Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jakie narty dla początkującego - 4ka


strokers

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Potzebuje porady dotyczacych dlugosci nart, do tej pory korzystalem z wypozyczalni ale potrzebuje cos swojego. W wypozyczalniach widze ze preferuja narty do brody czyli u mnie wychodzi to jakies 160cm natomiast wg. kalkulatorow bardziej idzie to w strone 175-177 cm. Doradzcie co wybrac aby dalej sie doskonalic w jezdzie.

 

1. Płeć - M

2. Wiek - 40

3. Waga - 87

4. Wzrost - 186

5. Na nartach jeżdżę od 5 sezonów, ( 3 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 4

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - ROSSIGNOL ALIAS 80

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - blizard RTX power 160 (ostatnio takie dali mi w wypozyczalnii jezdzilo mi sie calkiem ok)

9. Preferuję styl jazdy (krótkim lub średnim skrętem, sportową, po przygotowanych stokach) - na przygotowanych stokach, na razie moj styl to po prostu zjechac bez wywrotki - staram sie nie pluzyc ale na czerwonej trasie nie zjade niestety bez pluzenia. Na niebieskich staram sie "zarzucac" biodrem i prowadzic narty rownolegle ale nie jest to jazda na krawedziach, w zakretach mam wrazenie ze zamiast jechac na krawdzi to zgarniam nartami snieg.

10. Upatrzyłem sobie narty - blizard RTX power (widze ze dostepne sa w rozmiarach 160 167 i 174)

11. Mój budżet na narty to około - uzywane 600 zł - 700 zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, strokers napisał:

Czesc

 

Potzebuje porady dotyczacych dlugosci nart, do tej pory korzystalem z wypozyczalni ale potrzebuje cos swojego. W wypozyczalniach widze ze preferuja narty do brody czyli u mnie wychodzi to jakies 160cm natomiast wg. kalkulatorow bardziej idzie to w strone 175-177 cm. Doradzcie co wybrac aby dalej sie doskonalic w jezdzie.

 

1. Płeć - M

2. Wiek - 40

3. Waga - 87

4. Wzrost - 186

5. Na nartach jeżdżę od 5 sezonów, ( 3 dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na 4

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - ROSSIGNOL ALIAS 80

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - blizard RTX power 160 (ostatnio takie dali mi w wypozyczalnii jezdzilo mi sie calkiem ok)

9. Preferuję styl jazdy (krótkim lub średnim skrętem, sportową, po przygotowanych stokach) - na przygotowanych stokach, na razie moj styl to po prostu zjechac bez wywrotki - staram sie nie pluzyc ale na czerwonej trasie nie zjade niestety bez pluzenia. Na niebieskich staram sie "zarzucac" biodrem i prowadzic narty rownolegle ale nie jest to jazda na krawedziach, w zakretach mam wrazenie ze zamiast jechac na krawdzi to zgarniam nartami snieg.

10. Upatrzyłem sobie narty - blizard RTX power (widze ze dostepne sa w rozmiarach 160 167 i 174)

11. Mój budżet na narty to około - uzywane 600 zł - 700 zł

 

Wspomniana narta to raczej tanie na mielone, co do długości w tego typu narcie przy twych parametrach raczej dłuższa niż krótsza, kalkulator mądry jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz wiadomo ze to narta budrzetowa  - marketowa ale chyba dla mnie z moimi umiejetnosciami za wiele nie potrzeba a potrzebuje swoich nart zeby nie bawic sie w wypozyczalnie tylko po prostu poswiecic wiecej czasu na stoku na doskonalenie. Czyli co bys polecal? 167 czy 174?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

Znajdź w swoim budżecie narty z rdzeniem drewnianym w długości max -10 od wzrostu, szerokość pod butem ok. 70mm  i promień skrętu około 15-16m.

Dzieki za podpowiedz znalazlem takie,

https://nartykrakow.pl/product-pol-13123-NARTY-UZYWANE-NORDICA-DOBERMANN-SPITFIRE-CRX-18-19-Marker-TP2-10-168-cm-NR8654.html?query_id=1

myslisz ze bada ok?

Edytowane przez strokers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Chertan napisał:

Dziwna narta, nie ma jej w katalogu Nordica na ten sezon. A w różnych miejscach jest do kupienia. Robili pod jakąś sieć? 

Oni mają często w ofercie używanych nart jakieś takie "poza katalogowe"...może z wypożyczalni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Lexi napisał:

Oni mają często w ofercie używanych nart jakieś takie "poza katalogowe"...może z wypożyczalni 

Raczej tak czytałem o innych modelach gdzie były blizniacze narty o innym oznaczeniu specjalnie na kraje alpejskie dla wypożyczalni więc pewnie tu też tak może być. Dzieki za porady narty kupione zobaczymy moze uda mi się w tym sezonie jeszcze przetestowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...