Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Innsbruck Welcome Card - dziwna rejestracja


mnrdov

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, być może ktoś miał już podobne doświadczenia.

Zarezerwowałem sobie kwaterę na styczeń w okolicach Innsbrucka i gospodarz w odpowiedzi na rezerwację wysłał mi jakiś formularz do wypełnienia moimi danymi, twierdząc że będzie mógł dzięki temu przygotować jakąś kartę gościa dla mnie. W temacie karty skierował mnie na tę stronę - no i okej, zgadza się, jest coś takiego, natomiast trochę niepokoi mnie ten formularz. Trzeba tam podać dość wrażliwe dane - m.in. rodzaj i numer dokumentu. Formularz ma domenę https://portal.deskline.net, natomiast formularz wygląda jak na screenach poniżej.

Przyznam szczerze że nie czuję się zbyt komfortowo podając tak istotne dane w jakimś miejscu, o którego wiarygodności nie mam pojęcia. Gospodarz jest zweryfikowany na airbnb, więc niby nie powinienem narzekać, ale nie takie scamy się widziało, więc pytanie do Was - czy mieliście jakieś doświadczenia z wyrabianiem tego Welcome Card przez gospodarzy kwater? Jak to się odbywało?

 

Zrzut ekranu 2022-09-19 o 16.42.17.png

Zrzut ekranu 2022-09-19 o 16.42.44.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mnrdov napisał:

Mam pytanie, być może ktoś miał już podobne doświadczenia.

Zarezerwowałem sobie kwaterę na styczeń w okolicach Innsbrucka i gospodarz w odpowiedzi na rezerwację wysłał mi jakiś formularz do wypełnienia moimi danymi, twierdząc że będzie mógł dzięki temu przygotować jakąś kartę gościa dla mnie. W temacie karty skierował mnie na tę stronę - no i okej, zgadza się, jest coś takiego, natomiast trochę niepokoi mnie ten formularz. Trzeba tam podać dość wrażliwe dane - m.in. rodzaj i numer dokumentu. Formularz ma domenę https://portal.deskline.net, natomiast formularz wygląda jak na screenach poniżej.

Przyznam szczerze że nie czuję się zbyt komfortowo podając tak istotne dane w jakimś miejscu, o którego wiarygodności nie mam pojęcia. Gospodarz jest zweryfikowany na airbnb, więc niby nie powinienem narzekać, ale nie takie scamy się widziało, więc pytanie do Was - czy mieliście jakieś doświadczenia z wyrabianiem tego Welcome Card przez gospodarzy kwater? Jak to się odbywało?

 

Zrzut ekranu 2022-09-19 o 16.42.17.png

Zrzut ekranu 2022-09-19 o 16.42.44.png

Ja bym tego na 100% nie wypełniał....nie ma takiej opcji. Dane meldunkowe możesz podać w momencie meldunku, zmuszenie Cie do wypełnienia tego "na zapas" ma najprawdopodobniej za zadanie związanie Cię z rezerwacją ...albo przynajmniej żebyś tak to odczuł. Taki psychologiczny trik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mnrdov napisał:

Zarezerwowałem sobie kwaterę na styczeń w okolicach Innsbrucka i gospodarz w odpowiedzi na rezerwację wysłał mi jakiś formularz do wypełnienia moimi danymi, twierdząc że będzie mógł dzięki temu przygotować jakąś kartę gościa dla mnie. W temacie karty skierował mnie na tę stronę - no i okej, zgadza się, jest coś takiego, natomiast trochę niepokoi mnie ten formularz. Trzeba tam podać dość wrażliwe dane - m.in. rodzaj i numer dokumentu. Formularz ma domenę https://portal.deskline.net, natomiast formularz wygląda jak na screenach poniżej.

Pogrzebałem trochę w sieci i ... deskline.net, to system rezerwacji firmy Feratel, która może Wam się kojarzyć z alpejskimi LIVE kamerami. To ta sama firma. Wiele hoteli, całych regionów korzysta z tej usługi. Często, jak przyjeżdżacie do hotelu, to albo musicie sami wypełnić formularz, albo jest on wypełniany przez pracownika hotelu i właśnie te dane zapisywane są w takim systemie.  Dane służą do rejestracji gościa, wystawienia np. imiennych kart gościa, a także zbierane są do statystyk. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JC napisał:

deskline.net, to system rezerwacji firmy Feratel, która może Wam się kojarzyć z alpejskimi LIVE kamerami. To ta sama firma. Wiele hoteli, całych regionów korzysta z tej usługi. Często, jak przyjeżdżacie do hotelu, to albo musicie sami wypełnić formularz, albo jest on wypełniany przez pracownika hotelu i właśnie te dane zapisywane są w takim systemie. 

Czyli abstrahując od formy, w jakiej gospodarz oczekuje żebym przekazał te dane, jest to powszechnie znany system, a nie jakiś półprofesjonalny formularz a'la ankietka.pl? Dzięki.

2 godziny temu, Lexi napisał:

Dane meldunkowe możesz podać w momencie meldunku, zmuszenie Cie do wypełnienia tego "na zapas" ma najprawdopodobniej za zadanie związanie Cię z rezerwacją

Jeśli gospodarz może mi ogarnąć, żeby ta karta już czekała na mnie w dniu przyjazdu, i jeśli rzeczywiście system jest znany, to w sumie są to dla mnie dość istotne argumenty. Ewentualnego "uwiązania" się nie boję, bo takie psychologiczne sztuczki na mnie nie działają, ale ciekawe spostrzeżenie tak czy inaczej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2022 o 17:28, JC napisał:

deskline.net, to system rezerwacji firmy Feratel, która może Wam się kojarzyć z alpejskimi LIVE kamerami. To ta sama firma. Wiele hoteli, całych regionów korzysta z tej usługi. Często, jak przyjeżdżacie do hotelu, to albo musicie sami wypełnić formularz, albo jest on wypełniany przez pracownika hotelu i właśnie te dane zapisywane są w takim systemie.  Dane służą do rejestracji gościa, wystawienia np. imiennych kart gościa, a także zbierane są do statystyk. 

Z ostrożności, nigdy nie podaję dokładnej daty urodzenia i faktycznego adresu zamieszkania. Mail do takich spraw mam też specjalny, śmietnikowy - zaglądam tam tylko jak muszę potwierdzić rejestrację. Co do kart turystycznych to zazwyczaj wystarczy podać imię, nazwisko i rok urodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...