Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Lermoss - przeważnie małe jest piękne 😉


Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatnich odwiedzinach w Sillian i Matrei postanowiłem kontynuować zwiedzanie małych perełek 😃

Cały czas człowieka ciągnie do molochów i topowych ośrodków, a gdy pomyślę, to przeważnie byłem mile zaskoczony po wizycie w tych małych. Muter Alm czy Axamer Lizum to takie małe diamenciki które ciężko zapomnieć. Sillian też można spokojnie wrzucić do tego zbioru. 

Wiele razy jadąc do Ischgl, przejeżdżając przez Lermoss,  wzdychałem i obiecywałem sobie że muszę odwiedzić to malownicze miejsce. 

Tak też się stanie 😃

Co prawda hotelu w Lermoss już nie znalazłem, ale mam super lokum w Ehrwald, leżącym zaraz przy Lermoss.

Wujek Google pomógł obczaic teren, i jest mega, na mapie 😆

Mam do dyspozycji kilka ośrodków które będą doskonale na ten rodzinny wyjazd. 

Dalej ma być Val Gardena, ale może pójdziemy za ciosem i przeniesiemy się do czegoś równie przytulnego jak Lermoss. Decyzja zapadnie już w Austrii. Hotel mamy do środy. 

Może jakieś typy?

 

 

115288291.jpg

 

Screenshot_20220219-183251.png

Screenshot_20220219-183239.png

Screenshot_20220219-183220.png

Screenshot_20220219-185521.png

Edytowane przez artix
  • Like 8
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Artur. Gratuluję wyboru miejsca na zimowy urlop. Wiem, że jesteś zwolennikiem doliny Zillertal I Hintertuxa. Zastanawiam się czy świadomie trafiłeś do Lermoos, czy czysty przypadek. Na zdjęciach (zrzutach) które wstawiłeś jest charakterystyczne logo Z. Tiroler Zugspitzban i Ehrwalder Almbahn to własność tej samej rodziny która króluje w Dolinie Zillertal i włada ośrodkami Hintertux, Eggalm, Rastkogel i Finkenberg. W Zillertalu zarządza pan Klaus, a w Ehrwaldzie jego młodszy brat Franz. W Lermoos do rodziny należy znany Hotel Post. Z tych większych hoteli można jeszcze wymienić Alpenhof w Tuxie i cały Zugspitz Resort. A w ogóle to miłego i udanego wypoczynku życzę...

Pozdrawiam.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla urozmaicenia warto podjechać do pobliskiego Berwang. Ośrodek przede wszystkim pod rodzinne wyjazdy z dziećmi.  Mieszkając tam nie tyka się samochodu, wszystko pod ręką. 

Dla jeżdżących - na jeden dzień też jest OK.  Parę fajnych tras, możliwość zrobienia "pętelki". Widokowo też bardzo klimatycznie.

BERWANG (1).jpg

BERWANG (2).jpg

BERWANG (3).jpg

BERWANG (4).jpg

BERWANG (5).jpg

BERWANG (6).jpg

  • Like 10
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, artix napisał:

Może jakieś typy?

 

 

Ja osobiście nie przepadam za Grubikiem w Lermoos, lubię za to Ehrwald Almbahn. Ostatnia kanapa wiodąca do czarnej i zupełnie pustych niebieskich (zdecydowanie z czerwonym zacięciem) prowadzi nad miejscem gdzie stacjonują kozice w ilościach dużych. Na tym wspólnym karnecie masz wspomniany Berwang - ciekawa pętelka do zrobienia w jedną stromą czerwoną gdzieś w środku. Zugspitz no i Garmisch classic oczywiście z Kandaharem. W ciągu 6 dni pobytu jeździliśmy codziennie gdzie indziej a rok później wszędzie poza Lermoos. No i na Zugspitz możesz wjechać raz od austriackiej a raz od niemieckiej strony. Aha, jak jest otwarta niemiecka nartrostrada wzdłuż zębatki to wracając ( zębatką, nie gondolą) warto wysiąść po wyjechaniu z tunelu i zjechać na nartach do Eibsee.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas coś naskrobac 😉

A więc tak. Odwiedziłem Lermoos i Ehrwald. Bardzo przyjemne i rodzinne miasteczka. 90% gości w tym czasie to Holendrzy. 

Miało być taniej, bo na uboczu, a tu ni hu hu 😃 

Karnety za 52 euro, więc... Sami rozumiecie. 

Do tego w Ehrwald parking płatny 5 euro za dzień pod gondolą. 

Lermoos nie przypadł mi do gustu i mam takie same odczucia jak kolega @Capricorn. Jest bardziej czerwono niż niebiesko jak  na mapie, a nawet większość tras mogła by być czerwona. W moim wypadku było to bardzo nie na rękę gdyż moja pani uczy się podstaw i nie planowałem nic innego jak niebieskich które znalazłem robiąc research. 

Ehrwald to bardzo fajny ośrodek. Nadaje się wyśmienicie na wyjazd rodzinny. Każdy znajdzie coś dla siebie. Długie i zróżnicowane trasy i do tego świetny Funslope z którego ciężko wyciągnąć pociechy. 

Podsumowując, mimo cen skipassow polecam ten region, a po rozmowie z lokalalesami także latem. Mnóstwo knajpek, M-Preis, SPAR, wszystko co potrzeba.

Zdjęcia z Ehrwald i Innsbruck gdzie jesteśmy od wczoraj. 

Dalej planuje coś w okolicy. Schlick2000 może Stubai. 

 

 

DSC_4391.JPG

DSC_4405.JPG

DSC_4407.JPG

DSC_4399.JPG

DSC_4406.JPG

DSC_4398.JPG

DSC_4393.JPG

DSC_4384.JPG

DSC_4379.JPG

DSC_4378.JPG

DSC_4423.JPG

  • Like 20
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Greg napisał:

Myślę, że zapewne w dużej mierze  to efekt słabej pogody na jaką tam trafiłeś.... 

Ogolnie nie to ze odradzam. Momentami bylo nawet bardzo slonecznie. Moze ilosc ludzi, moze mialem za duzo na glowie aby sie skupic na osrodku. Pilnowalem mlodego i mojej pani ktora latwo sie poddaje.  Musialemu sie gryzc caly czas w jezyk :D 

Edytowane przez artix
  • Like 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, artix napisał:

Czas coś naskrobac 😉

A więc tak. Odwiedziłem Lermoos i Ehrwald. Bardzo przyjemne i rodzinne miasteczka. 90% gości w tym czasie to Holendrzy. 

Miało być taniej, bo na uboczu, a tu ni hu hu 😃 

Karnety za 52 euro, więc... Sami rozumiecie. 

 

Myślałem, że będziesz dłużej... trzeba było sprawdzić Topsnow card. od dwóch dni już dostępna, są zniżki rodzinne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś chyba każdemu znany, również rodzinny Schlick2000. Mimo tego że w Innsbrucku wiosenne w lutym to stoki do pośredniej stacji gondoli świetne do końca.

Wciąż robię za za instruktora i już prawie nie mam włosów. To nie jest urlop 😆 

 

DSC_4493.JPG

DSC_4498.JPG

DSC_4494.JPG

DSC_4453.JPG

DSC_4501.JPG

DSC_4500.JPG

DSC_4492.JPG

DSC_4467.JPG

DSC_4486.JPG

Screenshot_20220224-190821.png

Screenshot_20220224-191419.png

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam zaległości w relacji, więc może dokończę 😉 Tak jak zaplanowałem, tak też zrobiłem i odwiedziłem Stubai. Zaraz na początku, poznałem w kolejce dwóch rodaków i się dokleiłem. Świetnie spędzony dzień z doskonałymi narciarzami. O tym ośrodku nie trzeba nic opowiadać, więc tylko parę fotek bo było ładnie. 

Screenshot_20220225-180159.png

DSC_4542.JPG

DSC_4521.JPG

DSC_4528.JPG

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być małe? To jest i kolejny maly i wydaje mi się mało znany ośrodek. 

Znaleziony podczas zabawy apka Bergfex. 

Bardzo dobry ośrodek do nauki jazdy z długimi niebieskimi trasami i infrastrukturą przygotowana właśnie do tego. 

W ośrodku jest też  wyznaczona bokiem trasa saneczkowa. 

Gondola z parkingu a następnie tak zwana kombi na szczyt. W dalszej części stara dwójka. Tam już raczej ośrodek nastawiony na jazdę pozatrsowa, co też miało miejsce, gdyż w nocy spadło około 40 cm puchu. 

Z tego co zauważyłem, ośrodek cieszy się dużą popularnością u skiturowcow. 

Ceny wciąż niskie. Karnet 38 euro. 

Jakieś 15 km z Innsbruck. 

 

Screenshot_20220307-203741.png

DSC_4571.JPG

DSC_4567.JPG

DSC_4560.JPG

DSC_4574.JPG

DSC_4555.JPG

DSC_4559.JPG

DSC_4568.JPG

DSC_4572.JPG

Edytowane przez artix
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...