Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

2 rodziny, szkółka, jeden domek, gdzie jechać na ferie 2023?


mysiauek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, sytuacja wygląda tak:

1. Dwie rodziny, pierwsza 2+1, druga 2+2. Dzieci to rtzy dziewczynki i mogą spać w jednym pokoju.

2. Z pierwszej rodziny mama odpuszczą sobie narty. Ojciec to ja, jako-tako coś tam jeszcze pamiętam z nart ;) ale dziecko nic, nul, zero. Za to szybko łapie, na łyżwach piruety a na rolkach normalna jazda.

3. Z drugiej rodziny dzieci umią szurać ale krawędź daleko przed nimi. Rodzice coś tam potrafią.

I teraz: wymyslilismy, że razem pojedziemy. Tak więc, będzie potrzebna szkółka dla dzieci. Raczej język polski musi być. A co do zakwaterowania to fajnie jakby dom był, jeden domek gdzieś blisko w Austrii. Baseny to byłoby wspaniale. Wystarczą nam trzy sypialnie, kuchnia (musi być).

Wszystkie propozycje mile widziane. Dzięki z góry!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jeeb napisał:

Czyli tylko jedno dziecko nie umie wcale a reszta daje radę.

Jedź przed feriami kilka razy z dzieckiem w polskie góry,

oddaj pod opiekę dobrego instruktora a w Austrii doszkolicie się sami i wyjdzie dużo taniej

1. Tak, jedno dziecko nie umie. Nie wiem czy bedize czas na wyjazd wcześniej.

2. Daj mi namiar na takiego instruktora i domek :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sugerował nie upierać się tak bardzo przy polskojęzycznym instruktorze. W tym roku moje dwie córki 4,5 i 10 lat + 6 latka z drugiej rodziny, poszły do szkółki w Austrii. Zajęcia były po niemiecku, którego dzieci nie znały, po dniu próbnym wszystkie zdecydowanie chciały zostać w szkółce. Starsza córka była w grupie zaawansowanej, mieli swoją paczkę 5 osób, ktoś z Holandii, Węgier i 2 Niemki, kompletnie się nie rozumieli ale jakoś się dogadywali i świetnie bawili. Po obfitych opadach instruktor zabrał ich nawet na cały dzień zajęć poza trasy. Młodsza przed tym wyjazdem zaliczyła 2 godziny z instruktorem w Kazimierzu Dolnym + 2 ze mną, także minimalne podstawy miała. Starsza nauczyła się jeździć 6 lat temu w szkółce w Andorze, też nie znając języka. Dzieci ponoć uczą się głównie przez naśladownictwo a sytuacja w której muszą sobie radzić nie znając języka, moim zdaniem tylko wychodzi im na dobre i motywuje do nauki języków bardziej niż oceny w szkole. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U młodszej spory, ale to było oczywiste bo to były jej początki, nawet nauczyła się samodzielnie z talerzyka korzystać, u starszej już faktycznie niewielki, może zaczęła znów zwracać uwagę na właściwą pozycję na nartach, bo o ile ich instuktor wiele nie mówił to gdy jechał z nimi to postawę miał idealną. Najważniejsze, że się dobrze bawiły a i my mogliśmy trochę spokojnie pojeżdzić. Mam świadmość, że te szkółki to trochę takie "przechowalnie" ale polski instruktor tu chyba raczej nic nie zmieni, chyba że to lekcja indywidualna. Daliśmy dzieciakom wybór, no i chciały zostać w szkółce.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne podejście. Daje nastolatkę do szkółki, żeby miała progress a nie tylko spędziła fajnie czas. Szkółka to zwykle męczarnia. Przyjemna jazda jest później z rodzicami.

Podstawa to dobry i zaangażowany instruktor, druga podstawa to lekcji trzeb brać sporo.

Moja córka jeździła przykładowo przez 6 dni po 3h w grupie z polskim instruktorem. Postępy były widoczne, ale tłuczenie ćwiczeń też konkretne. I wcale nie była tym zachwycona, była zmęczona.

Dzisiaj sama do mnie mówi i to rozumie: lepsza technika pozwala jej bezpieczniej jeździć i sprawnie uciekać przed niebezpiecznymi sytuacjami.
Im lepiej jeździ, tym bardziej to lubi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ja chce żeby się bawiła.

2. Ona już rozumie ideę szółki, bo sama widzi plusy z korzystania ze szkółki na łyżwach i na basenie. 

Natomiast mała gada za nas dwoje, nie wiem jak sobie poradzi bez polskojęzycznego instruktora. A trafi do niższej grupy niż dwie pozostałe dziewczyny. Stąd raczej celuje w polskojęzycznego instruktora lub szkółkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
W dniu 8.05.2022 o 19:38, mysiauek napisał:

Dzień dobry, sytuacja wygląda tak:

1. Dwie rodziny, pierwsza 2+1, druga 2+2. Dzieci to rtzy dziewczynki i mogą spać w jednym pokoju.

2. Z pierwszej rodziny mama odpuszczą sobie narty. Ojciec to ja, jako-tako coś tam jeszcze pamiętam z nart ;) ale dziecko nic, nul, zero. Za to szybko łapie, na łyżwach piruety a na rolkach normalna jazda.

3. Z drugiej rodziny dzieci umią szurać ale krawędź daleko przed nimi. Rodzice coś tam potrafią.

I teraz: wymyslilismy, że razem pojedziemy. Tak więc, będzie potrzebna szkółka dla dzieci. Raczej język polski musi być. A co do zakwaterowania to fajnie jakby dom był, jeden domek gdzieś blisko w Austrii. Baseny to byłoby wspaniale. Wystarczą nam trzy sypialnie, kuchnia (musi być).

Wszystkie propozycje mile widziane. Dzięki z góry!!

Zdecydowanie polecam Ci oferty polskich szkół narciarskich/biur podróży które maja grupy szkoleniowe. Zapisujesz dzieci do poszczególnych grup zaawansowania/wieku. A sam jezdzisz. Nie kosztuje to tyle co instektorzy w Alpach. Co do domków to nie wiem czy mają, przeważnie hotele lub apartamenty, ale poszukaj i może coś znajdziesz, a jak nie to domek organizujesz sobie sam. A od nich kupisz tylko szkolenie.

Ja w tym roku tez tak jadę. Starszą córkę 7 latkę zapisuję do grupy średniozaawansowanej, a 3.5 latkę do grupy 0, w której będzie stawiać pierwsze kroki, a jak się zmęczy to mają opiekunkę i wtedy zajęcia pozanarciarskie. 

Edytowane przez Krakus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...