Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rower jako przygotowanie do sezonu zimowego.


michalb

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie mam takie pytanko...

Czy trzaskanie kilometrów na rowerze jest dobrym przygotowaniem do sezonu narciarskiego?

Jasne, że kondycja, wytrzymałość wzrasta, ale słyszałem też od paru osób iż rower jako przygotowanie do sezonu zimowego to mogę między bajki wpakować. Podobno bieganie jest lepsze.

Problem w tym, że zamiast samochodem w korkach dzień w dzień strzelam sporo kilosów na rowerze do pracy i z pracy. Wieczorkiem też dzień w dzień na dwie godzinki robię sobie wycisk.

Bieganie mnie cholernie nudzi. ;)

Dzięki za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower jako przygotowanie do sezonu zimowego.

Jasne, że rower to świetne przygotowanie do sezonu, a poza tym super sport sam w sobie;) Narciarze, nawet zawodowcy, jeżdżą dużo na rowerach, głównie w pierwszej fazie przygotowania (poprawa wydolności tlenowej). Bieganie mocniej obciąża stawy, ale jest potrzebne zwłaszcza w drugiej fazie (dynamika, szybkość). Generalnie porządne przygotoweanie wymaga połączenia wielu różnych aktywnośći (rower, rolki, bieganie, siłownia i inne).

Powodzenia i pozdrowienia

Qba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower jako przygotowanie do sezonu zimowego.

Rower to jedna w głównych form przygotowania do sezonu. Byłem swego czasu w centrum treningowym we Flachau, gdzie Hermann Maier przygotowywał się do powrotu na stoki po wypadku. Jego osobisty trener powiedział mi, że Herminator większość czasu spędzał na rowerku (za kotarą), gdzie oglądał telewizję ... tłukąc tysiące kilometrów!

Jak rozmawiałem z Eberharterem powiedział mi to samo. Rower to jedno z najlepszych "narzędzi" do budowania wytrzymałości nóg i organizmu dla narciarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower jako przygotowanie do sezonu zimowego.

Zgadzam sie z Jackiem. Sam jestem zapalonym kolarzem-rocznie ok. 8000 km i to na prawde pomaga. Objawia sie to m.in. tym, ze mozna smigac wiecej i ostrzej, miesnie sie tak nie mecza szybko itp. itd. Rowerek przed sezonem-POLECAM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...