Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pierwszy komplet nart dla średniaka


yarecki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, w tym roku podjąłem decyzję o zakupie swojego sprzętu. Był to 5 sezon, ale każdy z nich trwał 5-10 dni jeżdżenia ;). Poziom oceniam gdzieś na 5, swobodnie radzę sobie na trasach czerwonych, czarnych się nie boję. Technika jazdy głównie ześlizgowa, w planach na przyszłość zalążki krawędziowania. Do tej pory katował sprzęt z wypożyczalni zdając się na sugestie sprzedawców. W tym roku trafiłem na zestaw na którym MEGA dobrze mi się jeździło - swobodnie, komfortowo, bez większego wysiłku czy walki o każdy metr. Postanowiłem sobie kupić taki sam, ale im więcej czytam tym więcej znaków zapytania. Narty - Volkl Deacon 7.4 163 cm, buty Head Edge LYT 8 (flex z tego co rozumiem to 80 ? model rentalowy więc mało info jest). Przy moim wzroście 183 cm i wadze 100 kg wydawały mi się te narty trochę krótkie, przeważnie dobierano mi ok. 170 cm długości, ale Pan z wypożyczalni mówi żebym spróbował bo na pewno będę zadowolony, a jak nie to zamienimy na dłuższe. Docelowy mój zestaw to najprawdopodobniej: Narty Volkl Deacon XT 161 lub 168 cm, buty Head Edge 80 lub Advant Edge 85 R. Polegam na tym co sprawdziłem na własnym ciele ale im więcej czytam i oglądam tym więcej znaków zapytania. Jak Wy to widzicie ? 

 

1. Płeć - M

2. Wiek - 33

3. Waga - 100

4. Wzrost - 183

5. Na nartach jeżdżę od 5 sezonów, ( 5-10 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 5

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - Head Edge 80/Advant Edge 85 R

8. Teraz jeżdżę na nartach/model -

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - rekreacja, trasy przygotowane, ześlizg

10. Upatrzyłem sobie narty - Volkl Deacon XT

11. Mój budżet na narty to około - myślałem o używkach po 1-2 sezonach, ale powiedzmy 1500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan z wypożyczalni (jak fachowy) zawsze sprawi, że klient będzie zadowolony. Taka robota. Z doborem sprzętu ma to mało wspólnego szczególnie gdy widzą, że klient nie wie co robi i czego potrzebuje a 5-10 dni w roku buduje ślizgową pewność na czarnych. Przepraszam za szczerość.

Nie ten flex na 100kg - w modelach nie sportowych, bo to inna historia, można sięgnąć po więcej tyle że wypożyczalnie zadko to robią. Jak dla mnie w perspektywie 8-10 godzin na stoku przy masie +-70kg flex 120/130 w modelu nieco race jest w sam raz by jeździć i dreptac po stoku. Przy 100kg i opisanym "5" gdzieś od 100 narta dowie się co od niej chcesz.

Odnośnie nart - nie zwracaj uwagi na długość nart (chyba że chodzi o wygodę w kolejce) tylko sprawdz kilka rynkowych all-around (czy jak to nazwą marketingowcy) w długościach 165-175. Szerzej pod butem ale na małym promieniu, na drewnie i dodatkach. Reklam nie robię - takie modele ma kilku producentów. W dobrej wypożyczalni zrozumieją lub strzelą kolejny bajer. I zwróć uwagę czy to coś ma prawo jechać :).

Dobrej zabawy,

M.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Marxx74 napisał:

Pan z wypożyczalni (jak fachowy) zawsze sprawi, że klient będzie zadowolony. Taka robota. Z doborem sprzętu ma to mało wspólnego szczególnie gdy widzą, że klient nie wie co robi i czego potrzebuje a 5-10 dni w roku buduje ślizgową pewność na czarnych. Przepraszam za szczerość.

Nie ten flex na 100kg - w modelach nie sportowych, bo to inna historia, można sięgnąć po więcej tyle że wypożyczalnie zadko to robią. Jak dla mnie w perspektywie 8-10 godzin na stoku przy masie +-70kg flex 120/130 w modelu nieco race jest w sam raz by jeździć i dreptac po stoku. Przy 100kg i opisanym "5" gdzieś od 100 narta dowie się co od niej chcesz.

Odnośnie nart - nie zwracaj uwagi na długość nart (chyba że chodzi o wygodę w kolejce) tylko sprawdz kilka rynkowych all-around (czy jak to nazwą marketingowcy) w długościach 165-175. Szerzej pod butem ale na małym promieniu, na drewnie i dodatkach

M.

Dobrze @Marxx74 pisze. To drewno i dodatki robią robotę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...