Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nipern

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do bywałych. Chciałbym uzyskać informację, czy wyjazd do Cervini w połowie lutego 2023 czyli w środku naszych ferii  i chyba włoskich też to dobry pomysł? Czy może ze względu na długi dojazd i stosunkowo krótki dzień lepiej taki wyjazd planować na drugą połowę marca? Co prawda mieszkam na Dolnym Śląsku ale wg internetu to około 13 godzin czystej jazdy samochodem. Nie wiem też jakich warunków pogodowych można się wtedy spodziewać na takich wysokościach.

Pozdrawiam już planujących nadchodzący sezon.

Nipern

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga połowa lutego to najgorszy możliwy termin ze względu na kumulację ferii wielu krajów europejskich. Dużo ludzi jest po prostu wszędzie. Nie wspominając o cenach noclegów (czy skipassów). Co do pogody, to w górach to loteria. Byłem w zeszłym sezonie w Cervinii/Zermatt w połowie stycznia i była lampa i stosunkowo „ciepło”. Popołudniami dokuczał wiatr, ale nie był na tyle mocny, żeby zamykali którekolwiek wyciągi. Natomiast z opowieści (i obserwacji prognozy pogody) wiem, że może się zdarzyć, że przez tydzień nic nie będzie widać, a kolejki będą nieczynne. I w styczniu jest na to zdecydowanie wyższa szansa niż w marcu. 

Ja z jeżdżenia w lutym w Alpy się wyleczyłem i z dwóch rozważanych przez Ciebie terminów polecałbym marzec, szczególnie w ośrodku takim jak Cervinia/Zermatt  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem pięć lat temu w marcu, polecam ten okres, ale pogoda to loteria, po włoskiej stronie raczej większość wyciągów jeździ, ale po szwajcarskiej mieliśmy dwa dni, że niestety wyciągi były zamknięte - wiatr, chmury. Ilość ludzi umiarkowana, można było swobodnie jeździć, jedynie u Szwajcarów na wjazd koleją na Klein Materhorn czekało się ok 40 min, inna opcja powrotu do Włoch to pusty ale niesamowicie dłuuuuugi orczyk. Cervinia leży na wys. 2000 m n,p,m., więc śniegu nie brakuje - w trakcie naszego pobytu w nocy na dachu samochodu przybyło go 50 cmWP_20160406_20_27_48_Pro.thumb.jpg.e554743d0fe34436e097810d8af5bd0b.jpg

WP_1.jpg

WP_20160406_15_46_10_Pro.jpg

WP_20160406_15_18_02_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...