Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 22/23


Rybba7

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, wolcjusz napisał:

Parking na górze też jest płatny? Główny parking na dole kosztuje teraz 30 cebulionów za cały dzień. 

A czyli tak się cwaniaki teraz ustawiają. Nie dość, że za karneciki kosmiczne pieniądze (w sezonie), kolejki jak cholera, to jeszcze parking płatny i to nie symbolicznie. No nic, jutro jeszcze jadę z córą, żeby przetarła na łatwych stokach nowe buty i narty przed Alpami, ale potem bajo. Są granice. Jak mam wyskakiwać paru stów na dzień jazdy, to już raczej nie w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw negatywnie:

 

AVvXsEhchlUvgHAZ8o9otuktp9Op37zhLM3cuvst

 Przed sezonem? Do Szczyrku? Nawet w niedzielę pomysł wydawał się znakomity:
— Przecież wszyscy są na zakupach!

 

Niestety, nie wszyscy. Zameldowaliśmy się z kolegą już ok. godz. 8:30 na Solisku, bo główny parking był już zapełniony.

Start nartowania był w porządku. Trasy, w sumie dwie i pół w SMR, były doskonale przygotowane. Ale tu pojawił się pierwszy cios. Tylko dwie i pół trasy było czynne, pozostałe, choć białe od grubej warstwy śniegu, były wyłączone z użytkowania i nieprzygotowane.

Kolejne ciosy przyszły później:

1) Jak już wszyscy zaparkowali, na trzech wyciągach udostępnionych w SMR zrobiło się tłoczno.

2) Mała jednorazowa wizyta w COS-ie pokazała, że tam... było jeszcze tłoczniej. Kolejka do kolejki zaczynała się na trasie – 100 m powyżej kolejki.

3) Wyciąg z Soliska jeździł wolno.

4) Wyciąg na Małe Skrzyczne (talerzyk) jeździł normalnie, ale było na nim niemiłosiernie zimno.

5) Wyciąg Zbójnicką Kopę jeździł skandalicznie wolno, moim zdaniem wolniej niż talerzyk na Skrzyczne. Powodowało to długo stojącą kolejkę do kolejki.

6) Trasa Ondraszek na dojeździe z Kopy była w trakcie naśnieżania, więc jechało się nią niezwykle trudno.

7) Bary były w konsekwencji zatłoczone.

😎 Trasy były (bo mało otwartych) w konsekwencji zatłoczone.

Ostatecznie na wykupionym karnecie dziennym do 13:30 z przerwami (trzeba było bowiem oglądać triumf Argentyny na MŚ) udało się nam zjechać równo 11 zjazdów (aplikacja Gopass podpowiedziała 10 w SMR), w tym tylko 1 na COS. Jest to serdecznie mało, jak na narciarza chcącego pojeździć, za to na tyle dużo aby wszędzie porobić zdjęcia.

I taki jest chyba target Szczyrku:
— Chcesz pojeździć? Jedź do Wisły! Chcesz pozwiedzać i popstrykać piękne zdjęcia? Jedź do Szczyrku!

P1050291.JPG

 

Więcej: https://blogonartach.blogspot.com/2022/12/szczyrk-kolejkowe-narty-w-pieknej.html

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pozytywnie:

P1050389.JPG Dobra! Pomarudziłem na jakość nartowania. Ale w cenie karnetu dostaliśmy jednak wyjątkowe tej niedzieli wrażenia estetyczno-pogodowe. Nadto powonieniem wiedzieć, że:

 

 niedziela + słoneczna pogoda = tłum w Szczyrku

jak zawsze, zresztą!

 

Co tam będę pisał... 

Niech przemówią zdjęcia:

P1050303.JPG
 
P1050304.JPG

 

Więcej: https://blogonartach.blogspot.com/2022/12/alez-fotogeniczny-szczyrk.html

(dużo zdjęć)!

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krynica Zdrój - Słotwiny - Tabaszewski 

Początek sezonu, pierwsze ślizgi, jak to u mnie bywa, wybieram coś mało zatłoczonego, z łagodnym nachyleniem, najlepiej w ładną pogodę. Wydaje się mało możliwe w Polsce - a jednak - dzisiaj, w niedzielę zawitałam do Krynicy. Mieliśmy jechać wczoraj, ale prognozy pogody nie sprzyjały i to był dobry wybór.

Z uwagi na Expo w Białce stawialiśmy, że cała szarańcza się tam pojawi i odciąży inne stoki...

Zameldowaliśmy się na Słotwinach około 8:45. Zarówno u Tabaszewskiego, jak i na Arenie bez kolejek. Ciut więcej osób na tym drugim. Później się to zmieniło. Na Arenie zrobiły się kolejki na ok. 5 minut stania, natomiast u Tabaszewskiego bez ludzi, zjazdy góra-dół. Wybrałam ten drugi z uwagi na mniejsze nachylenie i ciągłą jazdę. Co prawda oficjalnie działała i była przygotowana lewa część trasy, ale po drugiej stronie również dobrze się jeździło, a jadąc najdalej w prawą stronę (patrząc w górę stoku) można było znaleźć coś dla miłośników jazdy w puchu!

Na trasie warunki bardzo dobre, podkład twardy, ale przyprószony świeżym śniegiem. Nie było miejsc, gdzie dałoby się sunąć po lodzie. Krawędzie dobrze trzymały. 

Karnet 4h, 80zł, udało się wykonać około 18 zjazdów, przy braku jakichkolwiek kolejek.

Kolejny wyjazd będzie na Arenę - karnet z black friday czeka. Później Austria.

WhatsApp Image 2022-12-18 at 19.53.49.jpeg

WhatsApp Image 2022-12-18 at 19.53.50 (1).jpeg

WhatsApp Image 2022-12-18 at 19.53.50.jpeg

  • Like 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wolcjusz napisał:

Parking na górze też jest płatny? Główny parking na dole kosztuje teraz 30 cebulionów za cały dzień. 

Gdzie ten parking płatny ? W Białce pod Kotelnicą czy gdzieś indziej ? Ja bylem tydzień temu w Białce na parkingu zaraz pod kanapą i nic nie płaciłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Krakus81 napisał:

Gdzie ten parking płatny ? W Białce pod Kotelnicą czy gdzieś indziej ? Ja bylem tydzień temu w Białce na parkingu zaraz pod kanapą i nic nie płaciłem. 

Cze

Tydzień temu to tydzień temu i tyle. Postawili szlabany - więc tak się to musiało skończyć. Na górze póki co nic nie robią.

pozdrawiam

ps. Ale 30 zeta - delikatnie przesadzili, ale że są klienci - to maja wszystko w nosie. Chyba że chcą się zrobić taką offową stacją :), tylko dla wybrańców z grubym portfelem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Redster napisał:

Krynica Zdrój - Słotwiny - Tabaszewski 

Początek sezonu, pierwsze ślizgi, jak to u mnie bywa, wybieram coś mało zatłoczonego, z łagodnym nachyleniem, najlepiej w ładną pogodę. Wydaje się mało możliwe w Polsce - a jednak - dzisiaj, w niedzielę zawitałam do Krynicy. Mieliśmy jechać wczoraj, ale prognozy pogody nie sprzyjały i to był dobry wybór.

Z uwagi na Expo w Białce stawialiśmy, że cała szarańcza się tam pojawi i odciąży inne stoki...

Zameldowaliśmy się na Słotwinach około 8:45. Zarówno u Tabaszewskiego, jak i na Arenie bez kolejek. Ciut więcej osób na tym drugim. Później się to zmieniło. Na Arenie zrobiły się kolejki na ok. 5 minut stania, natomiast u Tabaszewskiego bez ludzi, zjazdy góra-dół. Wybrałam ten drugi z uwagi na mniejsze nachylenie i ciągłą jazdę. Co prawda oficjalnie działała i była przygotowana lewa część trasy, ale po drugiej stronie również dobrze się jeździło, a jadąc najdalej w prawą stronę (patrząc w górę stoku) można było znaleźć coś dla miłośników jazdy w puchu!

Na trasie warunki bardzo dobre, podkład twardy, ale przyprószony świeżym śniegiem. Nie było miejsc, gdzie dałoby się sunąć po lodzie. Krawędzie dobrze trzymały. 

Karnet 4h, 80zł, udało się wykonać około 18 zjazdów, przy braku jakichkolwiek kolejek.

Kolejny wyjazd będzie na Arenę - karnet z black friday czeka. Później Austria.

WhatsApp Image 2022-12-18 at 19.53.49.jpeg

WhatsApp Image 2022-12-18 at 19.53.50 (1).jpeg

WhatsApp Image 2022-12-18 at 19.53.50.jpeg

Jak Krynica to Tabaszewski albo Tylicz, jak Szczyrk to BSA.

Chcesz pojeździć,

nie chcesz stracić całej zawartości portfela w godzinę,

nie jedź na ZNAMIENITE stacje, wybierz INNE!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krakus81 napisał:

Gdzie ten parking płatny ? W Białce pod Kotelnicą czy gdzieś indziej ? Ja bylem tydzień temu w Białce na parkingu zaraz pod kanapą i nic nie płaciłem. 

Parking jest płatny od 16.12, wisi tabliczka z informacją, są szlabany i nie da się wjechać bez pobrania biletu.

  • Sad 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Za to te kolejki (i kolejki do kolejek, i dramatycznie wolno jeżdżące kolejki, i pozamykane kolejki)😞

 

P1050292.JPG

P1050327.JPG

P1050342.JPG

P1050364.JPG

P1050366.JPG

P1050367.JPG

P1050401.JPG

P1050403.JPG

P1050404.JPG

P1050405.JPG

P1050408.JPG

Ale wychodzi na to że stać możesz całkiem darmo. Ubierasz buty, deski i stoisz...dochodzisz do bramek i idziesz na koniec - na 100% tak to sie odbywa....no chyba nie powiesz że oni jeszcze za to płacą.

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z racji że jest promka na grupie pingwina związana z urodzinami ( karnet 4h za 1 zł) postanowiłem zabrać ojca by i on sobie pośmigał i jakoś uczcił to jego święto. Także zawitaliśmy na Skolnitach.

IMG_20221219_105250.thumb.jpg.7b9170f0229558cadc98bd0ce2760f35.jpg

Warunki bardzo dobre, mimo że stawiliśmy się o 11... Frekwencja umiarkowana, jazda na bieżąco.

IMG_20221219_105244.thumb.jpg.32f2cbc405de3f527bee2537338cf26a.jpg

Otwarta tylko trasa niebieska, jazda zacna, po 13 wyszły delikatne kamienie na dolnym odcinku oraz lodzik. Temperatura w sam raz, nie za zimno nie za ciepło :) Karnecik na 2h tylko 105 zł także o 10 zł drożej niż u konkurencji ( Soszów Nowa Osada itp). 

IMG_20221219_125812.thumb.jpg.f9296da0948bea734c86e3e71ec4ea2c.jpg

Czerwoną w dalszym ciągu przygotowują tyle pocieszenia. Mimo że drogo jak dla mnie to przynajmniej solenizant się cieszył i za tą promocję duży plus. Dzionek mimo wszystko uważam za udany, ale prędko chyba się tu nie zamelduje :) Pozdrowienia 

Edytowane przez Micheł
  • Like 11
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś dzisiaj niemrawo sie wybierałem do Spytkowic i wyszło na to że  chyba sie "spóznie na otwarcie... a lubie być jednym z pierwszych. Po przyjeździe na parking okazało sie ze pomimo spóźnienia jestem drugi - parking świecił pustkami.:)

IMG_0593.thumb.jpg.0ce6e1342b564075cbb60ada76ca15c6.jpg

IMG_0594.thumb.jpg.d0db83cd4366a6124c2feccda5bac2e1.jpg

Warun rano - PETARDA.

IMG_0602.thumb.jpg.d2a585dc74928d94a7038f99db6826ca.jpg

IMG_0607.thumb.jpg.116cb05a19b6e4339d6a2ce39564e498.jpg

 

IMG_0597.thumb.jpg.bd57962a5cb7274c496aa749333dd635.jpg

Do godziny 12 przewinęło sie może z 10 osób a potem niewiele więcej dojechało tak że stok był w znakomitej kondycji gdy go opuszczałem. 

IMG_0612.thumb.jpg.1dd74f0ac13d84096661b4be6d35052a.jpg

...i dalej pusto..

  • Like 14
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wczoraj zapowiadałem, odwiedziłem dzisiaj Białkę. Dużego wyboru nie było jeśli chciałem pojeździć w ośrodku, który uruchomił większość tras. Mimo, że grudzień jest najbardziej zimowy od kilkunastu lat, mało kto się kwapi do odpalenia całego ośrodka przed świętami. Na Słowacji jest na ten moment totalna bieda, a u nas również bez szału.

Z plusów, świetna pogoda, choć na start było -15C, jednak szybko się ocieplało. Poza tym jak to w Białce, dobrze przygotowane udostępnione trasy.

Z minusów, przede wszystkim duża ilość ludzi. Ja wiem, że pogoda jak dzwon i że to Białka, ale do cholery. Przecież to poniedziałek przed świętami. Dramatu nie było. Na Jankulakowskim w zasadzie na bieżąco, na Pasiece o dziwo tylko z 3 min, ale już Kotelnica i zawsze mnie zadziwiający Remiaszów z 10 min. W Białce szykują się na świąteczny najazd, więc trwa giga produkcja śniegu. Stąd też większość tras okrojona w szerokości, a w zestawieniu z dużą ilością ludzi było gęsto. Do tego gdyby ktoś chciał się ogrzać w knajpie, to nie ma tak lekko. Połowa punktów jeszcze zamknięta, więc wiadomo, że znaleźć miejsce nie jest łatwo. Ceny gastro już nie wnerwiają tylko śmieszą. 15 zł niewielkie frytki, 24 ziko niewielka kiełbasa, plus 3 zł pieczywo plus 3 zł musztarda/keczup:))))))))). Już nawet nie komentuję.

Generalnie, jak się nie podoba to nie jeździć. Mi się nie podoba i na amen Białkę żegnam. Może kiedyś na koniec sezonu, gdy pod koniec marca rodakom nie będzie w głowie nartowanie. Poza tym, gdy jest dobra pogoda, to naprawdę nie ma sensu i to nawet na tygodniu, poza sezonem.

Jeszcze jedno, na parkingu na Remiaszowie jeszcze nie kasują. Zobaczymy jak długo.

Około 13 przenieśliśmy się na Grapę, no i wiadomo, że to pewniak. Szeroko, luźno, świetnie przygotowany stok, wolne miejsca w karczmie. Po co ja się męczyłem w Białce?

Kilka fot:

Warun wiadomo - przedni

20221219_092907.thumb.jpg.562f50c434e5eb7f1c8bc2ede8ba8fe0.jpg

Trwa wielka produkcja śniegu, co momentami mocno psuje radość z jazdy nawet w taką pogodę. Trzeba jednak przygotować się na święta, żeby ludzie mogli w dobrych warunkach postać na nartach.

TEMP_20221219_103039.thumb.jpg.2edd59aaa319e65d20518532afa0e78e.jpg

A na Grapie tak. I na pewno wrócę tam jeszcze nie raz

20221219_133443.thumb.jpg.6b3e0d33917d306ec13b09f993d978ce.jpg

  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, tresor napisał:

mało kto się kwapi do odpalenia całego ośrodka przed świętami

W Wiśle nawet w weekend najazdu Hunów nie było, więc nie dziw się, że ON wstrzymują się z otwarciami. A to ze względu na ogólną drożyznę. Na tłumy w tym okresie liczyć mogą tylko Białka, no i SCyrk.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tresor napisał:

Tak jak wczoraj zapowiadałem, odwiedziłem dzisiaj Białkę. Dużego wyboru nie było jeśli chciałem pojeździć w ośrodku, który uruchomił większość tras. Mimo, że grudzień jest najbardziej zimowy od kilkunastu lat, mało kto się kwapi do odpalenia całego ośrodka przed świętami. Na Słowacji jest na ten moment totalna bieda, a u nas również bez szału.

Z plusów, świetna pogoda, choć na start było -15C, jednak szybko się ocieplało. Poza tym jak to w Białce, dobrze przygotowane udostępnione trasy.

Z minusów, przede wszystkim duża ilość ludzi. Ja wiem, że pogoda jak dzwon i że to Białka, ale do cholery. Przecież to poniedziałek przed świętami. Dramatu nie było. Na Jankulakowskim w zasadzie na bieżąco, na Pasiece o dziwo tylko z 3 min, ale już Kotelnica i zawsze mnie zadziwiający Remiaszów z 10 min. W Białce szykują się na świąteczny najazd, więc trwa giga produkcja śniegu. Stąd też większość tras okrojona w szerokości, a w zestawieniu z dużą ilością ludzi było gęsto. Do tego gdyby ktoś chciał się ogrzać w knajpie, to nie ma tak lekko. Połowa punktów jeszcze zamknięta, więc wiadomo, że znaleźć miejsce nie jest łatwo. Ceny gastro już nie wnerwiają tylko śmieszą. 15 zł niewielkie frytki, 24 ziko niewielka kiełbasa, plus 3 zł pieczywo plus 3 zł musztarda/keczup:))))))))). Już nawet nie komentuję.

Generalnie, jak się nie podoba to nie jeździć. Mi się nie podoba i na amen Białkę żegnam. Może kiedyś na koniec sezonu, gdy pod koniec marca rodakom nie będzie w głowie nartowanie. Poza tym, gdy jest dobra pogoda, to naprawdę nie ma sensu i to nawet na tygodniu, poza sezonem.

Jeszcze jedno, na parkingu na Remiaszowie jeszcze nie kasują. Zobaczymy jak długo.

Około 13 przenieśliśmy się na Grapę, no i wiadomo, że to pewniak. Szeroko, luźno, świetnie przygotowany stok, wolne miejsca w karczmie. Po co ja się męczyłem w Białce?

Kilka fot:

Warun wiadomo - przedni

20221219_092907.thumb.jpg.562f50c434e5eb7f1c8bc2ede8ba8fe0.jpg

Trwa wielka produkcja śniegu, co momentami mocno psuje radość z jazdy nawet w taką pogodę. Trzeba jednak przygotować się na święta, żeby ludzie mogli w dobrych warunkach postać na nartach.

TEMP_20221219_103039.thumb.jpg.2edd59aaa319e65d20518532afa0e78e.jpg

A na Grapie tak. I na pewno wrócę tam jeszcze nie raz

20221219_133443.thumb.jpg.6b3e0d33917d306ec13b09f993d978ce.jpg

Ja dopiero od końca zeszłego sezonu zacząłem odkrywać podhalańskie stacje,  bo do tej pory tylko Beskid Sądecki i Wyspowy był robiony, ale będę musiał posprawdzać te alternatywy dla Białki. Co polecacie? Grapa? Jurgów? Coś jeszcze innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz coś z całkiem innej beczki 😀

SOSNOWIEC !!

Stok do nauki. Snieg twardy, zbity. 20221219_161707.thumb.jpg.8b8d67b00767bbce4af89e5f34c31dd6.jpg

   Duzy stok.20221219_162014.thumb.jpg.a464f7b4c59111c2c89abfeb4c91bfff.jpg20221219_161841.thumb.jpg.cdfbae63b45eafffb062af92ab753a81.jpg20221219_162021.thumb.jpg.b7e1c5210227c2146e92f3b489663d1a.jpg20221219_161833.thumb.jpg.246f98fa8501c044ea788a868b09cf35.jpg

Ceny w wypożyczalni.

20221219_161443.thumb.jpg.41eb0c60b4a570b35eb0a2c84731fe02.jpg

A tak wygląda najgorsze czyli front. Chwilę później w Katowicach już bardzo mocno wieje.20221219_162458.thumb.jpg.0ff65c909a3bdd2abda24061bc201eca.jpg

Ostatni rzut okiem i jazda do domu. Jutro szkółka w Bytomiu 😀

20221219_161901.jpg

Edytowane przez mysiauek
  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...