Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 22/23


Rybba7

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, mysiauek napisał:

A teraz coś z całkiem innej beczki 😀

SOSNOWIEC !!

Stok do nauki. Snieg twardy, zbity. 20221219_161707.thumb.jpg.8b8d67b00767bbce4af89e5f34c31dd6.jpg

   Duzy stok.20221219_162014.thumb.jpg.a464f7b4c59111c2c89abfeb4c91bfff.jpg20221219_161841.thumb.jpg.cdfbae63b45eafffb062af92ab753a81.jpg20221219_162021.thumb.jpg.b7e1c5210227c2146e92f3b489663d1a.jpg20221219_161833.thumb.jpg.246f98fa8501c044ea788a868b09cf35.jpg

Ceny w wypożyczalni.

20221219_161443.thumb.jpg.41eb0c60b4a570b35eb0a2c84731fe02.jpg

A tak wygląda najgorsze czyli front. Chwilę później w Katowicach już bardzo mocno wieje.20221219_162458.thumb.jpg.0ff65c909a3bdd2abda24061bc201eca.jpg

Ostatni rzut okiem i jazda do domu. Jutro szkółka w Bytomiu 😀

20221219_161901.jpg

to z cyklu...zagraniczne ośrodki😉

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lexi napisał:

Jakoś dzisiaj niemrawo sie wybierałem do Spytkowic i wyszło na to że  chyba sie "spóznie na otwarcie... a lubie być jednym z pierwszych. Po przyjeździe na parking okazało sie ze pomimo spóźnienia jestem drugi - parking świecił pustkami.:)

IMG_0593.thumb.jpg.0ce6e1342b564075cbb60ada76ca15c6.jpg

IMG_0594.thumb.jpg.d0db83cd4366a6124c2feccda5bac2e1.jpg

Warun rano - PETARDA.

IMG_0602.thumb.jpg.d2a585dc74928d94a7038f99db6826ca.jpg

IMG_0607.thumb.jpg.116cb05a19b6e4339d6a2ce39564e498.jpg

 

IMG_0597.thumb.jpg.bd57962a5cb7274c496aa749333dd635.jpg

Do godziny 12 przewinęło sie może z 10 osób a potem niewiele więcej dojechało tak że stok był w znakomitej kondycji gdy go opuszczałem. 

IMG_0612.thumb.jpg.1dd74f0ac13d84096661b4be6d35052a.jpg

...i dalej pusto..

Zamierzamy z żoną w środę połączyć dwa w jednym. Narty i basen.  Byłby to niezły początek sezonu. Liczymy na pustki w obu tych miejscach. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wolcjusz napisał:

Ja dopiero od końca zeszłego sezonu zacząłem odkrywać podhalańskie stacje,  bo do tej pory tylko Beskid Sądecki i Wyspowy był robiony, ale będę musiał posprawdzać te alternatywy dla Białki. Co polecacie? Grapa? Jurgów? Coś jeszcze innego?

Grapa zawsze się sprawdza, jest tam dosyć szybka wyprzęgana czwórka i naprawdę szeroko. Moja córa dobrze dzisiaj powiedziała, że dla kogoś kto umie jeździć to idealny stok żeby poćwiczyć. 

Jurgów też jest fajny. Jak odpalą czarną to masz dwa krzesła, talerzyk i parę wariantów. Nawet jak jest gęsto na stoku to kolejek do kolejki nie ma. 

Rusin Ski do rozważenia, Koziniec też mogę polecić.

Tylko jedno zastrzeżenie. Ja w okresie świątecznym i na feriach byłem na nartach na Podhalu z trzy razy w dorosłym życiu (choć jestem z Krakowa:)), więc większość wrażeń to odczucia spoza głównego sezonu.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, tresor napisał:

Grapa zawsze się sprawdza, jest tam dosyć szybka wyprzęgana czwórka i naprawdę szeroko. Moja córa dobrze dzisiaj powiedziała, że dla kogoś kto umie jeździć to idealny stok żeby poćwiczyć. 

Jurgów też jest fajny. Jak odpalą czarną to masz dwa krzesła, talerzyk i parę wariantów. Nawet jak jest gęsto na stoku to kolejek do kolejki nie ma. 

Rusin Ski do rozważenia, Koziniec też mogę polecić.

Tylko jedno zastrzeżenie. Ja w okresie świątecznym i na feriach byłem na nartach na Podhalu z trzy razy w dorosłym życiu (choć jestem z Krakowa:)), więc większość wrażeń to odczucia spoza głównego sezonu.

Da się pojeździć, trzeba tylko mieć dobrze opracowaną taktykę. My sezon spędzimy w Meander i okolicach. Zobaczymy jak to nam wyjdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, srwer napisał:

to z cyklu...zagraniczne ośrodki😉

Nie, ja byłem u siebie. Ale na codzień mieszkam "za granicą" :) mało tego, ja się za granicą urodziłem ;)

Taka ciekawostka, mam w rodzinie człowieka, który chciał tą górkę w Sosnowcu usypać jeszcze większą (niekoniecznie wyższą). No ale niestety miasto wtedy nie chciało.

Edytowane przez mysiauek
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, moruniek napisał:

Da się pojeździć, trzeba tylko mieć dobrze opracowaną taktykę. My sezon spędzimy w Meander i okolicach. Zobaczymy jak to nam wyjdzie. 

Meander mam objechany wzdłuż, wszerz i na skosy;). Do tej pory tłoczno w pogodne weekendy, a i to bez przesady. Ale coś czuję, że przy obecnych cenach w PL okaże się bardzo atrakcyjny w czasie tegorocznych ferii. 

A co do taktyki, to szczerze mówiąc dla mnie żadną taktyką jest wstać na otwarcie i godzinę jeździć bez tłumów. Bo to tylko godzina. Jazda wieczorami w Białce też jest bez sensu, bo wszystko jest zryte jak pole kartofli po wizycie dzików. A że FIS nie jest zatłoczony, to też tylko legendy, bo już nie raz stałem tam w kolejkach i jeździłem bo mega muldach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, marekbtl napisał:

Cze

Tydzień temu to tydzień temu i tyle. Postawili szlabany - więc tak się to musiało skończyć. Na górze póki co nic nie robią.

pozdrawiam

ps. Ale 30 zeta - delikatnie przesadzili, ale że są klienci - to maja wszystko w nosie. Chyba że chcą się zrobić taką offową stacją :), tylko dla wybrańców z grubym portfelem.

Przy wyjeździe z parkingu widziałem szlabany i nawet pomyślałem o opłatach, ale nie pamiętałem czy były poprzednio jak byłem na zamknięciu sezonu 2021/2022.

Edytowane przez Krakus81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krakus81 napisał:

Przy wyjeździe z parkingu widziałem szlabany i nawet pomyślałem o opłatach, ale nie pamiętałem czy były poprzednio jak byłem na zamknięciu sezonu 2021/2022.

Nie, nie było jeszcze - chyba nawet w planach. Ale zamknięcie osobiście robiłem w ostatni dzień i Kotelnica już nie chodziła. Wiec to może tydzień przed zamknięciem sezonu byłeś, albo na skitury😉 przyjechałeś.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lexi napisał:

Ale wychodzi na to że stać możesz całkiem darmo. Ubierasz buty, deski i stoisz...dochodzisz do bramek i idziesz na koniec - na 100% tak to sie odbywa....no chyba nie powiesz że oni jeszcze za to płacą.

Wstyd się przyznać - ja zapłaciłem 129 zł przez Gopass!

Ale pomysł, żeby stać i tuż przed wejściem znów iść na koniec - i tak cały dzień bez zapłaty: PIERWSZA KLASA! Następnym razem spróbuję!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tresor napisał:

Meander mam objechany wzdłuż, wszerz i na skosy;). Do tej pory tłoczno w pogodne weekendy, a i to bez przesady. Ale coś czuję, że przy obecnych cenach w PL okaże się bardzo atrakcyjny w czasie tegorocznych ferii. 

A co do taktyki, to szczerze mówiąc dla mnie żadną taktyką jest wstać na otwarcie i godzinę jeździć bez tłumów. Bo to tylko godzina. Jazda wieczorami w Białce też jest bez sensu, bo wszystko jest zryte jak pole kartofli po wizycie dzików. A że FIS nie jest zatłoczony, to też tylko legendy, bo już nie raz stałem tam w kolejkach i jeździłem bo mega muldach.

Taktyka to omijanie łukiem w sezonie głównym różnych Białek i Szczyrków. Gdzie indziej pojeździsz na okrągło, choć nie na tak "znamienitym" ośrodku!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Taktyka to omijanie łukiem w sezonie głównym różnych Białek i Szczyrków. Gdzie indziej pojeździsz na okrągło, choć nie na tak "znamienitym" ośrodku!

znamienite ośrodki oferują różnorodność tras, częstokroć dobrze przygotowanych, więc warto

oczywiście mają swoje za uszami, jako monopoliści, ale jeżdżenie ciągle po jednej trasie nudne

więc co z tego, że na okrągło jak się można zaorać jak koń w kieracie to tak w obronie "białek"

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sstar napisał:

znamienite ośrodki oferują różnorodność tras, częstokroć dobrze przygotowanych, więc warto

oczywiście mają swoje za uszami, jako monopoliści, ale jeżdżenie ciągle po jednej trasie nudne

więc co z tego, że na okrągło jak się można zaorać jak koń w kieracie to tak w obronie "białek"

Wiedziałem ze nie "oddasz" Jankulowskiego bez walki.. :)

  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mercedes420 napisał:

SMR znowu zamknięty z powodu wiatru. To już naprawdę są jaja nie dość że otwarta 10% ośrodka to jeszcze lekki podmuch i pozamykali wszystko. Oczywiście na BSA wszystko działa jak należy.

 

W tym kontekście jedynie Mosorny jest poważny...jest w cholere zamknięty i nie robi nikomu wody z mózgu ... chociaż od 27 jakieś treningi mają rozpisane - ale to z kolei nic nie znaczy dla zwykłego zjadacza śniegu..

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Mercedes420 napisał:

SMR znowu zamknięty z powodu wiatru. To już naprawdę są jaja nie dość że otwarta 10% ośrodka to jeszcze lekki podmuch i pozamykali wszystko. Oczywiście na BSA wszystko działa jak należy.

 

Takie usytuowanie geograficzne. Gdy wieje z zachodu lub południa - jest klapa. A w Polsce jak wieje, to albo normalnie z zachodu, albo halny z południa! Więc wszystko jasne?

Blog o ekonomii, sporcie, fantastyce i obyczajach: Narciarska stolica Polski ma niekorzystne położenie ... geograficzne. Analiza wiatrów (ekonomiaplussport.blogspot.com)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Takie usytuowanie geograficzne. Gdy wieje z zachodu lub południa - jest klapa. A w Polsce jak wieje, to albo normalnie z zachodu, albo halny z południa! Więc wszystko jasne?

Blog o ekonomii, sporcie, fantastyce i obyczajach: Narciarska stolica Polski ma niekorzystne położenie ... geograficzne. Analiza wiatrów (ekonomiaplussport.blogspot.com)

 

Skrzyczne inaczej usytuowane względem SMR? Dzisiaj kręci normalnie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...