Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Buty Narciarskie


Adamz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Planuję zakup butów narciarskich, niestety wybór nie jest zbyt duży, gdyż mam wąską stopę (93-95mm), a rynek oferuje głównie 100+.

Doszukałem się 2 modeli butów, proszę was o ewentualną opinię, czy waszym zdaniem nie za bardzo "odlatuję", może ktoś z was ma lub miał styczność z tymi butami.

Kilka informacji mogących mieć wpływ na dobór butów, i wspomniane modele:

waga: 65kg

poziom: średniozaawansowany (trasy głownie czerwone, czasem czarne, 10 lat stażu, 2 tygodnie w każde ferie zimowe)

długość stopy: 27,5cm

https://www.zawojski.pl/fischer-buty-narciarskie-rc4-podium-110-id-15766 ( Fisher RC4 Podium 110)

https://www.zawojski.pl/fischer-buty-narciarskie-rc4-the-curv-gt-110-id-23617 (Fisher Curv GT 110)

Zaznaczam, że buty z wypożyczalni głównie musiałem dopinać na max, w declathlonie przymierzałem tylko 100mm, i czuję spory luz. Niestety nie mam możliwości przymierzenia owych modeli w sklepie, więc mogę tylko zamówić i ewentualnie odesłać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja bym szukał raczej cywilnych butów sportowych z górnej półki - flex nawet 120-130 nie jest taki straszny - bo to flex sklepowy (ponadto są węższe od tych normalnych), ten to chyba zawodniczy jest - bardzo wąski generalnie przy tym rozmiarze, choć opis trochę enigmatyczny na stronie. Spróbuj też pełny rozmiar - powinien mieć delikatnie mniejszą objętość (jeśli masz szczupłą stopę). Jeśli nie sklep, to tylko net - zamawiać, przymierzać i ewentualnie odsyłać.

ps: Jeśli ten fischer to zawodniczy but, to będzie mega twardy, tak naprawdę surowy do dalszej obróbki.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RC4 Podium 110 to but miększy but zawodniczy, przewidziany dla zaawansowanych juniorów.

RC4 Curv GT 110 to but "high performance" dla wąskich i szczupłych stóp (lv low volume).

Przy Twojej wadze, ten drugi wydaje się być dobrym wyborem. Jak przyjedzie przymierzysz i zobacz co i jak.

Zawsze możesz je dopasować w technologii Vacuum, tam jest zakres zmiany szerokości +/- 3 albo 5 mm.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marekbtlDziękuję za radę, niestety nie mam zbyt dużo czasu na wiele odsyłek, dlatego już zaproponowałem konkretne modele po drobnym "research-u", być może się za to zbyt późno zabrałem. 

@yoss Właśnie dziś zdecydowałem się zamówić ten drugi model, będę przymierzać. 

Myślałem, że mnie trochę sprowadzicie na ziemię z tym flexem, zważywszy na moją niską wagę. Padła tutaj jednak propozycja "strzelania" nawet w większego flexa, więc nabrałem trochę pewności, że będzie dobrze. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, yoss napisał:

RC4 Podium 110 to but miększy but zawodniczy, przewidziany dla zaawansowanych juniorów.

RC4 Curv GT 110 to but "high performance" dla wąskich i szczupłych stóp (lv low volume).

Przy Twojej wadze, ten drugi wydaje się być dobrym wyborem. Jak przyjedzie przymierzysz i zobacz co i jak.

Zawsze możesz je dopasować w technologii Vacuum, tam jest zakres zmiany szerokości +/- 3 albo 5 mm.

Dzieki za wyjaśnienie tego zakresu, ale vaccum chyba słabo wychodzi online😉

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Lexi napisał:

Obawiam sie że wszelkie waskie buty będa z półki dla sportowców (amatorów) więc i cena będzie wysoka

 Cze

3000 za buty to chyba w zestawie z nartami i to z górnej półki, dla mnie to cena zaporowa. Swoje raptory 140 kupiłem za 1099 w ski 24, przed sezonem i jest to oczywiście cena bardzo przyzwoita, bo 3000 to w żadnych butach nie ma co kosztować. 
 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2022 o 19:13, Adamz napisał:

Cześć. Mam te buty w wersji damskiej, z twardością 95. Umiejętności mam odrobinę słabsze od Ciebie pewnie.  Miałam duży problem ze znalezieniem dobrych butów, wcześniej jeździłam w za szerokich, a mam wąską stopę. Po mierzeniu wielu modeli - te buty okazały się IDEALNE! Świetnie trzymają nogę, nie uciskają, ani stopa nie lata. Jeżdżę w nich teraz drugi sezon, łącznie pewnie ok. 30 dni.  Nie są to buty zawodnicze, chyba, że moje stopy do tego aspirują, a raczej cenię komfort 😆

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lexi napisał:

Ja swoje Mach1  130 kupiłem za 1300 ale w windsport stały za 2400 dlatego szukać trzeba - ale tylko w sytuacji jak dokładnie wiesz czego szukasz.

zdrawim

Cze

Analogiczna sytuacja jak moja - w Windsporcie byłem przymierzyć i cena identyczna - 2400 - ten sam but - model z poprzedniego sezonu! Pewnie jakby kosztował 1200-1300 to bym u nich kupił, ale 1200 to trochę przesadzili.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, marekbtl napisał:

w Windsporcie

Czysta kalkulacja - i tak wiedziałem że u nich kase zostawie. Przy nodze 105/107 kupuje buty 98 bo inaczej mi kostka goni. I teraz o ile wygrzanie botka pewnie zrobia w cenie to wkładki i skorupy i tak już nie więc trzeba zostawić pare stów…nawet wtedy zostaje pareset złotych w odniesieniu do ich ceny sklepowej a buta masz spasowanego wzorowo…..no i możesz sie pochwalić że ci buta robił ten sam spec co Marynie😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lexi napisał:

Czysta kalkulacja - i tak wiedziałem że u nich kase zostawie. Przy nodze 105/107 kupuje buty 98 bo inaczej mi kostka goni. I teraz o ile wygrzanie botka pewnie zrobia w cenie to wkładki i skorupy i tak już nie więc trzeba zostawić pare stów…nawet wtedy zostaje pareset złotych w odniesieniu do ich ceny sklepowej a buta masz spasowanego wzorowo…..no i możesz sie pochwalić że ci buta robił ten sam spec co Marynie😉

Tak, masz rację, ale mój przypadek jest zgoła inny, buty leżą na mnie idealnie bez żadnych dodatkowych operacji, mam standardową nogę - ale szczupłą, użytkowałem poprzedni model 6 lat - więc wybór był prosty, sprawdzenie czy na przestrzeni tych 6-ciu lat czegoś nie pozmieniali (a botek mam teraz z LF - poprzedni zwykły) - tylko to chciałem sprawdzić, nawet jeśli w przyszłości będę chciał go zażelować u nich to nie będzie to kosztowało więcej niż 2 stówy i tyle. Niemniej jednak poprzednie u nich kupiłem, ale cena nie była aż tak oderwana od rzeczywistości, były z 10 czy 15% droższe od tych w necie, a że gość poświęcił mi sporo czasu więc gratyfikacja się mu należała.

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, Adamz said:

Ja mam 140stki, ale model sprzed 5/6 lat. Ważę jakieś 50kg więcej od ciebie, więc te buty nie są dla mnie sztywne ;) Pogadaj może z @FerraEnzo, z tego co kojarzę, to jeździ w jeszcze wyższym modelu (zawodniczym), który będzie jeszcze węższy. Ferra jest bardziej zblizony rozmiarami do ciebie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Plywak napisał:

Ja mam 140stki, ale model sprzed 5/6 lat. Ważę jakieś 50kg więcej od ciebie, więc te buty nie są dla mnie sztywne ;) Pogadaj może z @FerraEnzo, z tego co kojarzę, to jeździ w jeszcze wyższym modelu (zawodniczym), który będzie jeszcze węższy. Ferra jest bardziej zblizony rozmiarami do ciebie.

Cze

Mierzyłem te buty w wersji light - 110 flex (najniższy model (junior, lub mega ambitny amator) - to jest kosmos - nasze 140-ki mogą się kryć - różnica w twardości ogromna, i są węższe, ale czy do normalnej jazdy - to nie wiem, ja sobie je odpuściłem, bo i tak musiałbym bootfitera odwiedzić. O wyższych modelach nie mówię, założenie w domu ciepłych to już był wyczyn - mega twarde, plastik 2 x grubszy niż w cywilnych. Miałem równocześnie od 120 RS - R2, w sumie  6 modeli head'a - 3 cywilne i 3 zawodnicze (te przymierzyłem tylko z ciekawości i po dwóch wymiękłem).

pozdrawiam

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, marekbtl napisał:

 Cze

3000 za buty to chyba w zestawie z nartami i to z górnej półki, dla mnie to cena zaporowa. Swoje raptory 140 kupiłem za 1099 w ski 24, przed sezonem i jest to oczywiście cena bardzo przyzwoita, bo 3000 to w żadnych butach nie ma co kosztować. 
 

pozdrawiam

Jeśli ktoś wie dokładnie,jakiego buta chce,istnieją możliwości zakupu naprawdę tanio.Na niemieckim ebay,gdzie ja kupuję prawie wszystko dla nart,jest multum ogłoszeń z butami o treści-"kupiony,raz założony,źle dobrana wielkość lub typ,więc sprzedaję". Jeśli wystawione w licytacji bez ceny minimalnej,często można kupić za ok. 25 % ceny sklepowej...

  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Jeśli ktoś wie dokładnie,jakiego buta chce,istnieją możliwości zakupu naprawdę tanio.Na niemieckim ebay,gdzie ja kupuję prawie wszystko dla nart,jest multum ogłoszeń z butami o treści-"kupiony,raz założony,źle dobrana wielkość lub typ,więc sprzedaję". Jeśli wystawione w licytacji bez ceny minimalnej,często można kupić za ok. 25 % ceny sklepowej...

Cze

Jasne że masz rację, pod warunkiem że ktoś wie co ma kupić, jeżeli strzela na ślepo, to zostaje tylko opcja sklep internetowy + przymiarki i ewentualne zwroty lub sklep stacjonarny.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2022 o 19:31, Adamz napisał:

Zostałem wywołany do tablicy, więc tak. 

Raptor, który pokazałeś to sklepowy model z szerokością 96mm. 

Przy tak wąskiej stopie jak Twoja, ja bym szukał sportowych, o których pisał Pływak. Sportowe mają last 93mm. 

Ja mam takie: https://www.top-narty.pl/raptor-b4-rd-1.htm i jestem mega zadowolony. Dodam, że jestem po operacji achillesa i but w niczym nie przeszkadza. A ściąga się tak samo jak sklepowa 120, którą miałem wcześniej. Flex w tym B4 masz 120 i w razie potrzeby możesz go obniżyć do 110 lub podwyższyć do 130, wkręcając śruby w skorupę. Czyli będzie wąsko, ale nie za sztywno. 

W zeszłym sezonie, Head delikatnie zmienił gamę modelową i już nie znajdziesz w ofercie B4 - zostały zastąpione przez WCR 4. Parametry te same, tylko inna nazwa. 

Łap katalogi: 

https://catalog.head.com/#/catalog/259-5c7e365f294e1/6 tutaj masz "moje" B4

https://catalog.head.com/#/catalog/323-5f645743a5c25/18 tutaj już odświeżone WCR 4 

Porównaj sobie parametry i decyduj. 

Oprócz Head'a wiem, że Lange robi wąskie i bardzo wąskie buty. https://www.lange-boots.com/products/skiboots/race Zerknij sobie, ale w Lange nigdy nie jeździłem więc się nie wypowiem. Niemniej słyszałem opinie, że wykonanie choćby botka lepsze niż u Head'a. 

Ps. Dalbello też robi wąskie buty: https://www.dalbello.it/pl/buty/racing/drs-wc-s/?season=524 

Pozdr

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...