Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Schladming


WojtekM

Rekomendowane odpowiedzi

Wtrącę się ale nie w temacie miejscówki.

Tydzień temu ruszyła przedsprzedaż skipassów Ski Amade. Ceny ruchome, z wyprzedzeniem tańsze niż będą w kasie.
Można też dokupić ubezpieczenie od rezygnacji (rezygnacja możliwa do 2 dni przed startem skipassu) w cenie 2,5e za dzień narciarski. 

Możliwe że będę w okolicy w styczniu (w planach objazd kilku ośrodków Ski Amade)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
7 godzin temu, marwanik napisał:

Czy aby jeździć w ośrodku Schladming-Dachstein należy kupić skipass Ski Amade, czy można tylko na ten ośrodek?

 

Nie można, jeśli mowa o wielodniowych skipassach. W niektórych ośrodkach np Galsterbergalm można kupić karnet jednodniowy tylko na ten ośrodek. 

Edytowane przez kokoSKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2022 o 06:36, WojtekM napisał:

Jaką miejscówkę Schladming wybrać? Ma być blisko do wyciągów, łatwo dostępne przynajmniej 120km tras, żadnych ekstremów, jak najmniej ludzi 😸, luty.

W Schladming nie spałem ale jeździłem 2-krotnie poza sezonem i ludzi zawsze sporo. W lutym nie spodziewałbym się mało ludzi co nie znaczy że będą kolejki jak w Polsce - po prostu trasy szybciej będą rozjeżdżone, może być chwilę czekania na wyciągach przy głównym parkingu reszta nie czekałem więcej jak 5 minut.

W rejonie Ski Amade najmniej ludzi było w Flachauwinkl, aczkolwiek jak połączyli kolejką z Flachau to się pogorszyło.

Ja spałem w Altenmarkt oraz Eben i codziennie jeździłem w innym ośrodku - dojazd autem do 30 min.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lokiec3 napisał:

Jeśli chodzi o Skiamade to Hochkoenig jest ośrodkiem dużym a ludzi nie ma tam dużo. Poza tym układ ośrodka jest taki, że na trasach nie bywa tłoczno. Pozdrawiam.

Cześć , byłeś może tam w grudniu? Pytam gdyż właśnie sprawdziłem ON -startują początkiem grudnia i całkiem to fajnie wyglada,tylko ta moja niewiadoma z opadem ,a patrząc co się dzieje teraz listopad (mega ciepły ) i wysokość tego ośrodka 800-1900 nie wiem czy warto rezygnować z Jungfrau (ON na wysokości z tego co pamietam 1600-3000) czyli dużo wyżej-byłem dwa lata temu trafiając w świetne okno pogodowe ,ale coś mnie korci żeby pojechać w nowe … Wyjazd solo wiec koszty wyjdą podobnie, choć baza noclegowa duuuużo lepsza w AT i ON nieznany,zreszta w AT na nartowaniu nie byłem,może i dlatego tak korci  …

pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Victor napisał:

Cześć , byłeś może tam w grudniu? Pytam gdyż właśnie sprawdziłem ON -startują początkiem grudnia i całkiem to fajnie wyglada,tylko ta moja niewiadoma z opadem ,a patrząc co się dzieje teraz listopad (mega ciepły ) i wysokość tego ośrodka 800-1900 nie wiem czy warto rezygnować z Jungfrau (ON na wysokości z tego co pamietam 1600-3000) czyli dużo wyżej-byłem dwa lata temu trafiając w świetne okno pogodowe ,ale coś mnie korci żeby pojechać w nowe … Wyjazd solo wiec koszty wyjdą podobnie, choć baza noclegowa duuuużo lepsza w AT i ON nieznany,zreszta w AT na nartowaniu nie byłem,może i dlatego tak korci  …

pozdro

Dla kogoś kto kocha góry wysokie Jungfrau kuszące ale lansują Schladming https://weekend.gazeta.pl/weekend/7,184151,28941250,wiecej-jazdy-na-nartach-mniej-czasu-na-wyciagach-wszystkie.html#s=BoxWeekSl-1-2 w końcu Dachstein.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2022 o 05:20, sstar napisał:

Dla kogoś kto kocha góry wysokie Jungfrau kuszące ale lansują Schladming https://weekend.gazeta.pl/weekend/7,184151,28941250,wiecej-jazdy-na-nartach-mniej-czasu-na-wyciagach-wszystkie.html#s=BoxWeekSl-1-2 w końcu Dachstein.

Raczej chodziło mi o ON Hochkönig z baza noclegową w Maria Alm, ale po głębszej analizie zostanę przy Jungfrau w grudniu a do AT może uda się wyskoczyć w lutym. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi laty dwa razy spędzałem z rodziną tygodniowe ferie zimowe(termin małopolski) w Schladming. Odnośnie tras. Schladming to w miarę duży ośrodek(cztery górki) więc nie zauważyłem większego tłoku na stokach i nowoczesna infrastruktura daje radę. Jeśli chodzi o nocleg, to szczerze polecam hotelik  https://www.neuwirt-schladming.at/index.php Ceny stosunkowo umiarkowane a standard pokoi i jedzenie na najwyższym poziomie. Jest tam mały basenik, sauna i stół do ping ponga. Do ośrodka dojedziesz samochodem w parę minut lub skibusem, który odjeżdża spod drzwi hotelu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzało mi się jeździć na nartach i w Schladming i w Hochkoenig. Muszę przyznać, że przeważnie była to pierwsza połowa marca. Lokum zawsze w Maria Alm lub Schladming, osobiście klimat dla mnie lepszy to ta pierwsza miejscowość, kilkukrotnie mniejsza, a ja w takiej lepiej wypoczywam. Jeśli chodzi o tłok na trasach to moim zdaniem Hochkoenig dużo lepszy. W Schladming może nie było dużych kolejek do wyciągów, jednak na stokach uważam, że w Hochkoenig jest luźniej podczas zjazdów, a to dla mnie jest najważniejsze. Choć być może w tym sezonie narciarskim to nie będzie miało dużego znaczenia, na podstawie tego co się dzieje aktualnie na Hintertuxie, to ilość narciarzy jest kilkukrotnie mniejsza (i to bliżej dziesięciu jak dwóch) niż w ubiegłym sezonie, mimo że poprzedni był jeszcze covidowy. No ale to może się jeszcze zmienić z początkiem zimy.  Widokowo w obu miejscówkach jest pięknie. Pod względem rozmieszczenia tras Hochkoenig przypomina mi trochę Livigno. Włoska miejscówka wygrywa tylko kuchnią i cenami. Schladming kojarzy mi się z plastikowymi krowami, biustonoszami i stringami, a Hochkoenig z królewskim tronem (tu dałbym remis). Łatwiej do miasta z tras wrócić w Schladming. W Hochkoenig trzeba uważać z powrotem bo można utknąć gdzieś pomiędzy (co mi się raz przytrafiło) Muhlbach, Dienten, Hinterthal, Hintermoos a Maria Alm (zwłaszcza z tych 2 pierwszych miejscowości). Hochkoenig bardzo dobry pod względem off piste, sporo dość łatwych linii (i bezpiecznych) dla narciarzy którzy chcą sprawdzić się poza trasami i rozpocząć przygodę z freeride. Dla mnie plus niewątpliwy Hochkoenig to jeszcze miejsce gdzie poznałem (dzięki Skionline) spore grono świetnych narciarzy, że wymienię kilku (kolejność przypadkowa) @JurekByd@MarioJ@Wujot, @Jachup@kskuski, @fikol , z którymi wielokrotnie później miałem zaszczyt wspólnie spełniać narciarskie przygody na boiskach (narciarskich), off piste czy skiturach (o części z nich pisałem na forum). Zawsze było zajefajnie (w moim odczuciu). Trochę fot ( głównie @Annaa a w zasadzie chyba wszystkie) zrobionych gdzieś między Maria Alm a Muhlbach.

P3102882.thumb.JPG.2f49e905f8146f1abf40d7ea9693443c.JPG

P3092794.thumb.JPG.380a656358e002ea613071734993c157.JPG

P3092796a.thumb.jpg.5b77b41f35c8cd408e7377099f4a351e.jpg

P3092845.thumb.JPG.cd4498866050b37642c302072cc7005f.JPG

P3092850.thumb.JPG.720c444b3beabe01d9f1286ec5bb4ba2.JPG P3123034.thumb.JPG.e89aae7957bb3f6f6943fc9837308e57.JPG P3092866.thumb.JPG.b2a4552176361dd06e213e3642090bd2.JPG

P3092861.thumb.JPG.37af9ba3cc4543d6704ccf0cd056f533.JPG

P3102868a.thumb.jpg.9e4c11f0d4c4a5dcbe5bd72639805a4b.jpg

P3102888.thumb.JPG.f8a34405cabf6d61fd95590eef290fd1.JPG

P3102889.thumb.JPG.b90a8959526750b928ff8a0af37943da.JPG

_3102897a.thumb.jpg.3c775f237a00bd5ec62496b74b9f933c.jpg

_3102915.thumb.JPG.7ca1057b00ead8e2a7e48f5ea69a7638.JPG

Zdjęcia ze Schladming gdzieś chwilowo się zapodziały, może jeszcze dorzucę. Podsumowując, oba ośrodki polecam, jednak przyznaję, że nie jestem ekspertem w doradzaniu ON, ja potrafię się wyjeździć na nartach w takich miejscach jak Rzeczka, Andrzejówka czy Jugów...

Pozdrawiam

  • Like 7
  • Thanks 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Mariusz wolę Hochkonig jak 4Berge.

Co ciekawe oba ośrodki zagospodarowują cztery kolejne szczyty. Tyle tylko, że pierwsze pojedynczymi wyciągami a w 4Berge obudowane gdzie się da. Czyli ten drugi jest pewnie 3-4x większy. W Hochkonig jest zdecydowanie luźniej na trasach, a co, dla mnie, najważniejsze potencjał freeridowy jest wielokrotnie większy i bardzo ciekawy, także z mocno nieoczywistymi pomysłami. Trasowo ośrodek też jest interesujący. 

Jeśli zaś chodzi o 4Berge to chyba najlepsza jest część w Haus gdzie jest ciut luźniej i bardzo szerokie trasy na których można się rozpędzić. Poza tym nie wiem jak oni to robią ale nawet w bardzo ciepłych dniach jest tam twardo i relatywnie równo (choć przy dużym ruchu nie ma cudów).

Patrząc na inne pobliskie ośrodki SkiAmade to jeszcze huśtawka Kleinarl - Flachauwinkl- Zauchensee  jest znakomita. Ale nie jeździłem tam po połączeniu z Flachau i jeśli koszmarna czereda z tego ośrodka przeniosła się tam, to może już nie być fajnie. Jazda w Flachau jest traumatyczna, parę razy tam zajrzeliśmy i mam nadzieję, że nigdy więcej. 

Jest jeszcze parę mniejszych ośrodków (byłem we wszystkich z karnetu, poza tymi na orczykach) łącznie z Graukogel :) . Choć nie jestem pewien czy to ostatnie nie było już na SSSC.

Całe SkiAmade jest położone nisko (poza, raczej freeridowym, Sport Gastein). To warto uwzględnić w planach bo może być różnie ze śniegiem. I tutaj Haus mimo bardzo niskiego położenia oferuje najdłuższy sezon, kiedyś jeździliśmy tam w październiku! To mistrzowie w naśnieżaniu i utrzymaniu tras.

Edytowane przez Wujot
  • Like 5
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W styczniowym planie mam 7 dniowy objazd:

- Bad Hofgastein - Bad Gastein
- Sportgastein
- Dorfgastein - Grossarl
- Alpendorf - Wagrain - Flachau (lub bez Flachau bo obawa o tłok)
- Kleinarl - Flachauwinkl - Zauchensee
- 2 dni region Schladming - może podzielę Reiteralm - Hochwurzen oraz Schladming - Haus im Ennstal

Zakwaterowanie mam w dolinie Gastein więc trzy pierwsze pozycje raczej pewne, resztę mogę modyfikować i dostosowywać do warunków i pogody.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pawelb91 napisał:

W styczniowym planie mam 7 dniowy objazd:

- Bad Hofgastein - Bad Gastein
- Sportgastein
- Dorfgastein - Grossarl
- Alpendorf - Wagrain - Flachau (lub bez Flachau bo obawa o tłok)
- Kleinarl - Flachauwinkl - Zauchensee
- 2 dni region Schladming - może podzielę Reiteralm - Hochwurzen oraz Schladming - Haus im Ennstal

Zakwaterowanie mam w dolinie Gastein więc trzy pierwsze pozycje raczej pewne, resztę mogę modyfikować i dostosowywać do warunków i pogody.

Z doliny Gastein masz blisko do Dienten i na Hochkönig, zdecydowanie bliżej niż na 4 Berge. Schladming i okolice jakoś wybitnie mnie nie zachwyciły i - wbrew temu co pisał @Wujot - gdy trafiłam w lutym na cieplejsze dni, to twardo było tylko z rana, a potem kasza i muldy, natomiast ludzi rzeczywiście w opór.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Victor napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie, majac bazę noclegową w Maria Alm który ON jest najbliżej z wieczorną jazdą przy jupiterach? 

Nie kojarzę, aby w tej części Ski Amade było jakieś ciekawe jeżdżenie nocne, ale mogę się mylić. Najbliżej chyba do sąsiedniego regionu w Hinterglemm albo Schmitten. Jak będzie w tym roku z wieczorną jazdą, to też jeszcze nie wiadomo - były zapowiedzi, że planują ograniczenia w związku z oszczędzaniem energii.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, tanova napisał:

Jak będzie w tym roku z wieczorną jazdą, to też jeszcze nie wiadomo

Włodarze ON-ów po prostu wprowadzą dodatkową atrakcje...jazda wieczorna z czołówkami....na dodatek wypożyczenie czołówek też będzie kosztowało... :)

Cza se radzić ...powiedział gazda zawiązując buta dżdżownicą...

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lexi napisał:

Włodarze ON-ów po prostu wprowadzą dodatkową atrakcje...jazda wieczorna z czołówkami....na dodatek wypożyczenie czołówek też będzie kosztowało... :)

Cza se radzić ...powiedział gazda zawiązując buta dżdżownicą...

Kojarzę taką jazdę, aczkolwiek nie z czołówkami, ale z pochodniami xD. To dopiero będzie czad ...

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, tanova napisał:

Nie kojarzę, aby w tej części Ski Amade było jakieś ciekawe jeżdżenie nocne, ale mogę się mylić. Najbliżej chyba do sąsiedniego regionu w Hinterglemm albo Schmitten. Jak będzie w tym roku z wieczorną jazdą, to też jeszcze nie wiadomo - były zapowiedzi, że planują ograniczenia w związku z oszczędzaniem energii.

Dzięki @tanova za info, do Schmitten jedyne 22 km 👌

Dziś znalazłem tez mapkę ze wszystkimi ośrodkami z nocną jazdą

https://nl.bergfex.com/oesterreich/nachtskilauf/

A co do zapowiedzi oszczędzania energii pewnie życie wszystko zweryfikuje w najbliższym czasie. 

Jeszcze raz dzięki 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pawelb91 napisał:

W styczniowym planie mam 7 dniowy objazd:

- Bad Hofgastein - Bad Gastein
- Sportgastein
- Dorfgastein - Grossarl
- Alpendorf - Wagrain - Flachau (lub bez Flachau bo obawa o tłok)
- Kleinarl - Flachauwinkl - Zauchensee
- 2 dni region Schladming - może podzielę Reiteralm - Hochwurzen oraz Schladming - Haus im Ennstal

Zakwaterowanie mam w dolinie Gastein więc trzy pierwsze pozycje raczej pewne, resztę mogę modyfikować i dostosowywać do warunków i pogody.

Szkoda z tym noclegiem...

Bo wszystkie trzy systemy "Gastein" są relatywnie słabe. W tych dolnych sporo nudnych przejazdówek, dużo luda, ja tam nie znalazłem prawie niczego (czyli jednej epickiej trasy) ciekawego. Za to Sportgastein jest ośrodkiem frirajdowym, ale raczej nie przytrasowo (dość nudno). Tylko albo zjazd do szosy i powrót skibusem (super trasa), albo jako punkt wyjścia pod skitury (czy tam freetour) na przykład w stronę Molka (Baumbachspitze).

Zwrócę Twoją uwagę na Radstadt - mały, pusty ośrodek z pięknymi trasami (co ich nie ma w Gasteinach). Warto zajrzeć nawet na pół dnia (bo to przecież blisko innych ON)

I jak już napisała @tanova "obowiązkowo" Hochkonig.

Tam można zaś przeżyć pierwsze przygody guasioffpistowe bo skibusem jedzie się z Muhlbach na Hochkeil (tak o 15:00, dojazd kwadrans), zalicza trzy orczyki (zawsze był tam najlepszy śnieg). A później, po 16:00 zjazd 8 km do... Bishofshofen (najlepiej umówić się pod skocznią). Prawdę powiedziawszy trasa jest ratrakowana, łatwa i trochę nudna. Ale z epickimi widokami, i ta przygoda bycia wysoko, i pusto, i sami, i tak inaczej. No i co najważniejsze w "doliczonym czasie". Trzeba tylko znaleźć frajera, co nas koło tej 17:00 odbierze z Bishofshofen coby się nie telepać z buta na busa przez miasto, a później kombinować dojazd do Muhlbach.

  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wujot napisał:

A później, po 16:00 zjazd 8 km do... Bishofshofen (najlepiej umówić się pod skocznią). Prawdę powiedziawszy trasa jest ratrakowana, łatwa i trochę nudna. Ale z epickimi widokami, i ta przygoda bycia wysoko, i pusto, i sami, i tak inaczej. No i co najważniejsze w "doliczonym czasie". Trzeba tylko znaleźć frajera, co nas koło tej 17:00 odbierze z Bishofshofen coby się nie telepać z buta na busa przez miasto, a później kombinować dojazd do Muhlbach.

Przy czym w styczniu o tej porze to dobrze celować w bezchmurną pełnię księżyca ... 9_9

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tanova napisał:

Przy czym w styczniu o tej porze to dobrze celować w bezchmurną pełnię księżyca ... 9_9

Bez problemu da radę, ale nie jestem pewien kiedy "uruchamiają" ten zjazd. Tzn ratrakują. Bez ratraka to jednak jest słabo bo spad niewielki i w świeżym (albo mokrym) czeka kijkowanie. Ale jak jest trochę lodu i twardo to polecam.

Edytowane przez Wujot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...