Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Góra na skitury (kurtka)


cysiu

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.09.2022 o 19:33, cysiu napisał:

@Wujotkurtka super ale cena robi wrażenie, niestety poza budżetem. Alpejskich szlaków przedzierał nie będę, raczej tylko Beskidy.

Używałeś kiedyś takiej? https://8a.pl/kurtka-dynafit-traverse-dst-jacket-dawn Mam z tego materiału spodnie i są super. Tutaj kurtka niestety nie ma wywietrzników.

 

@surfing ten softshell wygląda ciekawie (zwłaszcza cenowo). Używasz go może albo ktoś ze znajomych? W opiniach piszą niektórzy, że nie chroni przed wiatrem. Jeśli to fakt to nie wiem czy się sprawdzi, bo jednak wieje to u nas często.

 

Chyba będę szukał:

- cienki, wiatroszczelny softshell

- jakaś przeciwdeszczówka na mambranie

- być może coś puchowego, np. to: https://www.decathlon.pl/p/kamizelka-trekkingowa-meska-puchowa-forclaz-mt100/_/R-p-169275?mc=8749655&c=Bordowy

do tej pory mój strój wymagał raczej ciągłej aktywności  (awaryjnie była folia NRC) i czasem żal było szybko zjeżdżać w dół, a piękne widoki + mróz i wiatr na górze

Nie wiem jaki masz rozmiar, ale tutaj są tańsze Radical INFINIUM™ Hybrid Jacket Men | Dynafit® UK

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2022 o 19:33, cysiu napisał:

@surfing ten softshell wygląda ciekawie (zwłaszcza cenowo). Używasz go może albo ktoś ze znajomych? W opiniach piszą niektórzy, że nie chroni przed wiatrem. Jeśli to fakt to nie wiem czy się sprawdzi, bo jednak wieje to u nas często.

Chroni przed wiatrem dobrze,  ten  softshell jest super do aktywności na skiturach, spróbuj - niewiele ryzykujesz, a będziesz miał jakiś odnośnik, sprawdza się też w lecie jak zaczyna wiać.

Dawniej podchodziłem; bielizna -cienki polar, kurtka Gore- którą ubierałem już przy słabym wietrze.Jak dołożyłem softshell to kurtkę Gore mam 90% w plecaku, a ubieram ją jak jest zawierucha i czasami na zjazdy. Teraz zimą do podchodzenia ubieram się 3 warstwowo; bielizna -cienki polar - softshell. Wiosną jak jest ciepło rezygnuję z polaru. Cienki softshell dał mi rewelacyjny komfort termiczny, jego nigdy nie ściągam.

Gore, puch, apteczka, folia, rękawiczki, czapka, okulary, termos i owoce suszone zawsze w plecaku.

 

Uwaga,  softshelle  starej generacji (grube) nie nadają się do skiturów i rowerów górskich, bo mają za małą paroprzepuszczalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, AndRand napisał:

Jedna warstwa za dużo ;)

Co kto lubi, każdy powinien znaleźć dla siebie optymalny ubiór. Już spotkałem takich w tatrach (maj), zamiast Cześć usłyszałem kur a jak zimno. Oczywiście ubrani w ciuchy jedynie słusznej firmy skiturowej :) 

13 minut temu, AndRand napisał:

Bo zapomniałeś jeszcze o puchówce w plecaku

Nie zapomniałem, ale jej nie zmieniam w tym sezonie ,,Gore, puch, apteczka, folia, rękawiczki, czapka, okulary, termos i owoce suszone zawsze w plecaku."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, surfing napisał:

Co kto lubi, każdy powinien znaleźć dla siebie optymalny ubiór. Już spotkałem takich w tatrach (maj), zamiast Cześć usłyszałem kur a jak zimno. Oczywiście ubrani w ciuchy jedynie słusznej firmy skiturowej :) 

Nie zapomniałem, ale jej nie zmieniam w tym sezonie ,,Gore, puch, apteczka, folia, rękawiczki, czapka, okulary, termos i owoce suszone zawsze w plecaku."

 

No to z puchówką to 5 :)

Mi się sprawdza: bielizna termo  + docieplenie (polar lub hybryda) + windstopper (pertex albo gore) i w zapasie puch. Różnice wagowe największe mam w pertexie (250g) a gore (chyba 500g). Mógłbym chodzić w tej lekkiej zimą, ale denerwuje mnie, że ma za mało kieszeni.

Nie bardzo widzę odchudzanie poprzez dodawanie cienkich warstw - głównie ze względu na wygodę "regulacji komfortu termicznego", czyli rozpinania/zdejmowania/zakładania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, AndRand napisał:

Mi się sprawdza: bielizna termo  + docieplenie (polar lub hybryda) + windstopper (pertex albo gore) i w zapasie puch. Różnice wagowe największe mam w pertexie (250g) a gore (chyba 500g). Mógłbym chodzić w tej lekkiej zimą, ale denerwuje mnie, że ma za mało kieszeni.

Czyli ubieramy się podobnie, bo jak pisałem kurtka gore 95% w plecaku. Dla mnie puchówka na dłuższym postoju to standard.

Edytowane przez surfing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2022 o 19:33, cysiu napisał:

Chyba będę szukał:

- cienki, wiatroszczelny softshell

- jakaś przeciwdeszczówka na mambranie

Cienki wiatroszczelny polecam RAB.

 

Softshell Rab Borealis 285g - wersja z kapturem

jest też bez kaptura

https://8a.pl/kurtka-softshell-rab-borealis-jacket-firecracker

https://8a.pl/kurtka-softshell-rab-borealis-tour-jacket-aspen-green

 

Softshell warto kupić naprawdę dobry, i sprawdzony. Bo go się dużo nosi i często pierze.

Warto zapłacić za jakość, będzie dłużej służył.

 

Softshell Arcteryx używam intensywnie (jesień-zima-wiosna) już 8 lat.

Na razie wyblaknął lekko, ale jeszcze ze dwa lata co najmniej posłuży.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MarioJ napisał:

RAB Borealis

Mam i chodze od wiosny do jesieni - tania, dobrze uszyta i pięknie oddycha ale jest cieniutka - dla mnie zbyt cienka na zime.

Jeśli nie zależy wam na każdym gramie poszukałbym coś z wełnianego Ortovoxa - absolutny top...wady - cena i waga nieco wieksza niż przy "plastiku"....ale warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Lexi napisał:

Mam i chodze od wiosny do jesieni - tania, dobrze uszyta i pięknie oddycha ale jest cieniutka - dla mnie zbyt cienka na zime.

Kolega (inny) prosił o CIENKI softshell. Jak coś waży 200-300g to jest cienkie, to jest OCZYWISTE.

 

Żeby było cieplejsze, to albo:

- inny softshell który będzie ważył z ociepliną 500-600g

albo

- dodatkowa warstwa ważąca 200-300g (np. polartec, cienki Primaloft, merino)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, MarioJ napisał:

Kolega (inny) prosił o CIENKI softshell. Jak coś waży 200-300g to jest cienkie, to jest OCZYWISTE.

 

Żeby było cieplejsze, to albo:

- inny softshell który będzie ważył z ociepliną 500-600g

albo

- dodatkowa warstwa ważąca 200-300g (np. polartec, cienki Primaloft, merino)

Ok..masz racje wyraziłem sie mało precyzyjnie - moim zdaniem (zdaniem użytkownika) RAB Borealis nie nadaje sie na zime KOMPLETNIE..chyba że po domu..

Ta Salewa (o której piszesz) to coś innego, inny materiał - żona ma spodnie z tej serii i chodzi w nich właśnie w zimie ..jest zadowolona

Edytowane przez Lexi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, mirekn napisał:

Może komuś się przyda. Sory za 'spam', ale zaręczam, że nie robię dla nich ;) Ortovox tak średnio -50% https://outlet.bakosport.pl/pl/menu/ortovox-852?counter=0

Fajne okazje miewają jak widać..kiedyś "ustrzeliłem" u nich plecak za bardzo dobre pieniądze - też jakaś duża przecena była..

Edytowane przez Lexi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lexi napisał:

Ok..masz racje wyraziłem sie mało precyzyjnie - moim zdaniem (zdaniem użytkownika) RAB Borealis nie nadaje sie na zime KOMPLETNIE..chyba że po domu..

Ta Salewa (o której piszesz) to coś innego, inny materiał - żona ma spodnie z tej serii i chodzi w nich właśnie w zimie ..jest zadowolona

 

Ja RAB Borealis noszę wiosną na skitury, natomiast przy mrozach -5-10 to jest rzeczywiście za cienkie.


Rozumiem że uważasz że SALEWA PUEZ 2 DST jest znacząco cieplejsza od tego RABa ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, MarioJ napisał:

Rozumiem że uważasz że SALEWA PUEZ 2 DST jest znacząco cieplejsza od tego RABa ?

 

Tak myśle, moja żona w takich spodniach (na bielizne) chodzi przy temperaturze często poniżej -10 a i nierzadko z wiatrem i jest dobrze....a jest raczej "zmarzluchem".

Ten RAB super na lato, mam go wtedy w plecaku zawsze (wersja z kapturem) - jeden z lepszych zakupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lexi napisał:

Tak myśle, moja żona w takich spodniach (na bielizne) chodzi przy temperaturze często poniżej -10 a i nierzadko z wiatrem i jest dobrze....a jest raczej "zmarzluchem".

Ten RAB super na lato, mam go wtedy w plecaku zawsze (wersja z kapturem) - jeden z lepszych zakupów.

Ja mam RAB Torque na rower zimą idealna, myślę, że na skitury też się nada chociaż jeszcze nie testowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...