Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Puchar Świata w zjeździe - Kitzbühel


pawelb91

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w planach wybranie się na legendarne zawody zjazdu w Kitzbühel.

Chętnie przeczytam wskazówki od osób które na tych zawodach już były.
Celem jest oglądnięcie zjazdu w sobotę 21 stycznia 2023. 


Może ma ktoś jakieś wskazówki pod względem logistycznym?
Spodziewam się że będzie ciężko o miejsca parkingowe w dniu zawodów?
Gdzie najlepiej zaparkować? Myślałem żeby gdzieś dalej od Hahnenkammbahn i parkingu przy torach kolejowych bo tam pewnie będzie pełno od świtu. 

Jeśli będzie to możliwe to chciałbym podejść pod Hausbergkante i pod trawers nad Zielschuss.
Wskazówki dotyczące dotarcia w te miejsca też by się przydały.
Raczki i kijki trekingowe rozumiem że bardzo wskazane w dotarciu i zejściu z tych miejsc.

Wczoraj ruszyła sprzedaż biletów na zawody, rozumiem że w te wyżej wymienione miejsca potrzebny jest bilet. 
 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

🙂  Cześć ,

  udziału w tym wydarzeniu  było również moim marzeniem ....od dziecka.

Dzięki gościnności kolegi gajowy01/jego skibus'a miałem przyjemność oglądać :

DH w 2015

Super-G 2019 (zamienili dzień zjazdu na Super-G(pogoda)

DH 2020

 

Moim zdaniem raczki i kije tekingowe zbędne! , zabierz narty po prostu. Zdążysz zobaczy miejsce startu (od ubiegłego roku w nowej odsłonie/dawniej drewniane teraz betonowe),  i po kolei :"strategiczne" punkty od Mousefall, ....., kończąc  na Hausbergkante oraz linie mety, potem  przedzierając się przez tłum po raz kolejny wsiądziesz do wagonika który zabierze Cię ponownie na szczyt Hahnenkamm.

Trudno o jakiś przepis na to wydarzenie (na pewno jeden raz to za mało). Jak chcesz zabrać raczki i kije to może zaparkuj gdzieś blisko skibusa, komunikacja na pewno działa bez błędnie)-może w okolicach dworca kolejowego , wbij się do kolejki/pociągu ,wysiądziesz bezpośrednio  już w "centrum wydarzenia" /(myślę że sama podróż z kibicami nawet jedną stacje, przejście w niemałym tłumie pod linie mety będzie nie małą frajdą, potem już możesz wspinać się do samej góry ....;-)

   W 2019 tak  wpierw wyjechałem na Kitzbuhel Horn chcąc cieszyć się pełną perspektywą widowiska wraz z Air Show , następnie kolejką na górę zobaczyć po raz kolejny " kosmitów" którzy atakują tym razem Super -G ...

Dużą role ogrywa pogoda, w 2015 przez mgłę start był obniżony w okolice Steil Alm , około połowy zawodów wycięto. Goniłem obsługę która taszczyła zegar (niesamowite, jak koleś tarmolił zegar(penie nie lekki) przez mgłę miedzy tabuna kibiców.

W pełni widziałem DH w 2020- mega w końcu widziałem skoki na Mousefall , wierze ze jeśli pogoda, zdrowie ,i jeśli będę zajęty zawodowo to chętnie znów stanę się częścią tego widowiska.

Byłem też na kilka dni przed zawodami , oglądałem jak obsługa+wojsko budują tor, oraz dzień po stałem na lini startu , NIE ODWAŻYŁEM SIĘ JECHAĆ (tępe narty mówiły mi żebym odpuścił 😉 )zresztą...

p.s.

   -wejściówki można kupić w necie jak wspomniałeś, czy bezpośrednio na "górce"  zawody są   odgrodzone , bilety (opaski) na rękę do zakupu u ochrony - ost. zresztą

trafiłem na polską obsługę z Wiednia.

  - jak masz jakieś pytania to pytaj..

(zdjęcia z 2015)

pozdrawiam Marian, do zobaczenia na białym 🙂

 

 

10861035_838810736164538_5759175323938420437_o.jpg

10953028_838812882830990_5469425892318177715_o.jpg

10379937_838813516164260_8353009561286017175_o.jpg

10457698_838814269497518_3924529814371614340_o.jpg

10295499_838813832830895_3589153530046096779_o.jpg

10841858_838814402830838_3044273190848536239_o.jpg

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarianS Dzięki wielkie!

Chciałem na butach dojść pod Hausbergkante, na pierwsze odwiedziny tego miejsca mi starczy.
O zawody w Kitzbuhel chce zahaczyć przy okazji tygodniowego wyjazdu do Ski Amade. Inny skipass więc dlatego na nartach nie planuję w tym dniu, bo i też jazdy nie za wiele skoro chcę oglądać. Myślę jak logistycznie to ogarnąć. 

Na ten sezon bilety na zawody tylko dostępne online, nie wiem jaką pulę mają ale na razie jeszcze dostępne.




PS. Teraz widzę że temat założyłem w złym dziale...  (Technika jazdy na nartach > Race, zamiast w temacie Zawody). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, MarianS napisał:

🙂 , nalegam -zabierz narty , nie będziesz żałował , przeżyjesz niezapomniane chwile, a całość oglądniesz sobie w domu siedząc wygodnie w fotelu popijając ciepłe kakao.

 

Rozważę 🙂

Czy myślisz jakbym zajechał do Kitzbuhel około 9 rano to znajdę gdzieś miejsce do zaparkowania? Oczywiście dalej niż bliżej okolic zawodów, może być ta stacja kolejowa jak pisałeś czy podobne rejony. Start zawodów jest o 11:30.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, pawelb91 napisał:

Rozważę 🙂

Czy myślisz jakbym zajechał do Kitzbuhel około 9 rano to znajdę gdzieś miejsce do zaparkowania? Oczywiście dalej niż bliżej okolic zawodów, może być ta stacja kolejowa jak pisałeś czy podobne rejony. Start zawodów jest o 11:30.
 

 Myślę że jak przybędziesz do Kitzbuhel o 9:00 to są duże szanse że znajdziesz miejsce do zaparkowania. Jak napisałem komunikacja (skibusy) kursują bez błędnie.

Jeśli chcesz na bucie oglądać zawody to zaparkuj może pod  Kitzbuhel Horn (parking płatny) potem parę kroków na zawody(przez starówkę )lub może coś trafisz w pobliżu wolnego. Możesz zaparkować jak sugeruje Gwyn pod Kirchberg , tam na pewno odjeżdżają ski busy do centrum, lub nartami na Start zawodów-( tak zaczynałem w  2015 -na nartach).

W 2019 zaczynałem w Hollersbach podróż nartami na Hahnenkamm potem na  Kitzbuhel Horn , zawody , powrót skibusem do Hollersbach.

w 2020 zaczynałem w Hollersbach podróż na nartach do Jochberg tam w skibusa i na zawody.

Jeśli upierasz się na oglądanie bez nart, dużo kibiców korzysta z Hahenkammbahn ("gł.gondola w miasteczku")parę kroków od stacji kolejowej /centrum, korzystają z niej / wjeżdżają również zawodnicy, co może być dodatkowym atutem by dostać się na Start, (nie tylko pod Hausbergkante i pod trawers nad Zielschuss), i dalej but'ować w dół pod Mete.

Na nartach możesz zrobić 2-3 pętelki oglądając poszczególne fragmenty  trasy -ja tak lubię/robię i mam pełen rekonesans miejsca/zawodów.

Życzę miłego dnia na zawodach, nieważne gdzie zaparkujesz ,czy zdecydujesz się zabrać narty (będziesz bardziej mobilny)czy też nie.

MIŁEGO  :https://hahnenkamm.com/en/race-2023/sport-program-2023/ 

🖐️

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Puchar Świata w Kitzbühel to jedno z najbardziej prestiżowych i ekscytujących wydarzeń w świecie narciarstwa zjazdowego. Kitzbühel znajduje się w Austrii i słynie z trudnego i wymagającego stoku znanego jako Streif. Spojrzałem na to, o czym mówisz i jest to dość fascynujący sport. Widziałem nawet kolumnę na ten temat na jednej stronie internetowej, przeczytaj o tym tutaj. Przez lata w Kitzbühel rozwinęła się wyjątkowa atmosfera i tradycja, która przyciąga wielu fanów i widzów. Widzowie gromadzą się na stoku, aby oglądać i wspierać heroiczne zjazdy narciarzy.

Edytowane przez JosephJohnson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, JosephJohnson napisał:

Puchar Świata w Kitzbühel to jedno z najbardziej prestiżowych i ekscytujących wydarzeń w świecie narciarstwa zjazdowego. Kitzbühel znajduje się w Austrii i słynie z trudnego i wymagającego stoku znanego jako Streif. Spojrzałem na to, o czym mówisz i jest to dość fascynujący sport. Widziałem nawet kolumnę na ten temat na jednej stronie internetowej, przeczytaj o tym tutaj. Przez lata w Kitzbühel rozwinęła się wyjątkowa atmosfera i tradycja, która przyciąga wielu fanów i widzów. Widzowie gromadzą się na stoku, aby oglądać i wspierać heroiczne zjazdy narciarzy.

AI?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, JosephJohnson napisał:

Puchar Świata w Kitzbühel to jedno z najbardziej prestiżowych i ekscytujących wydarzeń w świecie narciarstwa zjazdowego. Kitzbühel znajduje się w Austrii i słynie z trudnego i wymagającego stoku znanego jako Streif. Spojrzałem na to, o czym mówisz i jest to dość fascynujący sport. Widziałem nawet kolumnę na ten temat na jednej stronie internetowej, przeczytaj o tym tutaj. Przez lata w Kitzbühel rozwinęła się wyjątkowa atmosfera i tradycja, która przyciąga wielu fanów i widzów. Widzowie gromadzą się na stoku, aby oglądać i wspierać heroiczne zjazdy narciarzy.

Następnym razem zadaj GPT żeby napisał esej o wiośnie w stylu Sylvii Plath😂.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, waldek71 napisał:

Następnym razem zadaj GPT żeby napisał esej o wiośnie w stylu Sylvii Plath😂.

Do Kitzbuhel pasuje tytułem 

I Am Vertical

Print Window

But I would rather be horizontal. 
I am not a tree with my root in the soil 
Sucking up minerals and motherly love 
So that each March I may gleam into leaf, 
Nor am I the beauty of a garden bed 
Attracting my share of Ahs and spectacularly painted, 
Unknowing I must soon unpetal. 
Compared with me, a tree is immortal 
And a flower-head not tall, but more startling, 
And I want the one's longevity and the other's daring.

Tonight, in the infinitesimal light of the stars, 
The trees and the flowers have been strewing their cool odors. 
I walk among them, but none of them are noticing. 
Sometimes I think that when I am sleeping 
I must most perfectly resemble them -- 
Thoughts gone dim. 
It is more natural to me, lying down. 
Then the sky and I are in open conversation, 
And I shall be useful when I lie down finally: 
Then the trees may touch me for once, and the flowers have time for me.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...