Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 22/23


Rybba7

Rekomendowane odpowiedzi

Czarnów Ski, dzisiaj z rana na górze trasy czerwonej -4C, trasa przygotowana bardzo dobrze, zmrożona, wyratrakowana. W porównaniu do wczorajszej jazdy nocnej spoooro więcej narciarzy (w większości szkółki dziecięce, z założonych plastronów wynika że głównie ze Szklarskiej Poręby i Świeradowa gdzie niestety nic nie działa). Grupy te jednak po ok godzinnej jeżdzie robiły sobie dość długie przerwy, tak, że nie było nadmiernego tłoku na stoku, ale kolejka do talerzyka już się robiła na ok. 10 minut czekania.

Trasa po 4 h nadal dobrze trzymała, miękkawo zaczęło się robić w dolnej wyplaszczonej części. Z rana pochmurno, później przebijało się słońce. 

 

 

 

IMG_20230114_091013.jpg

IMG_20230114_091032.jpg

IMG_20230114_091135.jpg

IMG_20230114_092314.jpg

IMG_20230114_092843.jpg

IMG_20230114_092905.jpg

  • Like 18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem dzisiaj wstać naprawdę wcześnie i to niezależnie od wyprawy na narty. Po załatwieniu obowiązków mogłem ruszyć na stoki. Kusiła Słowacja, ale zajęłoby to cały dzień. Czasu nie miałem, a jeśli coś szybkiego to powtórka Czarnego Gronia. Spodziewałem się, że będzie miękko i tłoczno i czekała mnie miła niespodzianka. Mimo, że przed 8 rano na miejscu było na plusie, to stok zmrożony. Czerwona przygotowana o niebo lepiej niż tydzień temu, niebieska tradycyjnie dobrze. Skończyłem po 3,5 godz. około 11:30 i do tego czasu obie trasy trzymały świetnie. Wydawało mi się, że w związku ze śląskimi feriami (woj. śląskie zaczyna się parę km od Czarnego Gronia), może być tłum, bo pogoda nienajgorsza. Tymczasem mimo dosyć nabitych parkingów wszystko na bieżąco i bez zbędnego tłoku.

Jedna uwaga co do działania obsługi. Na stacji, w związku z tym, że niebieska jest naprawdę płaska, jest w weekendy dużo dzieci. Rozumiem, że można zwalniać wyciąg, gdy wsiada dziecko na niewyprzęganym krześle i tak robią na czerwonej. Jednak po jaką cholerę zwalniają wyprzęganą kanapę, za każdym razem, gdy wsiada małe dziecko, tego nie rozumiem. Przecież wyciąg i tak niemal się zatrzymuje, a takich akcji potrafi być kilka podczas każdego przejazdu krzesłem. 

20230114_094710.thumb.jpg.089f8c220f6a7dba07f65b1a944fee25.jpg

  • Like 10
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Bardzo dziękuję @Lexi , @wolcjusz oraz mojemu koledze, panu M. za wspólne nartowanie na Rusinie. Pogoda petarda, stok petarda, towarzystwo - tu petarda do kwadratu. Wszystko było tak jak powinno być. Mimo iż rano tłumy waliły do Białki zakopianką, przed Nowym Targiem stania na 30 minut, to nikt kurde nie namierzył Rusiński, to zaleta tej stacji. Dzisiaj nieco problemów, dziecko spadło z krzesła, była policja, karetka, akcja, zamknięta chwilowo trasa, ale wszystko chyba dobrze się skończyło. Kastle 66 PX - to rewelacyjne dechy - chłopaki mogą zaświadczyć że dawały radę. Znowu świetnie spędzony dzień.

pozdrawiam

CC50C5CA-45F0-4698-9D92-E18578E83FCB.thumb.jpeg.5b449d353d5b00098b74b583f59e1698.jpeg3DA5B50E-4AB7-4D69-86CB-6814D823D518.thumb.jpeg.de3db0a20a3a6d68b0e5d9ab65e58280.jpeg

  • Like 7
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grimson napisał:

Byłeś dziś na CG- jak było? Tydzień temu w 3 Króli tez widziałem taka akcje- ratowali białe wzdłuż orczyku, który prowadzi do Zmiji.

Odpuściłem już sobie dziś (będzie powód zeby wrócić i wykorzystać skipass) ale znajoma mówiła ze gorzej niż wczoraj. 

Pewnie jakoś dotrwaja do mrozów, które maja przyjść w poniedziałek/wtorek, ale do czasu aż nasypią to wstrzymałbym się z przyjazdem. Ja jutro wracam do domu, następny wyjazd to Folgardia na koniec stycznia, tam chyba nie będzie problemu z warunkami.

Edytowane przez Cappo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Cappo napisał:

Odpuściłem już sobie dziś (będzie powód zeby wrócić i wykorzystać skipass) ale znajoma mówiła ze gorzej niż wczoraj. 

Pewnie jakoś dotrwaja do mrozów, które maja przyjść w poniedziałek/wtorek, ale do czasu aż nasypią to wstrzymałbym się z przyjazdem. Ja jutro wracam do domu, następny wyjazd to Folgardia na koniec stycznia, tam chyba nie będzie problemu z warunkami.

Ja będę na CG od 29.01 na ferie krainy ziemniaka. Miejscówka już zarezerwowana, trzymam kciuki żeby było biało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marekbtl napisał:

Cze

Bardzo dziękuję @Lexi , @wolcjusz oraz mojemu koledze, panu M. za wspólne nartowanie na Rusinie. Pogoda petarda, stok petarda, towarzystwo - tu petarda do kwadratu. Wszystko było tak jak powinno być. Mimo iż rano tłumy waliły do Białki zakopianką, przed Nowym Targiem stania na 30 minut, to nikt kurde nie namierzył Rusiński, to zaleta tej stacji. Dzisiaj nieco problemów, dziecko spadło z krzesła, była policja, karetka, akcja, zamknięta chwilowo trasa, ale wszystko chyba dobrze się skończyło. Kastle 66 PX - to rewelacyjne dechy - chłopaki mogą zaświadczyć że dawały radę. Znowu świetnie spędzony dzień.

pozdrawiam

CC50C5CA-45F0-4698-9D92-E18578E83FCB.thumb.jpeg.5b449d353d5b00098b74b583f59e1698.jpeg3DA5B50E-4AB7-4D69-86CB-6814D823D518.thumb.jpeg.de3db0a20a3a6d68b0e5d9ab65e58280.jpeg

cześć, a "dzikie ścieżki" pomiędzy stokami były może przejezdne? Chyba nie, sądząc po szerokości i wygrodzeniu stoku pod niebieską kanapą... ale może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2023 o 15:43, wolcjusz napisał:

Pytanie do znających te stoki, widzę na kamerach w Jurgowie i Grapie, że śnieg leży nie tylko na stokach ale również w okolicy, więc może nie jest tak źle na Podhalu, ale jednak w niektórych miejscach na stoku przebijają ciemniejsze kolory. Pytanie czy tam pod spodem są kamienie, czy raczej trawa i czy warto jutro ryzykować, czy lepiej siedzieć na dupie?

Screenshot_20230113-153610_WebCameraSki.jpg

Screenshot_20230113-153521_WebCameraSki.jpg

Screenshot_20230113-144006_WebCameraSki.jpg

Screenshot_20230113-143844_WebCameraSki.jpg

Zdecydowanie nie jest źle. Jurgów naprawdę dobrze wyglądał zarówno rano jak i po 14, więc jak najbardziej warto. Jednak uważam, że warto nadłożyć 20 minut i pojechać do Bahledki….

Dziś warunki super, niebieska trasa do gondoli miękka na czarnej i czerwonej do krzesełka beton do 12. Frekwencja nieporównywalnie mniejsza niż w PL i co ważne brak kolejek. A te widoki…

FBD1BC5E-78BF-4E49-8B02-1953EAA0EF60.jpeg

CE5642C6-2CF7-4574-BAB2-CB0F030DEBDD.jpeg

4D6A04C8-5E4B-42A2-81C0-766D45AECC4E.jpeg

F69E6F0B-5C70-4F45-875D-9A94D38F3994.jpeg

7CDDAE4B-3690-4F44-BB45-622997822997.jpeg

  • Like 11
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, KamaG napisał:

cześć, a "dzikie ścieżki" pomiędzy stokami były może przejezdne? Chyba nie, sądząc po szerokości i wygrodzeniu stoku pod niebieską kanapą... ale może?

Cześć

Generalnie to dało się przyjechać już ze starej kanapy na porsche przez lasek, coś śniegu poza trasą jest, sporo śladów było, ale chyba na jakichś szutrówkach raczej. 
pozdrawiam

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomekmdze napisał:

Z ciekawości... Czemu w ośrodku Bachledka jest gondola, a nie np. 6 osobowe krzesło ? Która opcja jest tańsza/praktyczniejsza/lepsza ? 

Powód jest bardzo prosty, turystyka. 
Mają tam ścieżkę w koronach drzew na szczycie. Gondola jest wygodniejsza dla turystów niż ruchoma taśma na krzesełku. Druga sprawa to moim zdaniem „prestiż”.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, marekbtl napisał:

Cze

Bardzo dziękuję @Lexi , @wolcjusz oraz mojemu koledze, panu M. za wspólne nartowanie na Rusinie. Pogoda petarda, stok petarda, towarzystwo - tu petarda do kwadratu. Wszystko było tak jak powinno być. Mimo iż rano tłumy waliły do Białki zakopianką, przed Nowym Targiem stania na 30 minut, to nikt kurde nie namierzył Rusiński, to zaleta tej stacji. Dzisiaj nieco problemów, dziecko spadło z krzesła, była policja, karetka, akcja, zamknięta chwilowo trasa, ale wszystko chyba dobrze się skończyło. Kastle 66 PX - to rewelacyjne dechy - chłopaki mogą zaświadczyć że dawały radę. Znowu świetnie spędzony dzień.

pozdrawiam

CC50C5CA-45F0-4698-9D92-E18578E83FCB.thumb.jpeg.5b449d353d5b00098b74b583f59e1698.jpeg3DA5B50E-4AB7-4D69-86CB-6814D823D518.thumb.jpeg.de3db0a20a3a6d68b0e5d9ab65e58280.jpeg

Czy wiesz z którego krzesła spadło dziecko ? Chyba ze starego ? Nie wyobrażam sobie, że z Porshe ? 🤔 dzbannikarze piszą, że nie było dobrze zamknięte zabezpieczenie ? No ale jak?! Z instruktorem dziecko jeździło ?! Ja tam kilkukrotnie ze swoją córką byłem, jeździła tam od 3 roku życia.

Coś pechowa ta stacja, jak nie latające dachy, to spadające dzieci :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Krakus81 napisał:

Czy wiesz z którego krzesła spadło dziecko ? Chyba ze starego ? Nie wyobrażam sobie, że z Porshe ? 🤔 dzbannikarze piszą, że nie było dobrze zamknięte zabezpieczenie ? No ale jak?! Z instruktorem dziecko jeździło ?! Ja tam kilkukrotnie ze swoją córką byłem, jeździła tam od 3 roku życia.

Coś pechowa ta stacja, jak nie latające dachy, to spadające dzieci :(

Na krześle (stara kanapa) była osoba dorosła ale nie utrzymała dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, wolcjusz napisał:

Warunki absolutna petarda

 

16 godzin temu, marekbtl napisał:

66 PX - to rewelacyjne dechy

Dzięki Panowie za fajnie spędzony razem dzień!!!! Właściwie wszystko zostało napisane a i fotki odpowiednie udokumentowały ten rewelacyjny dzionek.

Wkleję wiec jedno poranne zdjęcie gdy Was jeszcze nie było...

IMG_0717.thumb.jpg.f6564c0a8a9cd0197d5b3019310b61c8.jpg

Oraz jedno gdy was już nie było ..gdyż zamiast "na krawędziach" woleliście "na krawędzi".... :)

IMG_0718.thumb.jpg.9b62a6e8008703b9a9796551e167f4f6.jpg

A co do PX66 (pare razy zjechałem na nich) ...no cóż każda narta ma wady i zalety - wadą jest że ledwo moge za Markiem teraz nadążyć na slalomkach (prawie mnie zajeździł 😉). A z zalet ...jak już sie rozpędzisz to możesz w wirażu narty wraz z nogami wysłać po fajki do kiosku dwie wsie dalej.

  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Lexi napisał:

Na krześle (stara kanapa) była osoba dorosła ale nie utrzymała dziecka.

Ale chyba bardziej dziecko spadło pomimo zabezpieczenia (bo tam nie ma "kid stop-ów"), a nie jak piszą że nie było zamknięte zabezpieczenie ? Ewentualnie zaraz po rozpoczęciu jazdy albo przed wysiadaniem ? Inaczej nie wyobrażam sobie, że instruktorka tak zlekceważyła bezpieczeństwo! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Krakus81 napisał:

Ale chyba bardziej dziecko spadło pomimo zabezpieczenia (bo tam nie ma "kid stop-ów"), a nie jak piszą że nie było zamknięte zabezpieczenie ?

Stało sie to zaraz po starcie na dole, gdy my zjechaliśmy (z @marekbtl) dziecko juz "wisiało" a dorosły wrzeszczał żeby zatrzymać krzesło. Marek krzyknął do operatora który zaraz zastopował wyciąg. Sądząc po tym że ujechali parędziesiąt metrów dziecko musiało ześlizgnąć sie na samym początku - nie wiadomo czy poręcz zabezpieczająca była już zamknięta czy jeszcze nie i zamknięto ją potem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Krakus81 napisał:

Ale chyba bardziej dziecko spadło pomimo zabezpieczenia (bo tam nie ma "kid stop-ów"), a nie jak piszą że nie było zamknięte zabezpieczenie ? Ewentualnie zaraz po rozpoczęciu jazdy albo przed wysiadaniem ? Inaczej nie wyobrażam sobie, że instruktorka tak zlekceważyła bezpieczeństwo! 

Cześć

całej sytuacji ja nie widziałem, ale to wyglądało mniej więcej tak: dojeżdżaliśmy do bramek od lewej strony (patrząc od dołu stoku), usłyszeliśmy krzyki, aby zatrzymać wyciąg, ja tylko spojrzałem przez lewe ramię i widziałem jak ktoś trzyma za rękę wiszące dziecko. Nie było ludzi więc szybko odpiąłem narty i podbiegłem do obsługi krzycząc aby zatrzymali wyciąg. Troszkę nie wiedzieli co mają robić, dziecko wisi, oni chodzą, powiedziałem aby wezwali goprowców, faktycznie szybko przyjechali, karetka również, policja chwilę po zdarzeniu. Finału nie widziałem, ale prawdopodobnie opiekun/ka nie utrzymała dziecka i puściła go na stok. Dziecko wisiało tuż zaraz za siatkami otaczającymi dolną stację. Było już dość wysoko i twardo, największym problemem, były chyba zapięte narty. Mam nadzieję, że nic mu się nie stało, jadąc do góry krzesłem widziałem go w toboganie, był przytomny. Pałąk był zamknięty, wygląda na to że siedząc na środku wyjechał z krzesełka. Ale moim zdaniem to problem już był na samym początku, bo kije leżały dużo niżej. Ale to tylko spekulacje.

pozdrawiam

ps. Chyba były tam 2 dorosłe osoby na skrajach krzesełka, ale wydaje mi się, że tylko ta 1 trzymała dziecko. Ale tego nie jestem pewien.

Edytowane przez marekbtl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...