Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Witam

Co to się wczoraj działo w Madonnie podczas slalomu ....

Tyczki łamały sie jak zapałki lub wyskakiwały ze śniegu

W pierwszym przejezdzie był przedsmak a w drugim to już był cyrk

Uważam że Strolz powinien powtórzyć przejazd bo tyczka ewidentnie przecięła jego linie przejazdu----Organizatorzy zaliczyli wielką wpadkę

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, darek67 napisał:

Witam

Co to się wczoraj działo w Madonnie podczas slalomu ....

Tyczki łamały sie jak zapałki lub wyskakiwały ze śniegu

W pierwszym przejezdzie był przedsmak a w drugim to już był cyrk

Uważam że Strolz powinien powtórzyć przejazd bo tyczka ewidentnie przecięła jego linie przejazdu----Organizatorzy zaliczyli wielką wpadkę

A wiesz co jest warunkiem koniecznym, aby Jury [Organizatora w to nie mieszaj]  podjęło temat powtórzenia przez zawodnika przejazdu jeżeli tor jazdy (wg. zawodnika)  przetnie : wiewiórka, pies, sędzia poprawiający tyczkę, dron z nieba, tyczka wyrwana ze śniegu i tak dalej ... ?

Po pierwsze 641.2 (z uwzględnieniem 642 do 645)

.. i wreszcie w przedmiotowej sytuacji 623 do lektury w całości. Błąd popełniany przez zawodników bardzo często.

"Competitors who are obstructed while racing must stop immediately after the incident takes place and report this to the nearest gate judge."

Sytuacja protestu przy "obstrukcji" po ukończeniu przejazdu jest (poza zdarzeniami bezpośrednio w obrębie mety) jednoznaczna ze skasowaniem kaucji za protest i odrzuceniem tegoż. Temat pojawia się nawet na krajowych ligach czy MPP .. a świadomość zawodników w zakresie tego przepisu cienka (wiadomo - emocje i tak dalej) ..

Miłej lektury ICR08 (fis-ski.com)

Pozdrawiam,

M. (jakiś tam międzynarodowy Delegat Techniczny w innej dyscyplinie, gdzie akurat przepis jest podobny)

p.s. Organizator na poziomie PŚ ma z tym mało wspólnego - trasa odebrana, tyczki z homologacją .. Jury podejmuje decyzje.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy slalom w Zagrzebiu odwołany z powodu wysokiej temperatury i wiatru. Można się było tego spodziewać oglądając wczorajsze slalomy w Ga-Pa i Zagrzebiu. Dawno nie było rozgrywanych zawodów PŚ w tak nieprzyjemnych (ciepłych) warunkach. W Ga-Pa wygrały najbrzydsze narty świata. Van Deer oczywiście nie zjeżdżały same, pomógł im trochę Henrik Kristoffersen😉. Stefano Gross o mało co, a byłby na podium. Trasy miękły w oczach. A narty Van Deer przypominały mi trochę nasze Rysy. Pierwsze "metale" na których miałem okazję jeździć, kiedyś te Rysy wydawały mi się piękne, a Van Deer...🙃

Edytowane przez marionen
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ga-Pa piękne, powrót do korzeni :) .. stok jak z krajowej ligi :) -> dobrze to się oglądało. Włosi świetnie wyciągnęli co mogli w drugim.

A narty - od kiedy oglądałem nie równej długości krawędzi w parze to niech poprawią kontrolę jakości :) .. choć ostatnio w innej firmie płyty były niesymetrycznie zmontowane, więc bywa różnie :) 

M.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
W dniu 19.03.2023 o 09:56, marionen napisał:

Doskonały pierwszy przejazd w gigancie Maryny Gąsienicy-Daniel,  4 miejsce i strata do 2 miejsca 0.02 setne. Może pierwsze podium na koniec sezonu...

Jeszcze chwilka, jeszcze momencik, trochę pracy z psychologiem i się doczekamy tego podium. Jak nie w następnym sezonie, to w kolejnym. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, moruniek napisał:

Jeszcze chwilka, jeszcze momencik, trochę pracy z psychologiem i się doczekamy tego podium. Jak nie w następnym sezonie, to w kolejnym. 

Niestety nie oglądałem drugiego przejazdu (wybrałem własne zjazdy w doskonałych prawie warunkach). Maryna jest już tak blisko, starty do medalistek coraz mniejsze, że to podium myślę ogarnie w przyszłym sezonie. Prawie 40 lat czekam na polskie "pudło" w PŚ. Oby tylko choroby i kontuzje Ją omijały...

Edytowane przez marionen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marionen napisał:

Niestety nie oglądałem drugiego przejazdu (wybrałem własne zjazdy w doskonałych prawie warunkach). Maryna jest już tak blisko, starty do medalistek coraz mniejsze, że to podium myślę ogarnie w przyszłym sezonie. Prawie 40 lat czekam na polskie "pudło" w PŚ. Oby tylko choroby i kontuzje Ją omijały...

Oby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...