Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ostrzenie nart czy warto dla początkującego


Chojrak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem początkującym( mam za sobą 2 dni jazdy) i zakupiłem jakis czas temu uzywane narty, które według pracownika stoku są konieczne do naostrzenia oraz nawoskowania Z drugiej strony osoba która ma za sobą ponad 20 sezonów jazdy uważa, że jak na mój poziom( czyli total 0 umiejętności :D ) nie jest to konieczne i w sumie po nawoskowaniu mogę osiągać duże prędkości co może mi to przeszkadzać, bo rzeczywiście mam troche stracha jak zaczynam sie rozpędzać zbyt mocno.. Jak uważacie ? 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym osobiście "łba" który poleca nie serwisować sprzętu :).

 

Co do twojego pytania. To narty do serwisu i ew. po zwrot kasy o tego "łba". Gdyby pracownik serwisu po obejrzeniu nart stwierdził by "panie kto panu to tak s.perdolił".

Krok drugi to wynajęcie instruktora i rozpoczęcie nauki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkujący czy nie, narty mają być naostrzone i nasmarowane, kropka. Swoją drogą sam w tym sezonie przypadkowo trafiłem na niezłego magika od serwisu i do tej pory nie mogę wyjść z podziwu jaka kosmiczna jest różnica w jeździe w momencie kiedy narty są naprawdę porządnie naostrzone przez fachowca, a nie po prostu przeciągnięte po maszynie "na sztukę".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2022 o 01:46, Chojrak napisał:

Witam,

 

Jestem początkującym( mam za sobą 2 dni jazdy) i zakupiłem jakis czas temu uzywane narty, które według pracownika stoku są konieczne do naostrzenia oraz nawoskowania Z drugiej strony osoba która ma za sobą ponad 20 sezonów jazdy uważa, że jak na mój poziom( czyli total 0 umiejętności :D ) nie jest to konieczne i w sumie po nawoskowaniu mogę osiągać duże prędkości co może mi to przeszkadzać, bo rzeczywiście mam troche stracha jak zaczynam sie rozpędzać zbyt mocno.. Jak uważacie ? 

 

Pozdrawiam

Z nartami jak z oponami. Musi być bieżnik i odpowiednie ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/13/2022 at 10:02 AM, tankowiec said:

Serio? Początkujący narciarz i rada:

 

Oczywiście, że nie serio. Choć z drugiej strony, kiedy byłem bardzo początkujący, jeździłem tylko po kopnym śniegu (w mojej okolicy nikt wtedy nie marzył o przygotowanych stokach) i tylko na krechę. Często na nartach bez żadnych krawędzi, bo i po co. Kiedy jednak pojawiła się możliwość wyboru, polubiłem twardy śnieg i ostre krawędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...