Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Val Gardena teraz


lski@interia.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Pozdrowienia z Val Gardeny. Udałem się tu, by jutro wziąć udział w Gardenissimie, najdłuższym na świecie gigancie. Niestety musiano go przełożyć na niedzielę że względu na opady śniegu. Do apartamentu dojechałem tylko walizą na kółkach,którą musiałem wciągnąć na górę, to po niej ślady, a nie po kołach auta. I ciągle pada, płatki wielkości herbatnika... 

IMG_20220401_090434.jpg

IMG_20220401_095936.jpg

  • Like 12
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MarioJ napisał:

I to jest narciarstwo.

Ja się wybieram jeszcze w Tatry, może coś w Alpach również.

Nie ma czasu na podsumowania, trzeba działać. 😁

 

Podsumować można zamiast krytykować jak i tak się teraz nie jeździ. Gratulacje Zbyszku. Autem tam nie można? Łańcuchy masz? Ważne, ze dojechałeś szczęśliwie, jak podróż?

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sstar napisał:

Podsumować można zamiast krytykować jak i tak się teraz nie jeździ. Gratulacje Zbyszku. Autem tam nie można? Łańcuchy masz? Ważne, ze dojechałeś szczęśliwie, jak podróż?

Łańcuchów nie wożę ideowo, bo nienawidzę zakładania. Po publicznych dojazd ok, pan drogi do appt. nie odśnieża przy takich opadach, dziś i jutro prawie 0,5m.Wolę zostawić auto przy publicznej i zejść 100 m,zwłaszcza w dzień zawodów. Gdyby w nocy napadało, stromizna jest spora, oglądanie trasy od 6 do 7 rano i byłoby po zawodach... 

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lski@interia.pl napisał:

Łańcuchów nie wożę ideowo, bo nienawidzę zakładania. Po publicznych dojazd ok, pan drogi do appt. nie odśnieża przy takich opadach, dziś i jutro prawie 0,5m.Wolę zostawić auto przy publicznej i zejść 100 m,zwłaszcza w dzień zawodów. Gdyby w nocy napadało, stromizna jest spora, oglądanie trasy od 6 do 7 rano i byłoby po zawodach... 

powodzenia życzę. Mi łańcuchy się przydały raz dojazd w Harrachovie do hotelu, a ważne było by podjechać pod drzwi, a drugi raz droga przez las w szklarskiej taki skrót, bez łańcuchów bym nie ruszył, wiec czasem się przydają, mam samozaciskowe, szybko się zaklada, choć jest zabawa, wiec rozumiem.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, sstar napisał:

powodzenia życzę. Mi łańcuchy się przydały raz dojazd w Harrachovie do hotelu, a ważne było by podjechać pod drzwi, a drugi raz droga przez las w szklarskiej taki skrót, bez łańcuchów bym nie ruszył, wiec czasem się przydają, mam samozaciskowe, szybko się zaklada, choć jest zabawa, wiec rozumiem.

A ja zdecydowanie wolę quattro 😁

Powodzenia Zbyszku 👌

 

 

 

Edytowane przez marcinn
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, sstar napisał:

powodzenia życzę. Mi łańcuchy się przydały raz dojazd w Harrachovie do hotelu, a ważne było by podjechać pod drzwi, a drugi raz droga przez las w szklarskiej taki skrót, bez łańcuchów bym nie ruszył, wiec czasem się przydają, mam samozaciskowe, szybko się zaklada, choć jest zabawa, wiec rozumiem.

Opcja atomowa - spuszczenie powietrza z kół (tam gdzie napęd) żeby zwiększyć powierzchnię styku bieżnika z podłożem - spuszczamy jak sie da biorąc pod uwagę ze trzeba jeszcze dojechać gdzieś (no chyba ze pompka jedt na pokładzie)......... sprawdzony patent ..

Jest jeszcze takie coś (mam w vanie podobne plastiki- szybki patent do lekkich pojazdów) 

PRO_SK101678_1.jpeg.96f5b8dafdfe51b5e3be91e5bdf19c00.jpeg

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marcinn napisał:

A ja zdecydowanie wolę quattro 😁

Powodzenia Zbyszku 👌

Ja też lubię quattro, mam w domu stare z blokadą, ale tego nachylenia po śniegu by nie sforsowalo, pomijając fakt, że całe 1200 km przed podjazdem wygodniej i taniej było przejechać C5.... 

 

 

 

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Seceda, gdzie zawody, spadło 70 cm. Organizatorzy walczą rozpaczliwie, by trasę przygotować , ostatecznie Innerhofer i Vinatzer nie deklarowali się na freeride... A pół godziny przed moim wyjazdem z PL wysłali mi maila o przesunięciu, można było o dzień później wyjechać, gdyby się sprawdzało pocztę... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lski@interia.pl napisał:

Na Seceda, gdzie zawody, spadło 70 cm. Organizatorzy walczą rozpaczliwie, by trasę przygotować , ostatecznie Innerhofer i Vinatzer nie deklarowali się na freeride... A pół godziny przed moim wyjazdem z PL wysłali mi maila o przesunięciu, można było o dzień później wyjechać, gdyby się sprawdzało pocztę... 

jeździłeś dzisiaj free?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same dziwy w trakcie tego, nie pierwszego przecież pobytu. I na zasypanej ulicy Val Gardeny, o małym spadku poprzecznym i podłużnym, Belg przede mną co próbował ruszyć do przodu, auto jechało w bok, na przeciwny pas.Nie pomogłem mu, bo dopiero w domu rozszyfrowałem genezę zjawiska. I na trasie zawodów, gdzie potrafili skompresować 80 cm śniegu w beton, pracując całą noc, w przeciwieństwie do reszty tras, obrazu nędzy i rozpaczy... 

IMG-20220403-WA0003.jpg

IMG_20220403_123847.jpg

IMG_20220403_120554.jpg

IMG_20220402_163115.jpg

IMG_20220403_160807.jpg

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 8
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, San28 napisał:

Czy dobrze poznaję, że ten z prawej (na zdjęciu) to Christof Innerhofer? Niestety, drugiego nie kojarzę...

Kto wygrał i ilu zawodników startowało?

Pozdrawiam i gratuluję występu.

Zgadza się, co roku wygrywa generalkę i 5 tys. euro, startował też Żampa i Vinatzer. A trzeci na zdjęciu to mój kolega Marek, który wygrał w tym roku wszystko na MPa, a tu był trzeci w naszej grupie wiekowej, pełnej dobrych Austriaków, Włochów i Szwajcarów... 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...