Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Maso Corto w LIPCU


mlody_7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie dotyczące Maso Corto latem. Wybieram się tam około 15 lipca na tydzień. Nigdy jeszcze nie byłem na lodowcu o tej porze. Proszę o wszelkie informacje dot. tego miejsca: jak wyglądają tam warunki do jazdy latem jakiej ogólnej długości otwartych tras mogę się spodziewać i ogólnych informacji

Dzięki i z góry i Pozdrawiam,

mlody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maso Corto w LIPCU

Już o tym było! No, ale ...

> jak wyglądają tam warunki do jazdy latem

To zależy od pogody.

Przykład: raz było do +30C totalna woda, strumienie płynące po trasach, żwir, dziury, ogólnie brak warunków. A było i tak, że temp. sięgała -6, sypał śnieg i jada była jak w środku zimy.

jakiej ogólnej długości otwartych tras mogę się spodziewać

To też zależy od pogody.

Jak było +30 czynne było tylko jedno krzesło i tak naprawdę śnieg było na 1/3 trasy, reszta lód, a raczej woda

Jak było do -6 to były czynne 2 krzesła i talerzyki, czyli już można było pojeździć.

I uwaga na koniec ważna informacja! W tym roku na większości lodowców jest bardzo mało śniegu, a maj jest gorący! Więc można sie spodziewać, że warunki będą mizerne.

I jeszcze jedno. Zabierz ze sobą drugie narty "żwirówy", bo Ci serce pęknie jak będziesz musiał jeździć po lodzie ze żwirem.

I pytanie. Po co aż do Maso? Przecież bliżej jest dużo o kilka lepszych lodowców!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bobic

Maso Corto w LIPCU

JC ma racje.

Kolejna sprawa, ze lepiej sobie wczesniej podzwonic po osrodkach, bo cos mi sie zdaje, ze wiekszosc lodowcow bedzie jednak zamknieta.

No, moze po za Tuxem, ale mysle, ze na niego przyjdzie kryska w nast. sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...