Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Gdzie na narty w Austrii?


torun

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni forumowicze - proszę o informacje o dobrych i sprawdzonych adresach oraz najlepszej infrastrukturze narciarskiej w Austrii.

Jednym słowem co i gdzie polecacie?

Pytam ponieważ w Austrii znam tylko EuropaSportregion.

Pozdrawiam i z góry dzięki za info.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie na narty w Austrii?

Chmmmm..... Twoje pytanie jest nadal dość "rozległe" ale coś od siebie napiszę:

.....więc, jeśli nie musisz prosto z kwetery wyskakiwać na stok to może to być np. Zillertal w Tyrolu. Masz tam do dyspozycji kilkaset kilometrów tras w paru ośrodkach. Większość z nich łączy się w takzwane huśtawki narciarskie, to znaczy że możesz "bez odpinania" nart przemieszczać się pomiędzy kilkoma ośrodkami np: Penken-Horberg-Rastkogel-Eggalm.

Wyżej wymienione ośrodki dostępne są z kilku miejscowości najniżej czyli najbliżej autostrady leży Szwendau lub mniejsza miejscowość Muhlbach polecam jeśli byś jechał z osobami które dopiero uczą się jeździć ponieważ gondolą Horbergbahn dostaniesz się wprost na znakomitą trasę do nauki niebieską 8. Jeśli chcesz po nartach spędzić czas rozrywkowo to dalej leży Mayerchofen. Tu startuje z centrum miasta gondola dość nietypowa, a mianowicie 8 osobowe wagoniki podparte są tylko jedną podporą i wcale nie na środku tylko pod koniec trasy.Mankamentem Penkenbahn(czyli gondoli z Mayerchofen) jest brak parkingu, no ale coś za coś jak wcześniej wspomniałem kolej startuje z samego centrum miasta. Za Mayerchofen droga zaczyna się mocno piąć pod górę do miejscowości Finkenberg. W Finkenbergu jest gondola z sporym parkingiem piętrowym, z tąd również dostaniesz się na Penkena. Jadąc dalej w głąb doliny mijasz Tux-Vorderlanersbach i Tux-Lanersbach z nich też startują gondole na Rastkogel i Egglam. W tych miejscowościach szczególnie w taką zimę jak ostatnia była czeka miłe zaskoczenie: podczas gdy w Mayerchofen jest krajobraz wiosenny albo ponury jesienny to tu jest zimowy wynika to z dość wysokiego położenia(1300 npm).

Całą dolinę zamyka miejscowość Hintertux z kąd masz dostęp na lodowiec Tux najlepsz(ponoć) w całej Austrii.

Jeśli chodzi o bazę noclegową to moim zdaniem w Austrii nie ma takiego pojęcia jak sprawdzona baza noclegowa: jest przekrój od superkomfortowych po zupełnie skromnie urządzone pokoje ale bez względu na standart wszędzie będzie posprzątane i czysto.

Opisałem jeden z lepszych ośrodków, a odpowiadając na twone pytanie powiem że jak jest zima "normalna" to choć byłem w niewielu to polecić mogę każdy.

pozdrawiam Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie na narty w Austrii?

A ja rezerwuje bezposrednio w pensjonacie, porozumienie jest angielskie lub niemieckie, mail - telefon. Okolo 22 euro na noc ze sniadaniem, 30 metrow do skibus-a, i okolo 10 min jazdy na lodowiec. Jakby ktos byl zainteresowany to kontakt. Pozdrawiam wszystkich wygladajacych sniegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie na narty w Austrii?

W Zillertal'u jest jeszcze jeden duży obszar - w bok doliny odchodzi Zillertal Arena - dochodząca aż do Gerlos/Krimmll czyli do Salzburgerlandu (start gondoli w Zell am Ziller)

A ja polecam Salzburgerland - właściwie to najbliżej granic Polski, 1 karnet Salzburg Super Ski Card na cały Salzburgerland (m.i. Flachau/Wagrain/Zauchensee itd, Grossarltal/Gastein, Hochkoenig, Zell am See/Kaprun, Saalbach itd) + Schladming + Zillertal Arena + Kitzbuehel.

Minus - to ośrodki są oddalone od siebie i wymagają często kłopotliwego dojazdu - kilkanaście - kilkadziesiąt minut (w zależności gdzie się mieszka i ile ośrodków chce się poznać w jednym wyjeżdzie).

Polecam także SkiWelt (Wilder Kaiser Brixental) - spięty ostatnio poprzez Westendorf z Kitzbuehel.

I zgadzam się z przedmówcą - najważniejsza jest pogoda i dobre warunki śniegowe.

Bo przygotowanie tras, sieć wyciągów, apres ski, baseny, zakwaterowanie itp na zbliżonym czyli wysokim poziomie

Pozdrowienia

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...