Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór nart dla średniozaawansowanej kobiety


dearwhoever

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim  :) 
Potrzebuję porady przed wypożyczeniem nart, a potem ewentualnym kupnem. 

1. Płeć - K

2. Wiek - 27

3. Waga - 60-61kg

4. Wzrost - 168 cm

5. Na nartach jeżdżę od - byłam na 5 wyjazdach w Alpy ( każdy trwał tydzień). Brałam udział w 3 kursach grupowych  z instruktorem przed kilkoma laty. Miałam teraz 2 lata przerwy w związku z pandemią. W tym roku byłam 3 dni w Zieleńcu, ale warunki na stoku nie pozwalały zbytnio się "rozgrzać".

6. Moje umiejętności określam na 5. Raczej nie wjeżdżam na czarne trasy ( zjadę, ale nie czuję się na nich komfortowo). Na mocno nachylonych stokach leci mi na pewno ogólnie technika. Głównie do tej pory jeździłam równolegle tj jazdą klasyczną. Na mniej nachylonych stokach próbuję jeździć skrętem ciętym, ale technika i jazda wymaga jeszcze sporo pracy. Nie oceniałam siebie na 4, gdyż jest tam opis, że narciarz głównie jeździ pługiem. Myślę  jeszcze o wzięciu kilku godzin kursu indywidualnie w tym sezonie. 

7. Moje buty to - head vector evo 90 W

8. Teraz jeżdżę na nartach/model -Wcześniej wypożyczałam narty i  nie zapisywałam modeli ani długości.. Tak samo nie wiem jakie miały promienie skrętu. Wtedy jeszcze długo nie planowałam zakupu nart .. W tym roku przed wyjazdem na polski stok wypożyczyłam narty w wypożyczalni. Doradzano mi Atomic Cloud 12 albo Volkl flair sc, ale po przeczytaniu w internecie, że to narty dla bardzo zaawansowanych zwątpiłam i wypożyczyłam Atomic Cloud 9 (157 cm). W tamtejszych warunkach ( ciasno na stoku, dużo ludzi, pomiędzy tym wszystkim muldy i lód na zmianę) jeździło mi się kiepsko na tych Cloudach 9. 

9. Preferuję styl jazdy średnim skrętem, po dobrze przygotowanych stokach. Możliwe, że próbowałam już nart o trochę krótszym promieniu, ale tak jak wspomniałam powyżej, mój błąd polegał na tym, że nie  notowałam nazw i parametrów poprzednich nart. Na pewno nie chcę się ścigać, ale po dwóch dniach na stoku jak już poczuję się pewniej to chętniej rozwijam większe prędkości. Chcę nadal się uczyć i rozwijać technikę jazdy niekoniecznie będąc najszybszą na stoku. Jeżdżę raczej przez większość dnia, potrzebuję czegoś komfortowego, ale też nart przy których będę mogła dalej rozwijać swoje umiejętności.

10. Upatrzyłam sobie narty - Wybieram się w marcu na tydzień w Alpy. Rozeznałam się co jest dostępne w kilku warszawskich wypożyczalniach nart. Proponowano mi Atomic Cloud 12 ( 154 cm), Cloud 11 (154cm), Volkl flair sc (153), Head superjoy (158 cm). Z kolei w innym miejscu usłyszałam, że jak tak jeżdżę to absolutnie nie powinnam brać topowych nart damskich tylko 1-2 poziomy niżej. Tak samo skrajnie różne opinie czytałam/słyszałam co do doboru nart do mojej wysokości i masy ciała. Ja bardziej się skłaniałam ku nartom bliżej 160 cm niż 154 cm. Nie wiem czy takie długości się proponuje ze względu na to, że dłuższych nie mają w wypożyczalniach ( to fakt, że nie mają, bo większość jednak ma 150-155cm). Zastanawiam się czy te Cloudy 154 cm nie będą za krótkie ..   Widziałam jeszcze, że są dostępne Atomic Cloud 12 161cm, Salomon S max 10 155 cm, Volkl deacon 65  161 cm. 

 

Wiem, że to tylko wypożyczenie i może mój poziom zaawansowania nie jest na tyle wysoki by odczuć wielkie różnice. Chciałabym podjąć najlepszy możliwy wybór żeby potem móc podjąć decyzję o kupnie. Myślałam o tym żeby wypożyczyć któreś z tych nart w Polsce, a na jeden/dwa dni wziąć na miejscu jeszcze jakiś inny model. Frapuje mnie kwestia długości odpowiednich nart.  Wiem, że część z nart, które tutaj wymieniłam bardziej idą w stronę slalomowych nart jeśli wziąć pod uwagę ich promień skrętu ( ale może to również będzie mi pasowało). Dzięki z góry za odpowiedzi i pomoc :) 

Edytowane przez dearwhoever
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...