Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 22/23


Rybba7

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Lexi napisał:

To chłopaki w tym wieku też chleją? - słyszałem że tylko młode damy..

Nie wiem co robią młode damy obecnie, ale jak ja byłem młody to mało która wylewała za kołnierz...dzisiaj podejrzewam że jest podobnie, albo bardziej. 

A wracając do meritum to w Kasinie wielokrotnie spotykałem grupy kompletnie pijanych, którzy uprawiali technikę zjazdu na misia. Pomimo tego, że przy zjeździe szczególną uwage zwracałem na to, gdzie owi wybitni adepci narciarstwa edwo stojący na nartach się znajdowali, to i tak kilka razy było blisko że niewiele brakło by taki ktoś na mnie wjechał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krakus81 napisał:

Nie wiem co robią młode damy obecnie, ale jak ja byłem młody to mało która wylewała za kołnierz...dzisiaj podejrzewam że jest podobnie, albo bardziej. 

A wracając do meritum to w Kasinie wielokrotnie spotykałem grupy kompletnie pijanych, którzy uprawiali technikę zjazdu na misia. Pomimo tego, że przy zjeździe szczególną uwage zwracałem na to, gdzie owi wybitni adepci narciarstwa edwo stojący na nartach się znajdowali, to i tak kilka razy było blisko że niewiele brakło by taki ktoś na mnie wjechał. 

Jak gleba w stanie po spożyciu, to na miękko. Nic się nie stanie. Gorzej jak na trzeźwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poranek na Słotwinach. Twardo, pusto, słonecznie i biało - tym razem już nie tylko na stoku. Minimalne przetarcia z jednej strony stoku, nic poważnego, chyba czekają na śnieżycę z prognozy i stwierdzili że samo dosypie. U Tabaszewskiego kilka armatek rano pracowało.

20221208_091133.jpg

20221208_100040.jpg

20221208_102148.jpg

20221208_100032.jpg

20221208_095100.jpg

Edytowane przez wolcjusz
  • Like 13
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka myśl:

https://blogonartach.blogspot.com/2022/12/czas-apokalipsy.html

 

Wiem, wiem. Jest początek sezonu. 

W zasadzie to nie ma nawet jeszcze w ogóle sezonu. 

Ale z drugiej strony: jeden wyciąg w Wiśle czynny, górka krótka, ale (bez tłumów) nadaje się nawet do treningów i carvingu na pełnej, hmmm, prędkości i jeździ po tej górce... paru ludzi.

Wczoraj od godziny 17:00 do 17:30 jeździło nas... dwóch: ja i jeszcze jeden pan. Po 17:30 przyszło paru narciarzy, nawet jedna szkółka.

Reasumuję. Może się mylę, ale w tym sezonie czeka nas na polskich stokach czas apokalipsy. Ceny wystrzeliły w górę, ludzie zasadniczo nie mają pieniędzy*, te ceny z zasadzie dobijają alpejskich, więc:

a) ci, co jeżdżą dobrze i NIGDY nie byli doceniani w kraju (patrz: zamknięte Bieńkula i Golgota), ci za parę ceskich więcej pojadą na porządne narty w Alpy, gdzie już nie ma tych kretyńskich ograniczeń**;

b) ci przypadkowi zostaną w domach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Taka myśl:

https://blogonartach.blogspot.com/2022/12/czas-apokalipsy.html

 

Wiem, wiem. Jest początek sezonu. 

W zasadzie to nie ma nawet jeszcze w ogóle sezonu. 

Ale z drugiej strony: jeden wyciąg w Wiśle czynny, górka krótka, ale (bez tłumów) nadaje się nawet do treningów i carvingu na pełnej, hmmm, prędkości i jeździ po tej górce... paru ludzi.

Wczoraj od godziny 17:00 do 17:30 jeździło nas... dwóch: ja i jeszcze jeden pan. Po 17:30 przyszło paru narciarzy, nawet jedna szkółka.

Reasumuję. Może się mylę, ale w tym sezonie czeka nas na polskich stokach czas apokalipsy. Ceny wystrzeliły w górę, ludzie zasadniczo nie mają pieniędzy*, te ceny z zasadzie dobijają alpejskich, więc:

a) ci, co jeżdżą dobrze i NIGDY nie byli doceniani w kraju (patrz: zamknięte Bieńkula i Golgota), ci za parę ceskich więcej pojadą na porządne narty w Alpy, gdzie już nie ma tych kretyńskich ograniczeń**;

b) ci przypadkowi zostaną w domach.

Są jeszcze Ci zapobiegliwi którzy zapakowali Czantorie po 60 zeta; Nową Osadę po 55 zeta; Pingwina po 60-80; Szczyrk na luty po 90 złotych. Tak więc będzie można pojeździć na spokojnie a i kolejki pewnie będą mniejsze jak w ubiegłych latach... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Jusik2002 napisał:

Są jeszcze Ci zapobiegliwi którzy zapakowali Czantorie po 60 zeta; Nową Osadę po 55 zeta; Pingwina po 60-80; Szczyrk na luty po 90 złotych. Tak więc będzie można pojeździć na spokojnie a i kolejki pewnie będą mniejsze jak w ubiegłych latach... ;) 

Ja też tak zrobiłem. Ale ilu takich jest?
Większość przyjeżdża w ferie i dziwi się, jak DROGO!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Jusik2002 napisał:

Są jeszcze Ci zapobiegliwi którzy zapakowali Czantorie po 60 zeta; Nową Osadę po 55 zeta; Pingwina po 60-80; Szczyrk na luty po 90 złotych. Tak więc będzie można pojeździć na spokojnie a i kolejki pewnie będą mniejsze jak w ubiegłych latach... ;) 

Mnie przez lata dziwili ci, co kupowali tydzień w Szczyrku za tauzena i dzień za 150 o 11:00, jak sezonówka kosztowała wówczas 800!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, moruniek napisał:

Poprawiła się pogoda, wrócili narciarze na Słotwiny.

obraz-2022-12-08-121253208.png

Fajna górka treningowa, ale

... na Boga, tam jest wyciąg, co ma 688 m długości i 161 m różnicy poziomów

... za 120 zł za 4 godziny albo 160 zł za cały dzień.

Za czterosobowy karnet = min. 480 zł + dojazd! Na górkę... 700 metrów!

 

Albo ja jestem za biedny, albo Polska zwariowała???

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Fajna górka treningowa, ale

... na Boga, tam jest wyciąg, co ma 688 m długości i 161 m różnicy poziomów

... za 120 zł za 4 godziny albo 160 zł za cały dzień.

Za czterosobowy karnet = min. 480 zł + dojazd! Na górkę... 700 metrów!

 

Albo ja jestem za biedny, albo Polska zwariowała???

 

Pisałem już w tamtym sezonie, ze narciarstwo robi się sportem luksusowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Lexi napisał:

Zdążyłem już namówić moja małżonkę na wyjazd i naopowiadałem że kanapa podgrzewana i drinki podają a tu kicha,, :(

Będzie w domu bura jak się patrzy ;), ale póki co to nie wyprowadzaj ją z błędu, zrób najwyżej awanturę na stoku obsłudze, albo lepiej przypadkowemu narciarzowi o ile jakiegoś spotkasz. Jak nie będzie nikogo to powiedz Żonie, że kupiłeś wszystkie możliwe karnety aby mogła w spokoju delektować się narciarstwem, może wybaczy .....

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...