Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Austria, Włochy - niebiesko, czerwono-niebiesko + infrastruktura dla dzieci + okołonarciarska


dorsz_pitery

Rekomendowane odpowiedzi

W przyszłym roku w marcu wskoczył nam z zaprzyjaźnionymi rodzinami temat Austrii lub Włoch (części dolomickiej). Z autopsji znamy Serfaus-Fiss-Ladis, Ischgl, St. Anton, Solden, Gurgle, Lech-Zurs, Saalbach-Hinterglemm, Kitzbuehel, Nassfeld oraz Val Gardenę, Madonnę, Kronplatz, Arabbę, Cortinę. Większość z tych ośrodków, zwłaszcza te austriackie, są jednak dość mocno czerwone, a w tym przypadku szukamy miejsca, aby pojeździły też sobie mniej zaawansowane i dzieciaki 5-8 lat. Czyli niebiesko, czerwono-niebiesko, najlepiej nachylenie równomierne nachylenie pozwalające rozwinąć jakąś prędkość, ale bez walki o życie. 

Dodatkowo byłoby fajnie, gdyby w ośrodku był wewnętrzny basen, lodowisko, fajnie również gdyby była ścianka wspinaczkowa, nocny stok na sanki i narty, jakieś ciekawe miejsca dla dzieciaków, no i oczywiście warunki w drugiej połowie marca (zakładając, że to granica luzowania po feriach). 

Dużo tych wymagań, ale może ktoś coś kojarzy ? Alpe di Siusi jako część Val Gardeny jest fajne dla dzieciaków i początkujących, ale reszta może się nudzić. Znajomy polecił nam Alta Badię - ktoś coś na ten temat ? Może jakiś austriacki, mniejszy ośrodek (<100 km tras) spoza radaru tych najbardziej znanych ? Generalnie nie będąc gdzieś, wolimy nie posiłkować się mapami stoków z ośrodków narciarskich, zwłaszcza po St. Anton, Saalbach i Serfaus, gdzie praktycznie całość to czerwień bez niebieskiego. 

Najważniejsze kryteria - niebiesko i czerwono-niebiesko, basen i lodowisko lub ścianka albo inna atrakcja wewnętrzna po jeździe dziennej, nocne sanki. 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Alta Badia i Corvara, tam jest bardzo niebiesko, ale to są takie trasy, na których każdy się dobrze bawi. Dodatkowo jest dostęp do Sella Rondy dla zaawansowanych i rzut beretem do wspomnianej Val Gardeny czy Arabby gdzie jest więcej ścian. Mega miejsce - nie wiem jak z basenami i atrakcjami w Alta Badii, ale podejrzewam że są :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Alta Badii nie byłam, więc się nie wypowiem. Z austriackich ośrodków mogę polecić dolinę Montafon (ponad 100 km niebieskich tras - bardzo fajne i bardzo widokowe). Ośrodki Golm i Silvretta Montafon mają strukturę piętrową, z przewagą stoków wysoko położonych, a Gargellen jest w ogóle na dużej wysokości). Są nocne sanki - chyba nawet w dwóch miejscach i świetny snowpark. Co do basenów, lodowiska i ścianki, to nie wiem - bo nie korzystam raczej z takich atrakcji. Schruns jest sporym miasteczkiem, może coś mają, chyba jest też aquapark w Bludenz. Niedaleko stąd do Bregencji nad Jeziorem Bodeńskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po latach jazdy dochodzę do wniosku, że najlepiej bawię się właśnie na takich szybkich niebieskich, niebiesko-czerwonych, a jakkolwiek nie mam problemu ze zjazdem różnymi ściankami, tak to takie szybkie i równomierne niebieskie pozwalają mi złapać najwięcej wiatru w żagle i najlepiej wchodzi wtedy też technika ;), taka 30+31a w Saalbach z Zwolferkogel to jest dla mnie istny raj.

Pewnie wymagamy trochę za dużo w tym wątku, bo dodatkowe atrakcje typu baseny, lodowiska, itd. z reguły pociągają za sobą większe tłumy, aby opłacało się to w ogóle otwierać, a nam zależy na możliwie pustych stokach, no ale może ten graal gdzieś istnieje ;)

Montafon - te niebieskie są faktycznie niebieskie lub czerwono-niebieskie, czy to raczej typowe austriackie niebieskie, gdzie prędzej czy później wpada jakaś ścianka wymagająca zmiany stylu jazdy ? ;) O ośrodku słyszeliśmy, że fajny i mało uczęszczany, do wyjeżdżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dorsz_pitery napisał:

Montafon - te niebieskie są faktycznie niebieskie lub czerwono-niebieskie, czy to raczej typowe austriackie niebieskie, gdzie prędzej czy później wpada jakaś ścianka wymagająca zmiany stylu jazdy ? ;) O ośrodku słyszeliśmy, że fajny i mało uczęszczany, do wyjeżdżenia.

Najbardziej niebieskie łagodne lotniska są w Gargellen. Tutaj relacja sprzed czterech lat, najlepiej sam oceń, czy pasuje Wam do poszukiwań:

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...