Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty dla początkującej 9 latki


eljot

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

Chciałbym kupić córce narty + buty na nadchodzący sezon.

W sezonie 2018/2019 miała pierwszy raz narty na nogach i 4 godzinne lekcje z instruktorem. I w zasadzie tyle.

W sezone 2021/2022 3 dni w Białce po dwie godziny dziennie z instruktorem. Następnie Chopok 6 dni (po dwie godzinny dziennie instruktor + jazda z nami).

 

Poniżej informacje:

1. Płeć: K

2. Wiek: 9 lat

3. Waga: 37kg

4. Wzrost: 143cm

5. Na nartach jeżdżę od 1 sezonów, ( 9 dni w sezonie) 

6. Moje umiejętności określam na: 2/3 (skręty raczej płużne, bezpieczne zatrzymywanie się)

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to: do kupienia

8. Teraz jeżdżę na nartach/model: uczyła się w zeszłym sezonie na Dynastar Team Speed z wypożyczalni

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - 

10. Upatrzyłem sobie narty - 

11. Mój budżet na narty to około -

 

Ja jeżdzę od ponad 20 lat na snowboardzie i niestety nie mam wiedzy jak dobrać córce narty. Czy na ten moment wystarczą zwykłe juniorskie narty dla początkujących czy lepiej kupić coś lepszego?  W tym sezonie planujemy na stoku 6 dni Folgarida/Marileva + 2,3 wypady weekendowe. Byłbym wdzięczy za podrzucenie konkretnych modeli :)

PS. Czy możecie polecić dobre szkółki w Folgaridzie dla córki?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, eljot napisał:

Cześć wszystkim,

 

Chciałbym kupić córce narty + buty na nadchodzący sezon.

W sezonie 2018/2019 miała pierwszy raz narty na nogach i 4 godzinne lekcje z instruktorem. I w zasadzie tyle.

W sezone 2021/2022 3 dni w Białce po dwie godziny dziennie z instruktorem. Następnie Chopok 6 dni (po dwie godzinny dziennie instruktor + jazda z nami).

 

Poniżej informacje:

 

1. Płeć: K

2. Wiek: 9 lat

3. Waga: 37kg

4. Wzrost: 143cm

5. Na nartach jeżdżę od 1 sezonów, ( 9 dni w sezonie) 

6. Moje umiejętności określam na: 2/3 (skręty raczej płużne, bezpieczne zatrzymywanie się)

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to: do kupienia

8. Teraz jeżdżę na nartach/model: uczyła się w zeszłym sezonie na Dynastar Team Speed z wypożyczalni

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, rekreacyjną, sportową, po przygotowanych stokach, poza trasami, jestem początkujący) - 

10. Upatrzyłem sobie narty - 

11. Mój budżet na narty to około -

 

Ja jeżdzę od ponad 20 lat na snowboardzie i niestety nie mam wiedzy jak dobrać córce narty. Czy na ten moment wystarczą zwykłe juniorskie narty dla początkujących czy lepiej kupić coś lepszego?  W tym sezonie planujemy na stoku 6 dni Folgarida/Marileva + 2,3 wypady weekendowe. Byłbym wdzięczy za podrzucenie konkretnych modeli :)

PS. Czy możecie polecić dobre szkółki w Folgaridzie dla córki?

Buty będą trudniejsze do ogarnięcia. Narty to prosta sprawa, kup jakiekolwiek, poszukaj promocji i sprzedaj po sezonie lub dwóch użytkowania (panna wyrośnie). Wówczas przyjdzie czas na dobór właściwej narty. Chcesz narty ambitniejszej, juniorska gigantka w długości około 145 cm (niekoniecznie nowe). 

Jaką ma wielkość stopy (długość, szerokość ?). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, moruniek napisał:

Buty będą trudniejsze do ogarnięcia. Narty to prosta sprawa, kup jakiekolwiek, poszukaj promocji i sprzedaj po sezonie lub dwóch użytkowania (panna wyrośnie). Wówczas przyjdzie czas na dobór właściwej narty. Chcesz narty ambitniejszej, juniorska gigantka w długości około 145 cm (niekoniecznie nowe). 

Jaką ma wielkość stopy (długość, szerokość ?). 

 

Długość stopy: 23,5cm

Szerokość z obrysu w najszerszym miejscu: 8,5cm

 

Buty i tak pojedziemy kupić gdzieś stacjonarnie, żeby mogła przymierzać - kwestia tylko czego szukać

 

Co do nart - jeżeli gigantka to mógłbyś mi podrzucić konkretne modele? Czy taka narta będzie dużo trudniejsza? Nie chciałbym przedobrzyć i zrazić do dalszej nauki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, eljot napisał:

Co do nart - jeżeli gigantka to mógłbyś mi podrzucić konkretne modele? Czy taka narta będzie dużo trudniejsza? Nie chciałbym przedobrzyć i zrazić do dalszej nauki.

Jest tyle ładnych dziecięcych nart ;)

Także, nie każde dziecko musi od razu iść w "sportową" nartę.

Ja kupuję buty, bo muszą być nówki a narty moze sobie wybrac jakie sie dziecku podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, eljot napisał:

Długość stopy: 23,5cm

Szerokość z obrysu w najszerszym miejscu: 8,5cm

 

Buty i tak pojedziemy kupić gdzieś stacjonarnie, żeby mogła przymierzać - kwestia tylko czego szukać

 

Co do nart - jeżeli gigantka to mógłbyś mi podrzucić konkretne modele? Czy taka narta będzie dużo trudniejsza? Nie chciałbym przedobrzyć i zrazić do dalszej nauki.

Najpierw uczymy się długiego skrętu, później krótkiego. Model jest obojętny (dobieramy kolorystycznie, jeden woli niebieskie, inny białe a jeszcze inny czerwone). Na początku taka narta (gigantka) będzie trudniejsza, prowadzona przez instruktora, bezproblemowo sobie poradzi. Mam córkę w tym samym wieku, tylko trochę więcej jeździ i jest odrobinę wyższa.

Co do butów, podjedź do specjalistycznego sklepu, gdzie pomogą Ci dobrać właściwe obuwie.  Napisz z jakiego miasta jesteście ktoś coś Ci poleci. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Hej,

Wracam do tematu. Buty mamy już kupione. Chcę dokupić narty ale dostaje sprzeczne informacje co do ich długości.
Jeżeli mówimy o zwykłych nartach juniorskich powinienem celować w 130cm? Ewentualnie Head 127cm? Czy takie długości będą dobre?

Dzięki za pomoc :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eljot napisał:

Hej,

Wracam do tematu. Buty mamy już kupione. Chcę dokupić narty ale dostaje sprzeczne informacje co do ich długości.
Jeżeli mówimy o zwykłych nartach juniorskich powinienem celować w 130cm? Ewentualnie Head 127cm? Czy takie długości będą dobre?

Dzięki za pomoc :)
 

A jak z parametrami córki waga/wzrost, coś się zmieniło od sierpnia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, eljot napisał:

Teraz jest jak napisałem. W sierpniu delikatnie zawyżyłem ze względu na długi czas do sezonu.

Wzrost: 143cn

Waga: 36-37kg

Jeżeli ma być ambitniej, będzie instruktor - juniorska gigantka, długość około 145 cm. Ma być miło i przyjemnie, narta około 130 cm, mogą być piankowe (tanie). Twoja córka jest dość lekka. Po sezonie narty raczej do dalszego odsprzedania. Poszukaj nart używanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, moruniek napisał:

Jeżeli ma być ambitniej, będzie instruktor - juniorska gigantka, długość około 145 cm. Ma być miło i przyjemnie, narta około 130 cm, mogą być piankowe (tanie). Twoja córka jest dość lekka. Po sezonie narty raczej do dalszego odsprzedania. Poszukaj nart używanych.

Dzięki za porady.
Wnioskuje, że jeżeli będą to narty piankowe to wszystkie są podobne? Czy ewentualnie możesz polecić konkretny model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, eljot napisał:

Dzięki za porady.
Wnioskuje, że jeżeli będą to narty piankowe to wszystkie są podobne? Czy ewentualnie możesz polecić konkretny model?

Najładniejsze, najtańsze, te które podobają się Twojej córce. 

Tu nowe, to tylko przykład

https://ski24.pl/21-narty-dzieciece?dlugosc-cm=130

Tu używane, też przykładowe

https://skirace.pl/strona-glowna/1974-10523-narty-volkl-racetiger-sl-jr-130-140-2022.html#/64-dlugosc-130_cm

p.s.

Nie pisz dziękuję. klikasz na dole, po prawej stronie - podziękowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, eljot napisał:

Teraz jest jak napisałem. W sierpniu delikatnie zawyżyłem ze względu na długi czas do sezonu.

Wzrost: 143cn

Waga: 36-37kg

Narty sztywne, długość = wzrost lub minimalnie krótsze, do -5cm.

Juniorska gigantka jak najbardziej jest OK. Do tego instruktor i będzie OK.

Moja 10 letnia już córka przy 158cm i 45kg ma narty -2cm vs wzrost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eljot napisał:

Wnioskuje, że jeżeli będą to narty piankowe to wszystkie są podobne?

Sam jeździsz na porządnych nartach czy na piankowych ?

 

38 minut temu, moruniek napisał:

no ale to są slalomki a nie GS jak polecałeś

Bittl ma nowe GS (stary model ale dobry)z płytą

Völkl - Racetiger GS R JR mit JR Race Plate 18/19 Kinderski kaufen im Sport Bittl Shop (sport-bittl.com)

albo SL

Völkl - Racetiger SL R JR 18/19 mit Platte kaufen im Sport Bittl Shop (sport-bittl.com)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marekbtl napisał:

A masz jakieś świeższe nagrania wnuczki? Ciekaw jestem postępów.

wielkich postępów nie było bo nastał sezon COVIDowy i na narty nie pojechaliśmy.

Następna jazda była w Wengen, (cały rok później) na Lauberhornie wstępnie przygotowanym do zawodów,

które tydzień później odwołali ze względu na tą potworną zarazę.

Narty: Mantra 140cm

 

Edytowane przez Jeeb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, grimson napisał:

Narty sztywne, długość = wzrost lub minimalnie krótsze, do -5cm.

Juniorska gigantka jak najbardziej jest OK. Do tego instruktor i będzie OK.

Moja 10 letnia już córka przy 158cm i 45kg ma narty -2cm vs wzrost.

To wersja dla ambitnych, już coś potrafiących. Jeżeli córka kolegi zaczyna przygodę z nartami, ma być na tym etapie łatwo, lekko i przyjemnie, to niech tak zostanie. Na rozwój i doskonalenie umiejętności przyjdzie jeszcze czas, być może już w przyszłym sezonie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grimson napisał:

Narty sztywne, długość = wzrost lub minimalnie krótsze, do -5cm.

Juniorska gigantka jak najbardziej jest OK. Do tego instruktor i będzie OK.

Moja 10 letnia już córka przy 158cm i 45kg ma narty -2cm vs wzrost.

Cze

A masz jakiś filmik z córą na tych nartach?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

@Jeeb oraz @grimson sorka, że tak dopytuję o filmiki, jestem ciekaw postępów ponieważ oboje proponujecie już narty strasznie radykalne dla jakby nie było dziecka. Zarówno stricte SL zawodniczy jak i tym bardziej GS zawodniczy w mojej ocenie, do początkowej nauki będą dużo bardziej odpowiednie (tzw. Multievent), które są skonstruowane przede wszystkim do nauki. Jestem zdania, narty na wzrost, nawet nieco krótsze -5/10cm i jazda non stop. Kolega @eljot ma jakieś plany narciarskie, ale sam jeździ na desce więc córce nie pomoże, te parę godzin z instruktorem to za mało, dziecko się później będzie męczyć, bądź nabierze złych nawyków. Ja osobiście uczyłem syna na takich nartach (jakieś Atomic XT - na wzrost), oczywiście jazdy w tym pierwszym sezonie było dużo (tylko 2 pierwsze godziny były z instruktorem), zaczynał jak miał prawie 9 lat, ale wasze dzieci/ wnuki to przy nim King-Kongi. W tym pierwszym sezonie to jazdy było z 30 dni, ale @Jeeb nie obraź się, miedzy Twoją wnuczką a moim synem po tym pierwszym sezonie to przepaść. Jestem ciekaw jazdy córy @grimson, może jego ścieżka będzie lepsza.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marekbtl napisał:

ale @Jeeb nie obraź się,

co się mam obrażać -mogę jedynie pozazdrościć talentu i czasu narciarskiego poświęconego na naukę syna

napisałeś cyt.

" Po pierwszym sezonie dostał prawdziwe SL i na nich ćwiczył kolejne 3 sezony. 2-3 sezon już jeździł w klubie (ale to tylko wyjazdy sobotnie - co nie umniejsza faktu dużej pomocy w nauce kadry trenerskiej oczywiście) - reszta ze mną gdzie i ile się dało. W tym roku dopiero poważna jazda - 2 dniowe wyjazdy sportowe + obozy (dzięki Covid było ich naprawdę dużo:) + zawody."

to ja się wcale nie dziwię że jest przepaść między szkoleniem amatorskim a zawodniczym.

kolega @eljot nie dał filmiku z córką - może też utalentowana jak twój  syn i można jej spokojnie dać prawdziwe SL do ćwiczenia przez kolejne sezony

Ja sugerowałem jedynie pytającemu aby nie kupował taniego badziewia.

 

ps. Twój film z synem nie chce się otwierać - możesz wkleić jeszcze raz ?

Planowałeś w kwietniu 21 uczyć 6/7 letnią dziewczynkę - jakie w końcu dostała narty i co wyszło z tej nauki ? 

Edytowane przez Jeeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marekbtl napisał:

Cześć

@Jeeb oraz @grimson sorka, że tak dopytuję o filmiki, jestem ciekaw postępów ponieważ oboje proponujecie już narty strasznie radykalne dla jakby nie było dziecka. Zarówno stricte SL zawodniczy jak i tym bardziej GS zawodniczy w mojej ocenie, do początkowej nauki będą dużo bardziej odpowiednie (tzw. Multievent), które są skonstruowane przede wszystkim do nauki. Jestem zdania, narty na wzrost, nawet nieco krótsze -5/10cm i jazda non stop. Kolega @eljot ma jakieś plany narciarskie, ale sam jeździ na desce więc córce nie pomoże, te parę godzin z instruktorem to za mało, dziecko się później będzie męczyć, bądź nabierze złych nawyków. Ja osobiście uczyłem syna na takich nartach (jakieś Atomic XT - na wzrost), oczywiście jazdy w tym pierwszym sezonie było dużo (tylko 2 pierwsze godziny były z instruktorem), zaczynał jak miał prawie 9 lat, ale wasze dzieci/ wnuki to przy nim King-Kongi. W tym pierwszym sezonie to jazdy było z 30 dni, ale @Jeeb nie obraź się, miedzy Twoją wnuczką a moim synem po tym pierwszym sezonie to przepaść. Jestem ciekaw jazdy córy @grimson, może jego ścieżka będzie lepsza.

pozdrawiam

Jutro coś wrzucę. Materiał sprzed 2 sezonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2022 o 13:36, eljot napisał:

W tym sezonie planujemy na stoku 6 dni Folgarida/Marileva + 2,3 wypady weekendowe.

Czyli 10/12 dni na stoku .

Zobacz tą nartę:

https://www.sport-conrad.com/en/products/voelkl/deacon-jr-pro-vmotion-jr.html?gclid=CjwKCAjw8JKbBhBYEiwAs3sxNyw-miL2iy7OcZQW8Cj_OJHSU9pt7aUq3-yFNzpV62eOwQE0RlPEbRoCW24QAvD_BwE 

Myśle,że do dalszego podnoszenia umiejętności,jak i ogólnej przyjemności z jazdy,póki co nic więcej nie potrzeba. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jeeb napisał:

co się mam obrażać -mogę jedynie pozazdrościć talentu i czasu narciarskiego poświęconego na naukę syna

napisałeś cyt.

" Po pierwszym sezonie dostał prawdziwe SL i na nich ćwiczył kolejne 3 sezony. 2-3 sezon już jeździł w klubie (ale to tylko wyjazdy sobotnie - co nie umniejsza faktu dużej pomocy w nauce kadry trenerskiej oczywiście) - reszta ze mną gdzie i ile się dało. W tym roku dopiero poważna jazda - 2 dniowe wyjazdy sportowe + obozy (dzięki Covid było ich naprawdę dużo:) + zawody."

to ja się wcale nie dziwię że jest przepaść między szkoleniem amatorskim a zawodniczym.

kolega @eljot nie dał filmiku z córką - może też utalentowana jak twój  syn i można jej spokojnie dać prawdziwe SL do ćwiczenia przez kolejne sezony

Ja sugerowałem jedynie pytającemu aby nie kupował taniego badziewia.

 

ps. Twój film z synem nie chce się otwierać - możesz wkleić jeszcze raz ?

Planowałeś w kwietniu 21 uczyć 6/7 letnią dziewczynkę - jakie w końcu dostała narty i co wyszło z tej nauki ? 

Cześć

Jasne że masz rację, co do czasu poświęconego na naukę tych pierwszych skrętów, to oczywiście bardzo duża różnica między Twoją wnuczką a moim synem. Przytoczyłem tu tylko ten pierwszy sezon bo tylko ten jest jako tako miarodajny, porównywanie dalszego okresu rozwoju jest już bez sensu. Co do SL - tak dostał je w trakcie drugiego sezonu, ale jego jazda już była na tyle dobra (oczywiście jeszcze masa błędów, przede wszystkim górnej części ciała) że te narty zaczęły mu pomagać, a nie przeszkadzać w dalszej nauce. Ponadto jak pisałem - cały czas miał możliwość szkolenia się pod okiem instruktorskim (a tak de facto taki był plan) - wyjazdów sobotnich było chyba wówczas 12 - szkolenia 9-16 z półgodzinną przerwą na stoku + wyjazd 6-cio dniowy do Austrii z klubu - rodzinny - ale tutaj dzieciaki zabierali instruktorzy i tłukli z nimi cały dzień na stoku 9-16 + masę wyjazdów ze mną. No bo bez jazdy nie będzie gwiazdy ;).

Dzieciaki bardzo dużo uczą się przez naśladownictwo, potrzebują odpowiedniego wzorca, no i czas jest bardzo ważny bo tą pamięć mięśniowo-ruchową trzeba zakorzenić. U Twojej wnuczki mocno mi się rzuciło w oczy mocna rotacja ciałem przy skręcaniu (szczególnie na tym drugim filmie), wiem że umiesz jeździć i moim zdaniem powinieneś to u niej starać się wyeliminować, mój syn robił to samo na początku - dostał narty na wzrost, parę wskazówek i mu przeszło.

Córka @eljot będzie miała tylko parę (tak - dosłownie parę) godzin zajęć z instruktorem - resztę wiedzy będzie musiała we własnym zakresie zdobywać. Kolega jest snowboardzistą, więc nic nie pokaże i nie pomoże. Dobrze jak ten sprzęt będzie stricte do początkowej nauki. Te narty i tak krótko posłużą, może sezon, może 2 sezony, nie muszą być super top, muszą spełnić tylko określoną funkcję. Obecne narty - raczej wszystkie to już nie takie badziewie, płyta sportowa super sztywność w tym okresie póki co nie będzie miało aż takiego znaczenia. Ważne aby były ostre i nasmarowane, dostatecznie długie i o umiarkowanym profilu (nie za szerokie pod butem i średni promień skrętu 11-13m przy długości ok 140 cm).

Mój syn inaczej zdobywał wyszkolenie i to jest inna bajka, ale doskonałym przykładem jest młody @moruniek (Maciek), który zdobył umiejętności poprzez trochę szkoleń, ale przede wszystkim przez masę jazdy. Krzysiek wrzucał film z jego udziałem, efekty są duże, jazda już bardzo dobrze wygląda, a jest niewiele starszy od waszych pociech.

Z dziewczynką nic nie wyszło, a raczej z moją chrześnicą - taki słomiany zapał ze strony rodziców, wiecznie nie mieli czasu, a ja nie będę się do nich dostosowywał, bo to ja chciałem zrobić im przysługę, a nie oni mnie. Ale w tym roku razem jedziemy do Austrii, więc zobaczymy co z tego wyjdzie, kwatery zapłacone, więc chyba pojadą. Narty kupią we własnym zakresie, olałem to, wszystkie które wskazałem to albo nie pasowały kolorystycznie, albo na ich gust za długie, albo za stare, albo za drogie. To już niech sami coś wynajdą.

Film - nie wiem - to było chyba na YouTube, ale coś konto zapodziałem. Muszę poszukać gdzie one są to może coś wrzucę.

pozdrawiam

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, grimson napisał:

Jutro coś wrzucę. Materiał sprzed 2 sezonów.

Cześć

Fajnie byłoby, jakbyś mógł też z poprzedniego, aby była jakaś skala porównawcza. Fajne do analizy jak dobór sprzętu, ilość czasu na śniegu, metoda szkolenia mają wpływ na naukę jazdy na nartach - ale w wydaniu stricte amatorsko-rodzinnym. Nie chodzi o to, aby komuś wytykać błędy, ale znalezienie złotego środka przy takich założeniach. Może się uda :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...