Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gogle POC


WojtekM

Rekomendowane odpowiedzi

Rzadko używam gogli. Zazwyczaj są gdzieś odsunięte na kask. Na oczy zsuwam je tylko i praktycznie wtedy, kiedy mocno zacina śniegiem i uderzenia zmrożonej wody w oczy stają się bolesne.

Być może będę musiał jednak kupić nowe gogle i mam tutaj pytanie: czy warto wydać więcej na gogle na przykład z firmy POC? Czy to dobrze wydany pieniądz?

Na przykład takie: https://pocwarszawa.pl/products/gogle-narciarskie-poc-opsin-clarity-comp-40802-8294-9120w?variant=39374873166029&currency=PLN&utm_medium=product_sync&utm_source=google&utm_content=sag_organic&utm_campaign=sag_organic&gclid=CjwKCAjwur-SBhB6EiwA5sKtjp_OzqqU84o8CFVZk4HZCqZTp5tdOgFvZp6HllSwS0OfQhL7QJp1FRoCPnMQAvD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, WojtekM napisał:

Rzadko używam gogli. Zazwyczaj są gdzieś odsunięte na kask. Na oczy zsuwam je tylko i praktycznie wtedy, kiedy mocno zacina śniegiem i uderzenia zmrożonej wody w oczy stają się bolesne.

Być może będę musiał jednak kupić nowe gogle i mam tutaj pytanie: czy warto wydać więcej na gogle na przykład z firmy POC? Czy to dobrze wydany pieniądz?

Na przykład takie: https://pocwarszawa.pl/products/gogle-narciarskie-poc-opsin-clarity-comp-40802-8294-9120w?variant=39374873166029&currency=PLN&utm_medium=product_sync&utm_source=google&utm_content=sag_organic&utm_campaign=sag_organic&gclid=CjwKCAjwur-SBhB6EiwA5sKtjp_OzqqU84o8CFVZk4HZCqZTp5tdOgFvZp6HllSwS0OfQhL7QJp1FRoCPnMQAvD_BwE

Cześć,

jak rzadko używasz, to może jednak nie warto. POC to dobra firma (fajny system w Lid+), jeżeli jednak chodzi o gogle to mamy w naszym kraju masę produktów "nieoryginalnych". W goglach, chyba najważniejsza jest jakość szyby. Samo jej wykonanie, oraz łatwość jej wymienności. Ważne jest też spasowanie z  kaskiem, to ostatnio zostało ujednolicone. 

Chcesz tanio kupić gogle dobrej jakości - zajrzyj do Tk Maxx-a na koniec września. 

Chcesz kupić gogle dobrej jakości, sprawdź nasze rodzime firmy. Np. OPC - tu ciekawostka, często w sklepie stacjonarnym, kupisz je taniej niż w necie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku stałem przed wyborem nowych gogli. Na szczęście miałem możliwość porównać kilka modeli nie w sklepie ,a na śniegu (choć przed sklepem :P  ) Jeśli zależy Ci na jakiejś poprawie kontrastu to pomyśl o oakley albo smith, wydają mi się znacznie lepsze od poca. No i zwróć uwagę na dostępność szyb zamiennych (jeśli nie ma w komplecie) bo jazda we mgle czy wieczorem w s3 to masakra :P 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Cosworth240 napisał:

w przypadku gogli stawiam na Oakley.

Mam kask POC i dlatego myślałem o goglach POC.

Sam nie wiem co zrobić. Może znowu kupię jakieś tanie Brenda. A może wydam te parę stów więcej???

8 godzin temu, pasazer85 napisał:

(jeśli nie ma w komplecie)

TE poc, które zalinkowałem, mają wymienną szybę w komplecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WojtekM napisał:

Mam kask POC i dlatego myślałem o goglach POC.

 

Przymierz koniecznie - nie wszystkie gogle POC pasują idealnie do wszystkich kasków POC a kupując celowo chcielibyśmy żeby tak było (mnie sie udało dopasować za drugim razem).

 

12 godzin temu, moruniek napisał:

oraz łatwość jej wymienności.

Kij ma dwa końce - mam Giro Agent w których wymiana trwa 2 sekundy (na magnesach) ....jak zaliczysz glebę szkło odpada za każdym razem - gleba w puchu oznaczać będzie prawdopodobnie pożegnanie z szybą... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2022 o 07:04, WojtekM napisał:

Mam kask POC i dlatego myślałem o goglach POC.

Sam nie wiem co zrobić. Może znowu kupię jakieś tanie Brenda. A może wydam te parę stów więcej???

TE poc, które zalinkowałem, mają wymienną szybę w komplecie.

Ja przesiadłem się na POC Retina bIg,kupiłem 2 szt. S0 i S3,by zmieniać gogle,nie szybę,i jestem bardzo zadowolony.Jak się poszuka,można znaleźć w zupelnie innych cenach,niż nominalna sklepowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2022 o 20:53, moruniek napisał:

Cześć,

jak rzadko używasz, to może jednak nie warto. POC to dobra firma (fajny system w Lid+), jeżeli jednak chodzi o gogle to mamy w naszym kraju masę produktów "nieoryginalnych". W goglach, chyba najważniejsza jest jakość szyby. Samo jej wykonanie, oraz łatwość jej wymienności. Ważne jest też spasowanie z  kaskiem, to ostatnio zostało ujednolicone. 

Chcesz tanio kupić gogle dobrej jakości - zajrzyj do Tk Maxx-a na koniec września. 

Chcesz kupić gogle dobrej jakości, sprawdź nasze rodzime firmy. Np. OPC - tu ciekawostka, często w sklepie stacjonarnym, kupisz je taniej niż w necie. 

Masz jakąś pogłębioną wiedzę o tych nieorginalnych goglach POC i ich jakości,łatwości odróżnienia od orginału?Rzeczywiście na Aliexpress spotykalem je w extra cenach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lski@interia.pl napisał:

Zalinkowałeś używki  i ich pochodzenie jest też nieznane. Być może były kupione na jakimś Allegro czy czymś takim z importem z Chin.

Jak chcesz mieć jakąś gwarancję to niestety musisz kupić od oficjalnego dystrybutora nowe.

Edytowane przez WojtekM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WojtekM napisał:

Zalinkowałeś używki  i ich pochodzenie jest też nieznane. Być może były kupione na jakimś Allegro czy czymś takim z importem z Chin.

Jak chcesz mieć jakąś gwarancję to niestety musisz kupić od oficjalnego dystrybutora nowe.

Są mało używane, stamtąd opis zawsze się sprawdzał, a dodatkowa szyba raczej wskazuję na orginalne... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, lski@interia.pl napisał:

mało używane, stamtąd opis zawsze się sprawdzał, a dodatkowa szyba raczej wskazuję na orginalne... 

Uwzględniając transport to wychodzą za połowę ceny nowych w PL u oficjalnego dystrybutora. Może i warto jak masz pewność co do pochodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, WojtekM napisał:

Kto wie...może pasek jest POC.. reszta nigdzie nie jest oznaczona - oczywiście w tytule aukcji jest nadużycie ale od dawna wiadomo ze "ślepy w karty nie gra".

Acha.... wydaje mi sie ze podobnych okularów w ofercie poc nie ma - choć nieco podobne kształtem do ORB (moge sie mylic oczywiscie)

Edytowane przez Lexi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...