardzo wąskie i nie wiem jaką szerokość buta jej dobrać. Większość które do tego pory oglądaliśmy miały szerokość 102, co wg. mnie będzie zbyt dużo.

Znalazłem jeden model Lange RX80 LV o szerokości 97, więc już chyba będzie lepiej, ale czekam na przesyłkę, więc ich jeszcze nie przymierzała.

Ogólnie żona jest na poziomie umiejętności średnio-zaawansowanym, jak czytałem na forum post o skalach umiejętności, to taka 4 spokojnie. Jeździ raczej spokojnie, nie ma ambicji sportowych.

 

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

 

 

stopy.png

Idź do CCC i zeskanuj stopy. Sprawdź czy szerokość to  rzeczywiście 85 mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam ostatnio gorsze przemyślenia z Windsportu, może to wynika z jednego gościa, ale jakby zaczął dobierać nieco za duże buty. Z resztą sam przyznał, że po zgłaszanych przez ludzi problemach ze zbyt mało wygodnymi butami nieco zmienił nastawienie, chyba to jednak nie był ów Grzegorz, ale wyleciało mi imię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...