Narty - skionline.pl
Jump to content

Bad Gastein/Bad Hofgastein - kto był?

mysiauek
 Share

Recommended Posts

Hej, 

wybieram się za pare tygodni w okolice Bad Hofgestein. Pozwiedzać, poglądać, pokąpać się w termach. Przy okazji zobaczyć czy zimą warto z dzieckiem pojechać. Kto był i może:

1. polecić miejsce do spania?

2. opowiedzieć co warto zobaczyć, gdzie się wybrać itp itd? 

Oczywiście zarówno latem jak i zimą.

21 godzin temu, mysiauek napisał:

Hej, 

wybieram się za pare tygodni w okolice Bad Hofgestein. Pozwiedzać, poglądać, pokąpać się w termach. Przy okazji zobaczyć czy zimą warto z dzieckiem pojechać. Kto był i może:

1. polecić miejsce do spania?

2. opowiedzieć co warto zobaczyć, gdzie się wybrać itp itd? 

Oczywiście zarówno latem jak i zimą.

Byłam i latem - z dwunastoletnią wówczas córką i zimą dwa lata temu.

ad 1. miejsce do spania - zależy czego szukasz.

W lecie wzięliśmy pokój z łazienką w Jugendherberge w Bad Gastein - standard hostelowy, ale było budżetowo i dawali jeść. Chciałam akurat w Bad Gastein, bo wieczorem w uzdrowiskowej części miasta odbywały się koncerty i można było miło i nastrojowo spędzić czas.

W zimie mieszkałam w bardzo ładnym i przestronnym apartamencie na początku doliny Angertal (Bad Hofgastein).

Ad. 2

Byliśmy nastawieni na chodzenie po górach i zwiedzanie, więc świetną opcją okazała się karta turystyczna Salzburgerland Card  Na 6 dni kosztowała wtedy 60 euro, teraz widzę, że jest to 82 euro, a dzieci płacą połowę. Karty turystyczne w Austrii zwykle wypadają zdecydowanie korzystniej, niż gdyby chciało się korzystać z atrakcji oddzielnie - sporo z atrakcji jest w cenie, a na inne były zniżki.

Co zwiedzaliśmy? Liechtensteinklamm (piękny wąwóz), okoliczne góry (szlaki wokół Fulseck do Dorfgastein, ze Stubnerkogel do Sportgastein, dolina Kötschach), Großglocknerstraße i minizoo w Ferleiten (młoda jest zwierzolubna), Heiligenblut, jeden dzień na zabytki Salzburga. W termach byliśmy raz, ale oczywiście można było częściej.

Bardzo fajne miejsce na wakacje, polecam.

• Like 2

17 godzin temu, tanova napisał:

Byłam i latem - z dwunastoletnią wówczas córką i zimą dwa lata temu.

ad 1. miejsce do spania - zależy czego szukasz.

W lecie wzięliśmy pokój z łazienką w Jugendherberge w Bad Gastein - standard hostelowy, ale było budżetowo i dawali jeść. Chciałam akurat w Bad Gastein, bo wieczorem w uzdrowiskowej części miasta odbywały się koncerty i można było miło i nastrojowo spędzić czas.

W zimie mieszkałam w bardzo ładnym i przestronnym apartamencie na początku doliny Angertal (Bad Hofgastein).

Ad. 2

Byliśmy nastawieni na chodzenie po górach i zwiedzanie, więc świetną opcją okazała się karta turystyczna Salzburgerland Card  Na 6 dni kosztowała wtedy 60 euro, teraz widzę, że jest to 82 euro, a dzieci płacą połowę. Karty turystyczne w Austrii zwykle wypadają zdecydowanie korzystniej, niż gdyby chciało się korzystać z atrakcji oddzielnie - sporo z atrakcji jest w cenie, a na inne były zniżki.

Co zwiedzaliśmy? Liechtensteinklamm (piękny wąwóz), okoliczne góry (szlaki wokół Fulseck do Dorfgastein, ze Stubnerkogel do Sportgastein, dolina Kötschach), Großglocknerstraße i minizoo w Ferleiten (młoda jest zwierzolubna), Heiligenblut, jeden dzień na zabytki Salzburga. W termach byliśmy raz, ale oczywiście można było częściej.

Bardzo fajne miejsce na wakacje, polecam.

Super, dzięki bardzo.

My na góry będziemy mieli jeden dzień, więc planuję wiszący most i Grossglockner Blick. Dzięki za wspomnienie minizoo, spróbujemy podskoczyć też w tygodniu. Poza tym termy jedne i drugie i prawdopodbnie potem jazda na południe dalej.

• Like 1

W dniu 26.05.2022 o 14:43, mysiauek napisał:

prawdopodbnie potem jazda na południe dalej.

Tak - my też tak zrobiliśmy - tydzień w Gastein, potem przeprawa auta na platformie kolejowej przez tunel (była kolejna atrakcja ;-)) i dzida do Chorwacji :)

W dniu 30.05.2022 o 12:27, tanova napisał:

Tak - my też tak zrobiliśmy - tydzień w Gastein, potem przeprawa auta na platformie kolejowej przez tunel (była kolejna atrakcja ;-)) i dzida do Chorwacji :)

My podobnie ale mimo wszystkich zalet Chorwacji wolimy Włochy :) 

• Like 1

20 minutes ago, mysiauek said:

Pociągnę dalej w tym temacie. Gdzie kupujecie winietki jadąc przez Breclav? I takie samo pytanie o tankowanie. 

teraz to się już chyba kupuje online ;) tak przynajmniej zrobiłem w kwietniu

12 godzin temu, Plywak napisał:

teraz to się już chyba kupuje online ;) tak przynajmniej zrobiłem w kwietniu

O to muszę doczytać czy nie ma już zasady "18 dni dla nie przedsiębiorcy". Pech jest, że będę jechał bez planu kiedy. Wsiadamy w samochód i wyjeżdżamy - bez dokładnego wczesniejszego planu.

2 godziny temu, mysiauek napisał:

O to muszę doczytać czy nie ma już zasady "18 dni dla nie przedsiębiorcy". Pech jest, że będę jechał bez planu kiedy. Wsiadamy w samochód i wyjeżdżamy - bez dokładnego wczesniejszego planu.

Dalej obowiązuje te 18 dni dla "zwykłych" kupujących

38 minut temu, JC napisał:

Dzięki za info. 

9 minut temu, tanova napisał:

Wciąż można kupić normalnie winietki normalnie na przygranicznych stacjach benzynowych, w lutym tak kupowałam.  

Właśnie, nie jechałem lata przez Brzecław i nie pamiętam czy są tam na stacjach dostępne i 24/7. Istnieje też szansa, że będę spał w Brzecławiu. Nawet duża, to pewnie zbadam jeśli nikt nic nie poleci ;) 

6 hours ago, mysiauek said:

Prawdę mówiąc, to kupowałem dzień przed wyjazdem, nie pamiętam czy wziąłem dla przedsiębiorcy, sprawdzę przy okazji.

a tutaj:

https://www.winietaaustria.pl/

?

Na Austrię kupowałem tutaj zaznaczając przedsiębiorcę Digitale Vignette (asfinag.at)

Na Czechy tutaj Elektroniczna winieta autostradowa - eDalnice 

W Austrii można było kupić na stacjach, ale nie wszystkich.

W Czechach chyba tylko elektroniczna, były jakieś punkty na granicy gdzie pośredniczyli przy zakupie elektronicznym. 

Edited by brachol

W dniu 7.06.2022 o 11:36, mysiauek napisał:

22 godziny temu, JC napisał:

W internecie są też takie informacje:

- w przypadku Austrii można zaznaczyć zakup na firmę (nawet jak nie masz firmy), wtedy winieta będzie mogła być ważna od zaraz (to rezygnacja z prawa do odstąpienia od umowy).
- ponadto na tej samej stronie można kupić bilet na przejazd przez Przełęcz Brenner. Wówczas możecie skorzystać z lewego skrajnego pasa i ominąć ewentualny korek do bramek."
  • Like 1

W dniu 15.06.2022 o 12:41, mysiauek napisał:

No, to w najbliższym czasie wrócęz informacją, jak wygląda zakup winiet dla osoby fizycznej, która nie zakupiła jej 18 dni przed terminem. Do zobaczenia !!

zawsze kupowałem na stacji benzynowej przed granicą

W dniu 17.06.2022 o 00:40, Jeeb napisał:

zawsze kupowałem na stacji benzynowej przed granicą

Zakup elektroniczny jest jednak dużo wygodniejszy - ostatnio jadąc na rower w Dolomity kupiłem wszystko elektronicznie, włącznie z odcinkiem przez Brenner i dzięki temu nie było żadnych dodatkowych stopów, a przez Brenner smignelismy pasem dla winiet elektronicznych bez kolejek i szukania portfela. 

Ktoś juz tu wspominał - na stronie ASFINAGu wystarczy zaznaczyć, ze jest sie przedsiębiorca - nawet jak sie nim nie jest - i winieta działa od razu, bez 18 dni karencji. Z czeska winieta w ogóle nie ma kłopotu. Swoją droga ciekawe, jak dwa kraje EU różnie interpretują przepisy o ochronie konsumentów, bo to ze względu na prawo do odstąpienia od umów zawartych na odległość, Austriacy maja ta karencję…

• Like 1

• 2 weeks later...

Przetestowane.

1. Czeska winietki online. Zakup w 3 minuty. Spotkaliśmy Polaków zdziwionych, że obsługa wysłała ich do Internetu na zakupy :)

2. AUT kupione w Brzecławiu bez problemu i tak samo przy powrocie na granicy. Przy okazji postój z dzieckiem, co u mnie ma znaczenie.

3. Ciekawie z opłatami w IT. Czasem kartą działala a czasem nie. Tam gdzie nie było możliwości płatności gotówką, Pan po włosku coś tam gadał a potem szlaban się otwiera a dla kierowcy drukuje się bilet z instrukcją jak j gdzie opłacić przejazd. Dobre i szybkie rozwiązanie.