Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

coś w kolanach?


Gość pax53

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich fanów białego szaleństwa:)....zaczynam dość intensywnie przywracać kondycję fizyczną przed sezonem zimowym...rowerek w domu,bieganie poranne,przysiady,pompeczki i takie tam:)...ale kilka dni temu schodząc po schodach,poczułem "zgrzyty" w kolanach i miarowe "strzelanie"...w sumie nie przeszkadza mi to(nie odczuwam bólu)..jeszcze!,ale to coś nowego,nie wiem czy zacząłem trochę za ciężko ćwiczyć,czy może starzeje się:))...w końcu 40-stka na karku..co z tym zrobić według Was?...iść do lekarza?,a może są jakieś specyfiki na to?...pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś w kolanach?

No cóż ... ten wiek ... (sam też tak jak Ty dorastam)!

Swego czasu miałem podobne objawy, troszkę pobolewało, coś przeskakiwało, jak się przyłożyło rękę i ruszyło kolanem to czuć było "pracę" kości.

Mój znajomy lekarz, narciarz, podotykał, oglądnął i powiedział ... coś na temat wieku :) I tak jak Ty trochę "pojechałem" z obciążeniem kolan, to był etap fascynacji funem!

Ale, żeby nie było polecam wizytę u lekarza, bo bez kolan to będzie Ci ciężko pojeździć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś w kolanach?

No, to moze byc coś poważniejszego (nie życzę ci tego, żeby była pełna jasność- wystarczy, że ja mam problemy).

Byc może masz zmiany zwyrodnieniowe, niewielkie odpryski czy osteofity( tak się to chyba mądrze nazywa), które tak jak piasek w łożysku dorbniejszy czy grubszy (to już dużo gorzej) szoruje między powierzchniami stawu i rzepki. Efekty tego działania można sobie łatwo wyobrazić, powierzchnie trące czyli chrząstka mogą się zniszczyć, a chrząstka sie nie odbudowuje!

Ja miałem niestety lub raczej stety zabieg artroskopii, gdzie mi tam trochę poczyścili z odprysków kolanko i dokładnie zdiagnozowali. potem były zastrzyki dostawowe ze specyfiku, który ja nazywam potocznie smarem i w efekcie w kolanie już tak nie "chrobocze".

Na narty mogę jechać, ale bez szaleństw.

Polecam wizytę u lekarza, który ma USG nie musi to być od razu do zabiegu, ale lepiej wiedzieć wcześniej niż później

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś w kolanach?

no juz jestem po wizycie u lekarza...i co sie okazalo,po USG lewej nogi....NIC!..to znaczy nic groznego,poprostu za mocno dorzucilem do pieca i musze rozsadniej rozkladac cwiczenia i brac duzo witaminy C,D3,wapn...i to wszystko:)))dzieki za slowa wsparcia Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...