Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 22/23


Rybba7

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, surfing napisał:

27.02.2023 wszyscy dośnieżają, oprócz SMR Szczyrk, TMR nawet na Hali Skrzyczeńskiej  nie odpalił armatek. Na Hali Skrzyczeńskiej zawsze brakuje śniegu, a tam gdzie powinny być depozyty śniegu schowano armatki. 

Ferie się skończyły to wyjebongo :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cappo napisał:

Dziś od rana mróz, coś tam leci z nieba ale bardzo delikatnie, weekend się skończył więc ludzi mało, do luxtorpedy i żmiji na bieżąco. Warunki na trasach bardzo dobre, jedynie na C w miejscu gdzie były tyczki to mocno lodowo. Żal było dziś wyjeżdżać. 

Na niebie czasem coś rozjaśniało.

Nie żadne na bieżąco*, tylko buła ludu przy luxie.  Oczyiwście nie taka jak w ferie, ale ludzi nieporównywalnie więcej niż jak byłem w grudniu. Warunki średnie. Ogólnie jest ok, ale stok słabo przygotowany. Trochę betonu, trochę świeżego z armatek i dużo nerówności, niebezpieczne warunki by cisnąć na maksa.. Na "A" na górze wywainy śnieg i drobne przetarcia i mnierały, niżej lepiej. Na Żmiji nie jeździłem bo zimno jakoś było, mimo że nominalnie tylko -2. Silny wiatr od dołu trochę spowalniał jazdę.

 

*- na bieżąco to jest, jak pod krzeslem nie ma nikogo, a nie jak stoi 50-100 osób.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, WojtekM napisał:

Ja dopuszczam max 2-3 kanapy, które musze przepuścić, żeby było 'na bieżąco'. Do ośrodków, gdzie muszę czekać 5 minut i więcej, nie jeżdżę.

W większych ośrodkach załatwiasz to logistyka znaczy umiejętna zmiana kanapy…. I trasy zarazem.

Edytowane przez sstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Spiochu napisał:

Nie żadne na bieżąco*, tylko buła ludu przy luxie.  Oczyiwście nie taka jak w ferie, ale ludzi nieporównywalnie więcej niż jak byłem w grudniu. Warunki średnie. Ogólnie jest ok, ale stok słabo przygotowany. Trochę betonu, trochę świeżego z armatek i dużo nerówności, niebezpieczne warunki by cisnąć na maksa.. Na "A" na górze wywainy śnieg i drobne przetarcia i mnierały, niżej lepiej. Na Żmiji nie jeździłem bo zimno jakoś było, mimo że nominalnie tylko -2. Silny wiatr od dołu trochę spowalniał jazdę.

 

*- na bieżąco to jest, jak pod krzeslem nie ma nikogo, a nie jak stoi 50-100 osób.

Do odbicia skipassu nigdy nie stałem, a później to może 4-5 kanap i wsiadałem, dla mnie to ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, yoss napisał:

W Kasinie przytrafiła się Mantra 102 w długości 184. 

Polecam tego użytkownika 😁

W sypkim wiadomo - bajka. 

Ale na twardym jestem mega pozytywnie zaskoczony - trzyma, jak na tę klasę, wzorowo.

 

IMG_20230228_110812.jpg

IMG_20230228_110817.jpg

IMG_20230228_111352.jpg

Potężnie wyglądają..

Jak warunki dzisiaj?

Edytowane przez Lexi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, yoss napisał:

W Kasinie przytrafiła się Mantra 102 w długości 184. 

Polecam tego użytkownika 😁

W sypkim wiadomo - bajka. 

Ale na twardym jestem mega pozytywnie zaskoczony - trzyma, jak na tę klasę, wzorowo.

Użytkuję Mantrę z 2010 o szerokości 96 i długości 177, full camber. Fajna ale będę szukać czegoś nowszego. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Lexi napisał:

Potężnie wyglądają..

Jak warunki dzisiaj?

Rewelacja. Niedużo ludzi, u góry trochę sypko, środek twardy, dół miększy. Pod wyciągiem 3/4 bardzo twarde. 20 zjazdów w 3 godziny z kawałkiem i wracam do roboty 🥺

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, yoss napisał:

Rewelacja. Niedużo ludzi, u góry trochę sypko, środek twardy, dół miększy. Pod wyciągiem 3/4 bardzo twarde. 20 zjazdów w 3 godziny z kawałkiem i wracam do roboty 🥺

To się cieszę, bo właśnie wziąłem dzień urlopu i zamierzam się tam jutro pojawić 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, yoss napisał:

Zaglądnij do wypożyczalni. Mantry są podobno szefa, ale pozwala czasem wypożyczyć. 😉

Może jak już wiosna przyjdzie i wszystko zacznie płynąć. Na bardziej twarde warunki 102 mm pod butem to raczej mocny overkill, a tak się składa że mam w quiverze "just the right tool for the job" 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lski@interia.pl napisał:

Przyjedź na Jaworzynę ranną,będzie WZF...

Miałem jutro jechać na Jaworzynę, ale akurat wczoraj jak byłem w serwisie i czekałem na swoje narty, to pojawił się pan z dużą dziurą ślizgu (taką na wklejkę) w całkiem fajnych nartach, podobno właśnie na Jaworzynie zrobioną. Z tego co mówił (i po tym jak wyglądały narty) to obecne warunki szału nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...